Download | Programy

NEED HELP!! DFI lanparty nf4 ultra-D...... ERRORS

Diskuze o základních deskách, nastavení biosu, flashování biosu apod.

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Uživatelský avatar
Kacab
Nováček
Nováček
Příspěvky: 97
Registrován: čtv říj 19, 2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

NEED HELP!! DFI lanparty nf4 ultra-D...... ERRORS

Příspěvek od Kacab »

No je to dlouhej pribeh a docela by se mi sikla nejaka pomoc nebo rada od vas vsech co to ctete.....
TAK- Koupil jsem desku DFI lanparty nf4 ultra-D a Opterona 144 a paměti A-DATA... tedka uz mam nejnovejsi BIOS a presto mam potize. A to s tim kdyz mam WINy na S-ATA disku... caste problemy s bootem vyresil new bios ale problemi WINu to nevyresilo (zkousel sem winy instalovat asi 4x a porad to samy).... Proste Kdyz mam winy nabootovany bud na WD2500YD a nebo WD3200KS tak mi to zlobí... 2500YD po nejake dobje hlasi erory a musim zhrusit diskove svazky abych mohl znova naintalovat winy... 3200ks zase ubec nepozna aktualni diskove svazky a musim je v instalaci udelat...-V instalaci vidim WIN oba disky jen jako 131GB... tedy vjetsi oddil nejde udelat ale pokud ho u WD2500YD udelam ve WINech tak tam pod tim vidim DISK 131GB svazek 250GB.... u 3200KS to radsi napise neznamy oddily....Ted mam nejakej Maxtor 6GB do ATA a vse funguje na 100% OK....
Tak a v cem je problem??????
No data co sou na techto diskách (tedy vzdy nez je zformatuju) funguji z jinych WINu naprosto OK a nepoznay by jste ze je neco spatne... Ale pokud nainsatluju (a pokud se mi to povede) na jeden z SATA disku WINy tak se pak neco chova divne... at uz je to komunikace se sity (nefunkci pripojeni na net a nemoznost pripojeni u her na LAN+I servery) tak funkcnost samotnych her (jo jinak hlavne se to pokousim vzy zprovoznit na lankach takze proto jen tyhry... stejne nejaky programy jako pinacle se pokouset tady zprovoznit kdyz to stejne hned zformatuju nema cenu).... Zkracene- na mim 6GB maxtoru (hrpzne zvuky + hrozne pomaly) splapou WIN OK.. na ostatnich SATA discich NE... omlouvam se za delku
OPTERON RULEZZZZ!!!! 2,9GHZ fpoho :-)
Nej WoW server
Uživatelský avatar
Gryc Lukáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 06, 2006 12:22
Bydliště: Český Těšín

Re: NEED HELP!! DFI lanparty nf4 ultra-D...... ERRORS

Příspěvek od Gryc Lukáš »

A zkoušel jsi po instalaci win XP nainstalovat ovladače základní desky ( n force balíček ) bez ovladače řadiče pevných disků a nechat tam ty origo od microsoftu? :?: Nforce řadič HDD je na ho.... V nejhorším bych zkusil externí PCI řadič S-ATA jestli to bude dělat taky.
Akasa 460W ATX12 2.2, Intel Core2 DUO E6400 2.13 @ 3,2 GHz , Gigabyte 965P-DS4 , 4x1024 MB DDR2 800 MHz A-Data Extreme, Sapphire ATI Radeon HD 3870, HDD Western Digital 250GB a Hitachi Deskstar 320 GB + další zbytečnosti
Uživatelský avatar
Kacab
Nováček
Nováček
Příspěvky: 97
Registrován: čtv říj 19, 2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

DISK

Příspěvek od Kacab »

Před i po instalaci NF4 driveru to dela to samy... jinak ten externi PCI sata radic reknes mi o tom neco???
OPTERON RULEZZZZ!!!! 2,9GHZ fpoho :-)
Nej WoW server
Uživatelský avatar
Gryc Lukáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 06, 2006 12:22
Bydliště: Český Těšín

Re: DISK

Příspěvek od Gryc Lukáš »

Je to normální kartička třeba do PCIe*1 slotu http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?ak ... &zbo=40184 nebo do PCI slotu http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?ak ... &zbo=40104 . Tváří se to v BIOSu základní desky jako SCSI řadič ( nastaví se bootování z SCSI ). Má to vlastní ovladače a obejde se tak řadič HDD základní desky. Je možné že SATA základní desky je poškozený. Měl jsem takový řadič jen pro IDE od Kouwellu a žádný problémy - teda pokud není deska super šmejd ( jednou jsem měl problém z ASUS A7V8X-X - Ami bios - děs a hrůza ) a umožňuje bootovat z SCSI - u té tvojí by neměl být problém, maximálně update BIOSu. ;) . Jo a chce to mít disketovku, WIN XP při najíždění instalace chce ty ovladače řadiče z diskety a z ničeho jiného ( Mićrosoft muzeum ).
Akasa 460W ATX12 2.2, Intel Core2 DUO E6400 2.13 @ 3,2 GHz , Gigabyte 965P-DS4 , 4x1024 MB DDR2 800 MHz A-Data Extreme, Sapphire ATI Radeon HD 3870, HDD Western Digital 250GB a Hitachi Deskstar 320 GB + další zbytečnosti
Uživatelský avatar
Gryc Lukáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 06, 2006 12:22
Bydliště: Český Těšín

Re: DISK

Příspěvek od Gryc Lukáš »

Jo a teď mě napadlo, blbnou ty disky i na zcela nepřetaktovaném PC? Problém může být v blbě nastavené rychlosti sběrnice při přetaktování. :?:
Akasa 460W ATX12 2.2, Intel Core2 DUO E6400 2.13 @ 3,2 GHz , Gigabyte 965P-DS4 , 4x1024 MB DDR2 800 MHz A-Data Extreme, Sapphire ATI Radeon HD 3870, HDD Western Digital 250GB a Hitachi Deskstar 320 GB + další zbytečnosti
Uživatelský avatar
Kacab
Nováček
Nováček
Příspěvky: 97
Registrován: čtv říj 19, 2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

takt

Příspěvek od Kacab »

Od doby co jsem flahnul BIOS to mam porad na defualt taktech
OPTERON RULEZZZZ!!!! 2,9GHZ fpoho :-)
Nej WoW server
Odpovědět