Download | Programy

RAID 0 vs. Raptor

Pevné disky, řadiče, pole, správa disků a zálohování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Uživatelský avatar
Maarvin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 399
Registrován: pát čer 22, 2007 07:43
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvek od Maarvin »

LanoTNT píše:Teplotu mám v zátěži 48-52 stupňů. Všechno mám ve skříni Thermaltake Matrix kde je výborně řešeno chlazení disků.
No, nevím, jestli TT Matrix má tak výborně řešeno chlazení disků, protože 48-52 °C je na disk hodně. Třeba na webu WD se dočteš, že jakmile teplota jejich disku překročí 50 stupňů, přestávají za něj ručit.
Být tebou, tak se snažím dostat na teploty tak o deset stupňů níž.
PaRa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: pon srp 20, 2007 11:27

Příspěvek od PaRa »

LOL ...
paklize ma 2x320 v raidu tak predpoladam ze tam ma jak system tak vse ostatni = k hovnu ...
uz jen logicky kdyz ti bezi system se swapem z disku jednoho a hra z druhyho logicky to bude vzdycky vykonejsi nez kdyz mas oboje na jednom ;o)-
E6750, Asus P5B Deluxe/WiFi-AP, 2x1GB A-Data 800MHz, 1600XT 512MB, WD Raptor 36GB/Seagate 2x320GB/WD 1x250GB/Maxtor 1x200GB, Forton 350W, Dell 21" CRT, Logitech S510 Remote + MX1000, x dalsich kravinek ;o)-
Uživatelský avatar
LanoTNT
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pát zář 14, 2007 11:20

Příspěvek od LanoTNT »

Ale teplota je v pohodě. Ptal jsem se IT techniků ve firmě a ti mi vyloženě řekli, že takové šílené chlazení disků není vůbec dobré. Disk potřebuje mít určitou provozní teplotu. Já mám chlazení v pohodě, ventilátory vepředu a vzadu, dostatečné proudění vzduchu. Takže já problém nemám.
Odpovědět