Download | Programy

Windows XP a praktická údržba

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Uživatelský avatar
shadow
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: ned dub 15, 2007 20:57
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shadow »

tak pro úklid bordelu ve Windows jsou osvědčeným, i když placeným, řešením výborné německé TuneUp Utilities...
webové projekty: - shadow blog,české elder scrolls wiki stránky.
Motto: ESSE QUAM VIDERI.
RDT
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: sob čer 09, 2007 17:57

Příspěvek od RDT »

Tak tedy nástroje chkdsk se ostře zastanu :stop: . Už minimálně dvakrát mi zachránil špatně rozdělený disk, ze kterým si nevěděl rady ani PartitionMagic. Vždcky jsem si oddechnul, když po cca hodinovém opravování vyskočila hláška ve smyslu, že disk byl úpěšně opraven a já opět nabootoval XP :cool:
Sony Vaio UX380N (100GB), Sony Vaio P92KS (@ 2.4GHz)
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Já úklid a udržbu dělám dvěma programy a to je CCLEANER a ASHAMPOO WINOPTIMIZER 4 a OODefrag10 Professional 10 a zatím mi to stačí, občas udělál kontrolu disku na chyby a to je asi vše. :D
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
majjkl
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob čer 23, 2007 08:43
Bydliště: Rokycany

Příspěvek od majjkl »

prosim vas nevim jak se me dostal do pocitace program system security center porad me tu vyskakuje a neda se nejak vypnout nebo odstranit celkem me stve nevite nekdo co stim delat
Ramirez
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 10, 2007 09:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramirez »

Namiesto všetkých 20 bodov odporúčam nainštalovať čistý Windows, asi týždeň ho používať, aby sa nastavilo všetko, čo sa nastaviť má, potom spraviť image disku a pri akomkoľvek probléme sa k nemu vrátiť. U mňa to trvá do 10 minút. Programy, ktoré na to používam sú (obidve zadarmo): DriveImage XML a BartPE.
veteran13
Nováček
Nováček
Příspěvky: 51
Registrován: pon kvě 28, 2007 16:46
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od veteran13 »

nejlepší způsob jak vyčistit komp je vyhodit ho z okna a postavit nový
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Windows XP a praktická údržba

Příspěvek od Anonymous2 »

Absolutně nechápu,co se děje s PC při startu,když se zapne,asi 5 minut jezdí jezdec a pak teprve naběhne vše. Dělá to asi týden,už jsem zkusil vše,vyčistit registry,nastavit PC dle různých návodů,použil jsem program na optimalizaci nabíhání PC,ale stále je to tak kolem 4 minut. Vypadá to asi tak,že kontrolka systému se na nějaký čas úplně rozsvítí,místo aby blikala,jako že buď jde procesor na plný výkon a jede tedy pomalu,nebo se něco hledá,ale žádnou hlášku to nevyhazuje,nevíte někdo,co to může být?
Uživatelský avatar
Maarvin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 399
Registrován: pát čer 22, 2007 07:43
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Windows XP a praktická údržba

Příspěvek od Maarvin »

Zkoušel jsi scan v nějakém dobrém antiviru?
[ Intel E6750 2,66@3,4 Ghz + Scythe Ninja ][ Asus P5K Premium ][ 2x2 GB A-data @850Mhz CL5 ][ Gigabyte 8800GTS 512MB@760/1840/2270 ][ WD Raptor 74 GB + Samsung F1 750GB ][ Enermax Big Chakra + Enermax Liberty 620W ][ Asus DRW-20B1LT + Sony DDU1615S ][ Sound Blaster X-Fi XtremeGamer + Creative Inspire P5800 ][ HP LP2475w ][ MS Natural 4000 + MS Wireless Explorer ][Win XP Pro]
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Windows XP a praktická údržba

Příspěvek od Anonymous2 »

jako že by vir? projíždím první disk Avastem,ale ten mě taky pěkně štve,zpomaluje procesor,i když na první pohled nic nedělá...
Flatley
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 15, 2010 12:55

Re: Windows XP a praktická údržba

Příspěvek od Flatley »

nezapomělo se tady na Windows update? :D
Odpovědět