Download | Programy

Čím chladit plně vytížený Phenom?

Extrémní způsoby chlazení, chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a další

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím chladit plně vytížený Phenom?

Příspěvek od Sedlo »

Taky jsem se k tomu potom dočetl, ale když už jsem to napsal taky tak sem to tu nechal.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Mescalamba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte srp 26, 2008 17:00

Re: Čím chladit plně vytížený Phenom?

Příspěvek od Mescalamba »

Odpověď stejně jako jinde, žádný nový CPU, žadný nový motherboardy = dead. Možná to bude trvat rok, než to definitivně umře, ale já si teda za rok novou desku s Nehalemem kupovat nehodlam, AM2+ mi vydrží, pokud AMD splní co slíbilo, až do 45nm 6-core CPU. Což by nějakej ten pátek stačit mělo. :) A pak můžu inovovat na AM4 a DDR4.

Chápu, že tady jsou převážně socka OC, který o kvalitě MOBO maj potuchy jen vzdálené (i když je mi to díky snažení DDho kapku nepochopitelný) a že většina asi nechápe, že základní deska a zdroj jsou dvě nejdůležitější součástky PC.

Rozdíly mezi Intelem a AMD mi přijdou kromě cen poměrně irelevantní, většina lidí tu buď dělá OC, nebo hraje. Pro první skupinu je pokud chtěj max frekvenci dobrej Intel, pokud chtěj dokázat, že něco uměj, tak AMD. A pro druhou je to naprosto jedno, vzhledem k ceně radši ten AMD. Intel je zbytečnej výkon za dost peněz.

Mimochodem, co se Intelu týče a jeho "dál". Tak jediný v čem je dál je výkon, což je možná pro někoho rozhodující, ale pro mě je třeba díky tomu, že sem hráč, o dost důležitější práce s pamětí a celkovej herní výkon. Přičemž v tom prvním Intel kulhá a to druhý je na úrovni AMD, což jaksi nekoresponduje s celkovým výkonem Intelu (a cenou už vůbec). Jinak Intel neni dál v ničem. Paměťovej řadič bude integrovanej až v Nehalemu (a pak se ukáže jak naprd jsou DDR3), a nativní 4 jádro též až s timhle CPU (na kterej to bude chtít zase novej a patřičně drahej board). Technická vyspělost dnešních Intelů je zero. Q6600 má mnohem víc tranzistorů než X4 Phenom a přitom podává na stejnej frekvenci takřka totožnej výkon, obdobné platí pro 45nm verze. Tudíž bych řek, že AMD je technicky o dost dále, jejich jedinej problém jsou frekvence.

Co se videa týká, tak pokud sleduješ DDho web (nebo i nějaké jiné), tak už to jde přes GPU. :) Takže další důvod proč je Intel víceméně k ničemu. Intel je jen přerostlá obluda, díky kterej (a díky MSku), máme stále jen x86 architekturu.. A z hlediska hráče je mi komprimace dat někde.. btw. díky slušnej konfiguraci ramek a lehkému OC procesoru, mam o dost svižnější PC než známej s Q6600. :)
Uživatelský avatar
bk2601
Nováček
Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: úte črc 15, 2008 12:55
Bydliště: Prostejov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím chladit plně vytížený Phenom?

Příspěvek od bk2601 »

NO je spekulativní zda je 775 mrtvý socket :) tohle už je věc názorů, i když mám v pc AMD,tak víc věřím Intelu
Cpu:Amd Atlhlon 6000+ @ 3.27 Ghz,Ram 3,25Gb EE 800Mhz, Gk 2x Sli nVidia GeForce 7950Gt,MB Gigabyte M57S4-SLi,HDd Samsung 2x250Gb 16 MB cache; Sound Creative Labs Sound Blaster X-FI Extreme Audio ;Repro Logitech x530;Zdroj CoolMaster Real Power M620 620 W
Mescalamba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte srp 26, 2008 17:00

Re: Čím chladit plně vytížený Phenom?

Příspěvek od Mescalamba »

To mi přijde jako zrada. :)

Ještě jeden důvod.. většina nejlepších kompů na světě běží na Cellu, nebo AMD CPučkách.. proč asi? :) Sem si jistej, že v případě těhle kompů to nebude kvůli ceně.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Čím chladit plně vytížený Phenom?

Příspěvek od zener »

Mescalamba: Je sice moc pekne, co nam tady povidas, ale porad jsem nedostal odpoved na otazku, proc je socket 775 mrtvy. Vim, ze rikas, ze jiz nebude dalsich desek a dalsich procesoru, ale to neni odpoved. Jinak se tedy shodneme, ze AMD ma lepsi instrukce, to ano. Uz od dob prvnich Athlonu a jejich slavneho P-ratingu nesly cestou zvysovani frekvence, ale optimalizace. Jen tedy nechapu, kde jsi vzal, ze superpocitace bezi na AMD.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Mescalamba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte srp 26, 2008 17:00

Re: Čím chladit plně vytížený Phenom?

Příspěvek od Mescalamba »

zener píše:Mescalamba: Je sice moc pekne, co nam tady povidas, ale porad jsem nedostal odpoved na otazku, proc je socket 775 mrtvy. Vim, ze rikas, ze jiz nebude dalsich desek a dalsich procesoru, ale to neni odpoved. Jinak se tedy shodneme, ze AMD ma lepsi instrukce, to ano. Uz od dob prvnich Athlonu a jejich slavneho P-ratingu nesly cestou zvysovani frekvence, ale optimalizace. Jen tedy nechapu, kde jsi vzal, ze superpocitace bezi na AMD.
Jako vsechny informace na svete, je to na netu. :) (ok alespon vetsina infa na svete)

Nevim jakej dalsi dukaz chces pro mrtvolnost 775, muzem se dohodnout na kompromisu, ze je to dozivajici socket. :) Ja osobne nechapu proc investovat i byt do toho, kdyz uz si neco kupuju (a ze si obvykle kupuju poradny komponenty), tak bych rad, aby mi vydrzely i kapku do budoucna.. alespon onu zarucni dobu.

http://www.top500.org/ vlevo mas best 10, Opterony ma v sobe prvni (částečně), čtvrtej, pátej, stačí? :) A většina má instalační rok 2008.. myslim, že tyhle lidi ví co dělaj..
Uživatelský avatar
bk2601
Nováček
Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: úte črc 15, 2008 12:55
Bydliště: Prostejov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím chladit plně vytížený Phenom?

Příspěvek od bk2601 »

Mescalamba:Asi sem natvrdlý ale mě tedy přijde že nejlepší CPU na trhu je pořád C2E Q9770,Nějaký Phenom X4 9950 BE,se umístil až za Q6600.Jak tedy může nejlepší pc na světe běžet s procesory od AMD? AMD se dneska dává už je do kancelářských pc v ceně od 10-do 13 tisíc.Pak možná do takových medium-end herních sestav o procesoru 6000+ či 6400+.To máš cenové rozhraní do 18 tisíc,možná i méně,podle toho,jaký máš zbytek sestavy.Intel se ale dává do Herních pc nad 20-25 tisíc,takže pokud máš dostatek finančních prostředků a chceš na pc hrát 20 hodin denně je pro tebe C2Q (C2E) jasná volba :)
Cpu:Amd Atlhlon 6000+ @ 3.27 Ghz,Ram 3,25Gb EE 800Mhz, Gk 2x Sli nVidia GeForce 7950Gt,MB Gigabyte M57S4-SLi,HDd Samsung 2x250Gb 16 MB cache; Sound Creative Labs Sound Blaster X-FI Extreme Audio ;Repro Logitech x530;Zdroj CoolMaster Real Power M620 620 W
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Čím chladit plně vytížený Phenom?

Příspěvek od zener »

Mescalamba: Asi se porad nechapeme. Mne jde jen o to, kde by jsi prisel, ze se uz nebude dal socket 775 podporovat. Nectu zadne novinky ze sveta HW, proto se ptam a jak jsem rikal - necham se poucit. Jen po Tobe chci treba nejaky clanek, kde je napsano, ze Intel oznamil konec vyroby socketu 775 a prijde to a to. Jinak, kdyz se podivas do TOP500, jen pouhym okem zjistis, ze vetsina superpocitacu jede na Intelu - http://www.top500.org/static/lists/2008 ... 200806.xls
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Mescalamba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte srp 26, 2008 17:00

Re: Čím chladit plně vytížený Phenom?

Příspěvek od Mescalamba »

zener píše:Mescalamba: Asi se porad nechapeme. Mne jde jen o to, kde by jsi prisel, ze se uz nebude dal socket 775 podporovat. Nectu zadne novinky ze sveta HW, proto se ptam a jak jsem rikal - necham se poucit. Jen po Tobe chci treba nejaky clanek, kde je napsano, ze Intel oznamil konec vyroby socketu 775 a prijde to a to. Jinak, kdyz se podivas do TOP500, jen pouhym okem zjistis, ze vetsina superpocitacu jede na Intelu - http://www.top500.org/static/lists/2008 ... 200806.xls
Ale ty z těch 10 best ne. :) A to jsou letošní kompy. Got it? Je to vlevo zhruba uprostřed na tej stránce co sem dával odkaz (stačí klicknout na jméno toho super kompu a otevře se ti stránka s důkladným popisem).

Jestli si nezaregistroval, že bude socket 1066 a 1366 pro Nehalemy, tak si asik zaspal. Je logický, že teď hned nepřestanou vyrábět procesory, ale taky je logický, že budou vyrábět jen to co Nehalemu konkurovat nebude. :) Poslední chipsety jsou X48 a P45, žádný další nový nebudou (asi leda by je vyrobila nVidia, ta má aktuálně novej osekanej 770). Když už lezeš na forum DDworldu, tak by bylo záhodno si občas i číst co se na tom DDworldu píše. Btw. Excel nemam, takže si to nepřečtu, sorry.

Linky: http://www.ddworld.cz/zakladni-desky/ex ... am-22.html

"Podívejme se na technické specifikace tohoto nejnovějšího čipsetu Intel a také posledního čipsetu pro současnou generaci procesorů a architekturu CORE. Žádný další budoucí čipset už nebude s CORE procesory kompatibilní." (citace z článku)

http://www.ddworld.cz/procesory-cpu/sbo ... -i7-5.html

Tenhle článek je patřičně informativní pro lidi co i7 neboli Nehalem nezaregistrovali a protože Intel plánuje i mainstream Nehalemy na socket 1066, tak nepochybně nebude vyrábět jakýkoliv konkurenční CPU. Budou se jen doprodávat zásoby. Desky se budou vyrábět dokud o ně bude zájem, v případě ASRocku nejspíš ještě i za 5 let. :D
Naposledy upravil(a) Mescalamba dne čtv srp 28, 2008 14:50, celkem upraveno 1 x.
Mescalamba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte srp 26, 2008 17:00

Re: Čím chladit plně vytížený Phenom?

Příspěvek od Mescalamba »

bk2601 píše:Mescalamba:Asi sem natvrdlý ale mě tedy přijde že nejlepší CPU na trhu je pořád C2E Q9770,Nějaký Phenom X4 9950 BE,se umístil až za Q6600.Jak tedy může nejlepší pc na světe běžet s procesory od AMD? AMD se dneska dává už je do kancelářských pc v ceně od 10-do 13 tisíc.Pak možná do takových medium-end herních sestav o procesoru 6000+ či 6400+.To máš cenové rozhraní do 18 tisíc,možná i méně,podle toho,jaký máš zbytek sestavy.Intel se ale dává do Herních pc nad 20-25 tisíc,takže pokud máš dostatek finančních prostředků a chceš na pc hrát 20 hodin denně je pro tebe C2Q (C2E) jasná volba :)
Spíš je pro mě C2Q zbytečně drahá volba, která mi jako hráči nepřinese nic. To je dobré pro lidi co na tom dělaj výpočty, který ještě nejdou přes GPU.
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím chladit plně vytížený Phenom?

Příspěvek od Sedlo »

Mescalamba píše:http://www.top500.org/ vlevo mas best 10, Opterony ma v sobe prvni (částečně), čtvrtej, pátej, stačí? :) A většina má instalační rok 2008.. myslim, že tyhle lidi ví co dělaj..
Jestli to není tím že Opterony jsou speciální procesory který se vždycky dávali jen do serverů a jiných podobných megalomanů jako jsou zrovna ty z TOP10 v herním počítači je snad ani nenajdeš.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Čím chladit plně vytížený Phenom?

Příspěvek od zener »

Mescalamba: Konecne jsem dostal padnou odpoved na "mrtvost" socketu 775. Na druhou stranu, hodne lidi nevoli upgrade, ale koupi noveho pocitace. Je jen na uzivateli, at si vybere.

Co se tyce superpocitacu, tam je hledisko data vyroby docela nepodstatne. To neni jako klasicke "pececko", na kterem budes delat vsechno. Superpocitac se stavi na jednu konkretni vec. Na vypocet modelu pocasi atd. Voli se tam naprosto presne soucastky pro co nejvyssi vykonnost. A ver, ze cena i cena je dulezita. Ono zaplatit za superpocitac $100 mil a nebo $200 mil, to je taky docela rozdil. Kazdopadne bych tuto problematiku moc nerozmazaval, malokdo z nas, obycejnych, lidi do toho vidi.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím chladit plně vytížený Phenom?

Příspěvek od Sedlo »

Mescalamba píše:Tenhle článek je patřičně informativní pro lidi co i7 neboli Nehalem nezaregistrovali a protože Intel plánuje i mainstream Nehalemy na socket 1066, tak nepochybně nebude vyrábět jakýkoliv konkurenční CPU. Budou se jen doprodávat zásoby. Desky se budou vyrábět dokud o ně bude zájem, v případě ASRocku nejspíš ještě i za 5 let. :D
Bohužel s tím magorem musím souhlasit. Podle tohodle http://www.computerbase.de/artikel/hard ... eberblick/ budou Nehelemi na úplně odlišném socketu http://xtreview.com/addcomment-id-4599- ... board.html a http://xtreview.com/addcomment-id-4013- ... ssors.html tudíž by bylo od Intelu marketingově nevhodné aby dále podporovala výrobu do LGA775. Ale nějak nechápu ten postoj od Intelu že bude mít na High-End LGA-1366 a na mainstrem a low-end LGA-1160, podle mě se bude ta vyšší třída prodávat špatně kvůli hodně vysoké ceně.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Uživatelský avatar
bk2601
Nováček
Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: úte črc 15, 2008 12:55
Bydliště: Prostejov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím chladit plně vytížený Phenom?

Příspěvek od bk2601 »

Taky sem konečně dostal odpověď,ale určitě žádný Nehalem nepůjde s cenou pod 30k.I Když budou nové sockety, takže nové základní desky,obyčejní lidi si to stejně nebudou moci dovolit,dát za pc okolo 100k jen proto aby si jejich potomek hrál hry a papal Hamburgery a zapíjel je kolou.Vsadím se že i za dva roky od nástupu Nehalemu budou LGA775 stále více prodavaný než LGA1366 a 1160.Protože jak vyjdou Nehalemi tak celá řada C2E zlevní alespoň na polovinu a Nehalem bude stát okolo 35k,ale C2E už bude okolo 13-14k.A silně pochybuji že by nějaké hře nestačilo C2E a muselo se to hrát na Nehalemovi.
Cpu:Amd Atlhlon 6000+ @ 3.27 Ghz,Ram 3,25Gb EE 800Mhz, Gk 2x Sli nVidia GeForce 7950Gt,MB Gigabyte M57S4-SLi,HDd Samsung 2x250Gb 16 MB cache; Sound Creative Labs Sound Blaster X-FI Extreme Audio ;Repro Logitech x530;Zdroj CoolMaster Real Power M620 620 W
Mescalamba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte srp 26, 2008 17:00

Re: Čím chladit plně vytížený Phenom?

Příspěvek od Mescalamba »

Sedlo píše:
Mescalamba píše:Tenhle článek je patřičně informativní pro lidi co i7 neboli Nehalem nezaregistrovali a protože Intel plánuje i mainstream Nehalemy na socket 1066, tak nepochybně nebude vyrábět jakýkoliv konkurenční CPU. Budou se jen doprodávat zásoby. Desky se budou vyrábět dokud o ně bude zájem, v případě ASRocku nejspíš ještě i za 5 let. :D
Bohužel s tím magorem musím souhlasit. Podle tohodle http://www.computerbase.de/artikel/hard ... eberblick/ budou Nehelemi na úplně odlišném socketu http://xtreview.com/addcomment-id-4599- ... board.html a http://xtreview.com/addcomment-id-4013- ... ssors.html tudíž by bylo od Intelu marketingově nevhodné aby dále podporovala výrobu do LGA775. Ale nějak nechápu ten postoj od Intelu že bude mít na High-End LGA-1366 a na mainstrem a low-end LGA-1160, podle mě se bude ta vyšší třída prodávat špatně kvůli hodně vysoké ceně.
Ty dva sockety jsou mi taky záhadou, i normálně je blbý, když se střídaj moc rychle, ale vydat hned dva najednou, přičemž, když si člověk koupí levnější, tak si tam prostě lepší CPU nenacpe.. Nevim, možná to bude tak, že ty 1160 budou opravdu hodně low-end a 1366 takovej mainstream. Ale nevim, do budoucnosti až tak moc nevidim..

Jinak je mi jasný proč to dělaj, prostě přimět zákazníky místo upgradu stávajícího CPU, koupit CPU, mobo a ramky nový..
Mescalamba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte srp 26, 2008 17:00

Re: Čím chladit plně vytížený Phenom?

Příspěvek od Mescalamba »

bk2601 píše:Taky sem konečně dostal odpověď,ale určitě žádný Nehalem nepůjde s cenou pod 30k.I Když budou nové sockety, takže nové základní desky,obyčejní lidi si to stejně nebudou moci dovolit,dát za pc okolo 100k jen proto aby si jejich potomek hrál hry a papal Hamburgery a zapíjel je kolou.Vsadím se že i za dva roky od nástupu Nehalemu budou LGA775 stále více prodavaný než LGA1366 a 1160.Protože jak vyjdou Nehalemi tak celá řada C2E zlevní alespoň na polovinu a Nehalem bude stát okolo 35k,ale C2E už bude okolo 13-14k.A silně pochybuji že by nějaké hře nestačilo C2E a muselo se to hrát na Nehalemovi.
Nj. ale zásoby CPU nejsou nekonečný.. A Intel rozhodně nebude dobrovolně vyrábět vlastní konkurenci. Ten rok určitě vydrží, ale za dva roky už asi ne..
Mescalamba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte srp 26, 2008 17:00

Re: Čím chladit plně vytížený Phenom?

Příspěvek od Mescalamba »

Sedlo píše:
Mescalamba píše:http://www.top500.org/ vlevo mas best 10, Opterony ma v sobe prvni (částečně), čtvrtej, pátej, stačí? :) A většina má instalační rok 2008.. myslim, že tyhle lidi ví co dělaj..
Jestli to není tím že Opterony jsou speciální procesory který se vždycky dávali jen do serverů a jiných podobných megalomanů jako jsou zrovna ty z TOP10 v herním počítači je snad ani nenajdeš.
Opterony nejsou nijak zvlášť speciální procesory, dnešní serverový jsou přesně to samý co X4 Phenomy. A cenově byly vždycky slušně dostupný, mimochodem na hraní nejsou vůbec špatný..
ronan707
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 06, 2008 22:32

Re: Čím chladit plně vytížený Phenom?

Příspěvek od ronan707 »

Celé case hodit do mrazáku a je to, vzadu provrtat díru na kabely(skara to neni spatny napad, takova minilednice na case, luxuuuus....no ehm)
Odpovědět