Download | Programy

Chlazená grafické karty-uchycení

Extrémní způsoby chlazení, chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a další

Moderátor: Moderátoři

Bombos

Chlazená grafické karty-uchycení

Příspěvek od Bombos »

Ahoj chtěl bych se zeptat jak uchytit plastový větrák na tišták grafický karty,
Zkusil jsem modulit tuhnoucí na vzduchu.Moc to nedrží.Pak mně napadla tavná pistole.
Co myslíte.
Bombos

Re: Chlazená grafické karty-uchycení

Příspěvek od Bombos »

Ahoj
Tak jsem to přichytil provázkem.Co vy na to?
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazená grafické karty-uchycení

Příspěvek od Camazoo »

o jakou jde grafiku ? kam ten větrák (jaký) dáváš ?
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Bombos

Re: Chlazená grafické karty-uchycení

Příspěvek od Bombos »

Je to nVidia Geforce FX5700VE 256mb.Původně tam byla malá kostička s hrozně hlučným větrákem.Dal jsem tam pasiv(větší) z jiný grafiky a na to namontoval poměrně velkej větrák(cca 80mm).Přichytil jsem ho provázkem-vadí to?Chladí to poměrně dobře.Pasiv je u ve 3D chladnej.Jen ta část co původně chlazená nebyla.Tak se mi ve 3D zdá horká.
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazená grafické karty-uchycení

Příspěvek od Camazoo »

aha, no mě zmátlo, že ten první to dával na PCB..což mi přišlo podivné
..pokud to drží ;) zkontroluj teplotu grafiky v zátěži, ideální je použití dvou větráčků (pro dostatečné chlazení pamětí a napájecích součástí karty)
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Bombos

Re: Chlazená grafické karty-uchycení

Příspěvek od Bombos »

No nádherně to ofukuje ten pasiv.Takže provázek nevadí?paměti jsou jen lehce teploučký aasi jako ramky,možná méně.Jedin ýc ose zahřejvá je prostor mezi GPU a zadní panelem a to jen ve 3D a kupodivu "zeshora" tam kde není chladič a nikdy nebyl.Ruku na tom ve 3D neudržím(na tom hořejšku).
Odpovědět