Download | Programy

znížené rozlíšenie monitoru na win7

Zdroje, monitory, tiskárny, scanery, myši, klávesnice, zvukové karty, CD a DVD mechaniky a další

Moderátoři: Awast, Moderátoři

SKmattie
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 18, 2010 04:37

znížené rozlíšenie monitoru na win7

Příspěvek od SKmattie »

Ahoj. Prosim o radu.
Poskladal som si novy komp. AMD FX-6350+GA-990XAUD3... jedinu vec, co som nedal novu, bola grafika ATI HD5770+ monitor LG W2243S..
Kedze vsetky ostatne komponenty som dal nove, instaloval som aj nove windows 7. Asi po dvoch dnoch, co si w7 instalovali stale nove a nove aktualizacie, po jednom restarte sa rozlisenie zmenilo a zostalo na hodnote 1600x1200. Predtym ako som poskladal tento komp, som pouzival winXP a tato grafika bez problemov bola na hodnote 1920x1080 s tym istym monitorom. Ak zmenim rozlisenie cez pr.tlacitko-nastavenie-rozlisenie, tak monitor sa uplne rozhadze a nie je mozne nic vidiet na obrazovke. Musim pockat 10sek. dokym sa rozlisenie vrati na povodnu hodnotu 1600x1200... Urobil som pokus omyl...od kamosa som pozical 22" monitor HP, s mojim kablom a mojou grafikou si PC zistilo iny HW a w7 si rozlisenie upravilo na max. cize 1920x1080. Ked dam naspat moj monitor LG, tak sa vratia hodnoty na povodne 1600x1200. Cize by to malo znamenat, ze monitor nejako nevyhovuje nejakym standardom pre w7...avsak, ked natvrdo v amd catalyst zmenim rozlisenie monitoru na max. 1920x1080, tak toto rozlisenie takto prepnute drzi, pokym nerestartujem win 7. Na googly som zistil, ze tychto otazok na tento monitor LG W2243 a znizene rozlisenie je viac po celom svete...
Takze ak sa tu najde odbornik s fachu HW, ktory by vedel , ako tuto vec bez nutnosti vymeny HW opravit, budem rad za vase rady na mattie@atlas.sk , alebo aj tu na fore DD.
Odpovědět