Google

Odeslat odpověď


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl.
Smajlíci
:) :( :D ;) :stop: :-o :? :cool: :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :roll: :prayer: :heart: :list: :smil: :pal: :brv: :eek: :ot: :lool: :rigth: :down: :ups: :ch: :lups: :bomb: :skul: :smt046 :lock:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Google

Re: Google

Příspěvek od pcradic v čtv srp 20, 2009 17:56

Dobrá věc, která by stála za doplnění je taky Google Apps - http://www.google.com/a/ - Email na vlastní doméně zdarma, online kalendář a dokumenty... doporučuju vyzkoušet všem

Příspěvek od PCMark v sob kvě 19, 2007 18:06

Zdenek píše:Pokud má vliv nastavená čeština, když hledám nečeská slova, tak to asi bude špatně.

pokud chceš hledat nečeská slova pouze na zahraničních webech, tak můžeš ve výsledcích hledání v url přepsat cs na en
Zdenek píše:A OLPC? Čteš nějaký zpravodajský server ze světa IT? Pak ti nemohl uniknout vývoj levného notebooku pro děti z rozvojových zemí s Linuxem. Zkratka znamená One Laptop Per Child.
No a já si stáhl jeho image k emulaci v PC. Funguje jako ty budoucí notebooky, akorát využívá tvůj aktuální hardware.

Nějaký OLPC snad nemůže mít vliv na řazení google. Tady akorát může záležet na tom, jak je nastavený prohlížeč. Pokud tě google indentifikuje jako zahraničního návštěvníka (google.com se ti nepřesměruje automaticky na google.cz), tak by ti mohl dát jiné výsledky.

Příspěvek od Zdenek v sob kvě 19, 2007 17:33

Pokud má vliv nastavená čeština, když hledám nečeská slova, tak to asi bude špatně. A OLPC? Čteš nějaký zpravodajský server ze světa IT? Pak ti nemohl uniknout vývoj levného notebooku pro děti z rozvojových zemí s Linuxem. Zkratka znamená One Laptop Per Child.
No a já si stáhl jeho image k emulaci v PC. Funguje jako ty budoucí notebooky, akorát využívá tvůj aktuální hardware.

Příspěvek od PCMark v pát úno 09, 2007 07:49

nevím co to je OLPC, ale na výsledky hledání v google má vliv i nastavený jazyk hledání, ten jazyk pak jde vidět v URL když dáš něco vyhledat

Příspěvek od Zdenek v čtv úno 08, 2007 22:33

Když vyhledám totéž u sebe na počítači a v OLPC emulátoru, priorita řazení je odlišná. Má to nějaké vysvětlení? Může za to personalizované hledání, i když jsem žádnou preferenci nenastavoval a u "čistého" OLPC je řazení "lepší"?

Google

Příspěvek od PCMark v stř úno 07, 2007 16:18

Google vyhledávač

Obrázek

Google vyhledávač je výborný fulltextový vyhledávač. Google.cz je již web patřící společnosti Google, ale nebylo tomu tak vždy. Do 26. srpna 2006 totiž Google.cz byla pouze kopie stránky globalsearch.cz.

Možnosti hledání v Google:
qip site:cz – vyhledá všechny všechny stránky v cz doméně prvního řádu, na kterých se nachází výskyt hledaného výrazu
site:pcmark.info – vyhledá všechny stránky, které se nacházejí na doméně pcmark.info
site:example.com google vyhledávač – najde všechny stránky na doméně pcmark.info, na kterých je výskyt hledaného slova google vyhledávač
"pcmark.info" – vyhledá stránky, na kterých se nachází přesný výraz mezi uvozovkami
link:pcmark.info – vyhledá všechny stránky, z kterých vede odkaz na pcmark.info (pozor Google vyhledávač nezobrazí uplně všechny stránky, pro české stránky na tento typ hledání doporučuji raději používat jyxo.cz a pro zahraniční yahoo.com)
info:pcmark.info – zobrazí možnosti hledání pro doménu pcmark.info
cache:pcmark.info – zobrazí záznam stránky pcmark.info z archivu google
filetype:doc google – vyhledá všechny soubory s příponou doc, které obsahují slovo google
related:pcmark.info – vyhledá stránky, které podobné stránce pcmark.info
allinanchor:pcmark – najde slovo pcmark, které se vyskytuje pouze v odkazech (v anchor textu)
inurl:pcmark – najde stránky, které mají v url slovo pcmark
intitle:pcmark – najde stránky, které mají v url slovo pcmark
marek OR radek – najde všechny stránky, které obsahují slovo marek nebo slovo radek, OR musí být napsané velkými písmeny
marek AND marek – najde všechny stránky, které obsahují slovo marek a radek, operátor AND však není povinný a stejných výsledků v google vyhledávači docílíte i bez něho

Vyhledávání obrázků:
Obrázky můžete hledat na http://images.google.cz google vyhledávač hledá obrázky podle jejich názvu a podle altu

Nenašli jste co jste hledali? Zkuste použít pokročilé vyhledávání google, kde si můžete nastavit různé podrobnosti, které povedou ke zpřesnění výsledků vyhledávání.

Chcete si hlavní stránku google vyhledávače přizpůsobit podle sebe? Můžete tak učinit na stránce http://www.google.com/ig

Podle čeho Google vyhledávač řadí?
Přesné algoritmy podle kterých vyhledávače řadí výsledky jsou tajné, ale přesto je pár věcí jasných. Budu hledat slovo marek – co má vliv na to která stránka se zobrazí jako první ve výsledcích vyhledávání:
Vyhledávač prohledává weby a zjišťuje zda se slovo nachází v title, nadpisech, url, textu, altu u obrazků apod. Vyšší váhu dává tomu, pokud slovo nalezne v title a nadpisech.
Stránka která má vyšší Page Rank má vyšší pravděpodobnost zobrazit se jako první ve výsledcích.

Page Rank – má vliv na hledání google, čím vyšší má stránka Page Rank, tím je pro google důvěryhodnější. Page Rank google počítá podle množství a kvality zpětných odkazů. Skutečný Page Rank zná pouze google a může být odlišný od Goole Toolbar Page Ranku, který google aktualizuje jednou za několik měsíců. Pokud vás zajímá jaký má některá stránka Page Rank, můžete si Google Toolbar nainstalovat. Google toolbar najdete na: http://toolbar.google.com Pro zjištění hodnoty GTPR můžete použít i webové nástroje – např. http://www.iwebtool.com (který toho umí daleko více).

Pokud máte nějaké další tipy na hledání, nebo nějaké zajímavé informace o google vyhledávači, tak je sem rád doplním.


TIP: zkuste Google Sky mapa vesmíru.

Nahoru

cron