Download | Programy

Co si myslíte o Vistě?

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Co si myslíte o Vistě?

Anketa končí za stř čer 24, 2009 15:14

Je dobrá.
7
35%
Radši zůstanu u XP.
11
55%
Vista mně nezajímá mám Linux.
2
10%
 
Celkem hlasů: 20

Uživatelský avatar
Míra
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: úte srp 29, 2006 14:19
Bydliště: HK

Co si myslíte o Vistě?

Příspěvek od Míra »

Zde pište váš názor na Windows Vista.
Můj názor je, že zůstanu u XP ,protože mi ty nové ikonky a grafická rozhraní Visty budou stejně na nic.Jde mi spíš o spolehlivost než o krásné grafické prostředí.
CPU:(AM2)AMD ATHLON 64 X2 5000+Black Edition @ 3,2Ghz - 1,45V (Cooler Master Hyper TX) VGA: ATI Radeon 2900 PRO-740@2000. RAM: Kingmax 4x512MB DDR2 667Mhz @800 Mhz 2,1 V. MB:MSI K9N Platium nForce 570 HDD:WD CaviarXL 160GB SATA300. Forton Blue Storm II 500W
/Windows Vista Ultimate/
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

časem budu muset na vistu přejít, protože mě k tomu donutí okolnosti, že některé programy a ovladače již budou fungovat jen pro vistu.
Pro mě by byl nejlepší OS, který by měl HW nároky jako WinME a přitom by měl funkce a byl bezpečný a stabilní jako WinXP a vyšší. Takže až vyjde Vista a já si hoodně ořežu, tak snad bude i celkem rychlá a nenáročná.
Vždy když slyším o hýbajícím se graf. rozhraní, které sežere zbytečně xx MB paměti, tak mě to celkem vytáčí...
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

Osobne jsem na Vistu zvedavy, ale nejsem az tak prilis optimista, co se Windows tyce... Ale musim priznat, ze XPcka me velmi prijemne prekvapili...
Jinak Vista ma obsahovat hodne vylepseni i co se stability systemu tyce a co jsem cetl kolik pameti zabere, tak by se to melo pohybovat jako XPcka. Ale s prichodem noveho OS jsou naroky na pameti i vykon PC vetsi, tak jsem se docela s tim smiril... Pokrok clovek nezastavi.
Takze se nechejme prekvapit co Vista nabidne!
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si myslíte o Vistě?

Příspěvek od maestro »

Míra píše:Zde pište váš názor na Windows Vista.
Můj názor je, že zůstanu u XP ,protože mi ty nové ikonky a grafická rozhraní Visty budou stejně na nic.Jde mi spíš o spolehlivost než o krásné grafické prostředí.
Visty si muzes nakonfigurovat aby nemeli zadne vizualni efekty, muzou vypadat klidne jako W2k...
Kuku Nabuku

Příspěvek od Kuku Nabuku »

Visty? No jasně že si je nainstaluji. Ale ty první ne - raději si počkám na vyladěnou verzi Windows Vista SP 12
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Visty jsou jednim slovem super ;)

Kdo co rika o narocnosti, neni to zase tak horky... Visty mam v notebooku asi mesic. Jedna se o verzi RC2 (ktera ma oficialne cca 2000 chyb) a zelezo neni nic extra - iP4-M 1,4GHz, 512RAM, 40GB HDD, Radeon 7500 32RAM. Graficke rozhrani Vista Aero mi beha bez nemensich potizi (ale nejspis nejsou povolene vsechny funkce z duvodu stare grafiky).

Stabilita kraaasna, kompatibilita slusna - pouze par programu jsem nerozchodil.

A to hlavni, proc na Visty prejit je DirectX 10! Kdesi jsem cetl, ze ma byt graficka akcelerace az o nejakych 30% vic a zrejme je to pravda. Pro predstavu... V XP jsem hral PES5 na 640x480 pri minimalnich detailech. Na Vistach to jede celkem bez problemu na 1024x768 na medium.

Jeste ke sporum o swapovani disku... Po instalaci je to pravda, ale je to dano tim, ze Visty obsahuji real-time vyhledavani souboru, takze si to musi nekdy zindexovat - proto ten swap disku :twisted:
Uživatelský avatar
Zdenek
Čestný člen
Příspěvky: 205
Registrován: stř zář 20, 2006 19:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek »

Pravděpodobně si Vistu dám jako druhý OS kvůli hrám, které vyžadují (budou) DX10, ale jelikož hostuji a potřebuji propojit 32bit knihovny s .NET IIS, zůstanu u 2k3.
Zdenek
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

zener píše:Visty jsou jednim slovem super ;)

Kdo co rika o narocnosti, neni to zase tak horky... Visty mam v notebooku asi mesic. Jedna se o verzi RC2 (ktera ma oficialne cca 2000 chyb) a zelezo neni nic extra - iP4-M 1,4GHz, 512RAM, 40GB HDD, Radeon 7500 32RAM. Graficke rozhrani Vista Aero mi beha bez nemensich potizi (ale nejspis nejsou povolene vsechny funkce z duvodu stare grafiky).

Stabilita kraaasna, kompatibilita slusna - pouze par programu jsem nerozchodil.

A to hlavni, proc na Visty prejit je DirectX 10! Kdesi jsem cetl, ze ma byt graficka akcelerace az o nejakych 30% vic a zrejme je to pravda. Pro predstavu... V XP jsem hral PES5 na 640x480 pri minimalnich detailech. Na Vistach to jede celkem bez problemu na 1024x768 na medium.

Jeste ke sporum o swapovani disku... Po instalaci je to pravda, ale je to dano tim, ze Visty obsahuji real-time vyhledavani souboru, takze si to musi nekdy zindexovat - proto ten swap disku :twisted:
samozrejme potrebujes grafickou kartu ktera directX10 podporuje !

a pri 512MB operacni pameti nemuze behat "svizne"...
Runn3r.cze
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát lis 17, 2006 14:21
Bydliště: Mostkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Runn3r.cze »

no Visty meli byt prej zamereny hlavne na bezpecnost a jako kdyz sem cetl, ze hned druhej den od vydani byla jejich ochrana prolomena, tak teda nevim jako moc bude cely system...
jinak ja uz si zacinam zvykat na linux, takze tohle se me az tak mo netyka... ale kvuli rodine je asi budu muset casem poridit... az na to bude adekvatni HW...
Obrázek
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

maestro píše:.....
znám i lidi(lamy) co si pochvalovali "svižný" chod na win xp se 64MB ram :lol: :mrgreen:
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

PCMark píše:
maestro píše:.....
znám i lidi(lamy) co si pochvalovali "svižný" chod na win xp se 64MB ram :lol: :mrgreen:
tak to je vtipny :)
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

maestro píše:samozrejme potrebujes grafickou kartu ktera directX10 podporuje !
Nene, neni pravda... Jak jsem psal o me staricke Radeonce 7500 a jede opravdu rychleji ;)
maestro píše: a pri 512MB operacni pameti nemuze behat "svizne"...
Dokud neuvidis, nepochopis :twisted:
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Mě běhala Vista svižně na notebooku s 512MB RAM. Ale na lepší práci to nebylo. Jakmile se pustí Opera a PHP server tak to začalo swapovat. Ale celkově bych řekl, že má Vista lepší správu paměti.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

zener píše:
maestro píše:samozrejme potrebujes grafickou kartu ktera directX10 podporuje !
Nene, neni pravda... Jak jsem psal o me staricke Radeonce 7500 a jede opravdu rychleji ;)
maestro píše: a pri 512MB operacni pameti nemuze behat "svizne"...
Dokud neuvidis, nepochopis :twisted:
7500 podporuje directx7


mam visty na pc s 512MB, svizne rozhodne nepracuji.
zkus si spustit nekolik aplikaci najednou...
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

maestro píše: 7500 podporuje directx7


mam visty na pc s 512MB, svizne rozhodne nepracuji.
zkus si spustit nekolik aplikaci najednou...
ad1. Ja vim, ze je to stara karta... Nic to ale nemeni na tom, ze vykon je proste VYSSI :twisted:

ad2. Tak to mas zase pravdu, nekolik aplikaci je uz problematictejcich... Vetsinou hodne oken apilkuji na stolnim PC, na notesu jedu maximalne Total Commander, Dreamweaver, Firefox a QIP naraz... Pri tom je to ale stale jeste svizne... Jak rikam, mne to staci a vubec si nestezuju :P
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Ale víte na co se těším? Až vistu bude podporovat program nlite. To bude naprosto nádhera.
V XP musím hned po instalaci instalovat hafo driverů na můj HW (webcam, touchpad, zvuk, lan, wifi, správa spotřeby, .. je toho moc). A když jsem nainstalova vistu, tak jsem většinou nepotřeboval !! XP jsem ve své podstatě starý systém. Myslím že 2001? To je dost. Buď se vydá SP3 nebo jdu v únoru do visty.
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

to s těma ovladačema .... že ti je vista nainstaluje to je sice hezké, ale originální ovladače od výrobce bývají obvykle lepší ;)

a dokud nepujde Vista v nLitu ořezat, tak ji zřejmě asi ani nebudu zkoušet
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

PCMark píše:to s těma ovladačema .... že ti je vista nainstaluje to je sice hezké, ale originální ovladače od výrobce bývají obvykle lepší ;)
No já na těch rádoby repráčkách nepoznal rozdíl :-). Něco jiného jsou integrované ovladačna grafiku, kvalitní zvukovku nebo na něco jiného. Ale na tu notebookovou zvukovku může být i integrovaný ovladač, to nepoznáš.
Co se týče touchpadu, tak v XP mi defalutně nefunguje rolování a dvojklik. Ve vistě jo. Už se těším až ve vistě smáznu areo a spol, snížím instalačku ze 8 na 3GB a budu happy :lol:
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Vytvorit si Image instalace Windiws Vista k obrazu svemu si muzete pres Microsoft Windows Preinstallation Environment (Windows PE) 2.0 (zatim je to beta)

Je to uz mnohem prehlednejsi nez PE pro XP.

Kód: Vybrat vše

http://www.microsoft.com/technet/windowsvista/deploy/winpe.mspx
Uživatelský avatar
overclocker123
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 960
Registrován: úte lis 21, 2006 19:17
Bydliště: Rudník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od overclocker123 »

Teda doufám že to zase nebudou půl roku od vydání upravovat.
Odpovědět