Download | Programy

Vyladěné PC pro práci i zábavu.

Poradna pro nákup nového hardwaru, nebo celé sestavy. Informace o nákupech.

Moderátoři: Sedlo, PCMark, Awast, DigitalDooM, Moderátoři

OpossingForce
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: sob zář 17, 2011 11:14

Vyladěné PC pro práci i zábavu.

Příspěvek od OpossingForce »

Ahoj.
Obracím se na vás, čtenáře DD, s velkou prosbou o radu. Konečně se mi podařilo našetřit nějaké peníze a rád bych pořídil PC pro mě i pro ženu. Samozřejmě na penězích vždy záleží a tak bych nerad kupoval sestavu, která by pro nás byla zbytečně výkonná nebo aby naopak, jedna "nešikovně" zvolená součástka brzdila výkon celého PC. Pokusím se tedy přesně specifikovat požadavky a vypsat problémy:

Určení PC:
- Primárně. Jedná o stream videa z kamery na servery do různých koutů světa. Ke streamu se navíc používá "klonovací software", aby se serverů mohlo zapnout co nejvíce. Zde víme, že dostává obrovský záhul CPU. Na našem současném AMD X2 5200+ lze těchto serverů zapnout 8 v nejnižší kvalitě a CPU jede na 90%.
- Sekundárně, hraní her. Každý víkend u nás siťujeme a hrajeme hry - nic extra moderního (CnC3, Cn4, RA3, Company of Heros, AoE2, CS 1.6, ...). Nicméně rád si zahraji i něco z moderních žánrů a jsem nerad, když se hra "kouše", nemusím však mít podmíněně hru na namaxovaných detailech. vyšší rozlišení než 1920x1080pix nás nemusí trápit, máme 23" monitory.
Priorita: PC musí být především také tiché a mělo by vydržet cca 3 - 4 roky.

Sestava PC:

MB: GIGABYTE GA-Z68XP-UD3P - Intel Z68
- S deskou nehodláme hýbat, po tom co mi odešla Asus v SLi De-Lux verzi se mi Gigabyte s řadou Ultra Durable velmi zamlouvá. Desku krom UD3 vybíráme i z důvodu možnosti využití int. grafiky, kdyby odešla grafika dedikovaná. PC prostě musí běžet. V neposlední řadě potřebujeme, aby deska jeden klasický PCI slot.

CPU: Intel Core i5 2500k
- v úvahu připadá Core i7 2600k. Nevím však, zda by to především pro ten video stream přineslo nějaký znatelný posun. Pokud by jsme mohli zapnout o jeden server více, neoplatí se to... Přemýšlel jsem i o Buldozer, ale tam mi vadí, že pro příští generaci potřebuji novou desku. Kdežto u Intel nacpu budoucí Ivy Bridge i do 1155.

RAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB (2x4GB) DDR3 1600

PSU: 1. PC: Enermax Liberty 500W (zdroj z našeho současného PC)
2. PC: Seasonic M12II-620 620W

GPU: Sapphire Radeon 6950 Toxic 2GB vs Gigabyte NV560 SOC.
- zde přichází náš největší problém. Co vybrat? Rozdíl 2000Kč není zrovna málo (ještě vzhledem, že vše potřebujeme 2x). U té Gigabyte 560 SOC se mi líbí tiché chlazení. Má smysl si připlatit za verzi Ti, když se dá klasická verze nataktovat? Nebo raději šáhnout po Radeonu 6950 Toxic, který si navíc odemknu na 6970? Vzhledem k tomu, že bych chtěl, abych si na PC zahrál nějakou moderní gamesu i za 2 roky, není GF560 nedostačující?

HDD: pro systém - OCZ Agility 3 - 120GB
pro data: 2x WD Caviar Green 1,5Tb 5400 (do RAIDU 1)
- zde opět nastává velký problém. Vyplatí se z důvodu tichosti vzít WD Green? Budou na nich samozřejmě instalačky her, photoshop atd... Bohužel ať jsem googlil jakkoliv, na mou otázku jsem JEDNOZNAČNOU odpověď nenašel. Vím, že 5400 disky jsou o mnoho pomalejší. Pokud se mi hra bude spouštět o pár vteřin déle, čert to vem... Nikam nepospícháme. To samé kopírování dat, nevadí... Ale kdyby nám disk spuštěnou hru zpomaloval, už by to byl problém. Je tedy lepší vzít WD Black a tím se rozloučit s tichým PC, ale zachovat si optimální výkon? Bohužel v místnosti kde máme PC i spíme a nevím jak by to pak v případě WD Caviar Black bylo se dvěma kompy? Prosím disky Seagate nedoporučovat, jsem prokletý a když vezmu Seagate, prostě mi do roka odejde, bez diskuzí:-)

CASE: LIAN-LI PC-7FNW

Chladiče:
CPU: GELID Solution Tranquillo - revize 2
GPU: pouze pokud bude potřeba! Jinak na GF560 Arctic Accelero Twin Turbo Pro II a na Radeona Accelero Xtreme
Case: vzadu 1x Noctua NF-P12-1300, vpředu Noctua NF-P14 FLX

Tak, snad se mi podařilo vypsat vše. Všem děkujeme moc za rady, P + L.
Odpovědět