Download | Programy

Možná chybná identifikace typu CPU?

Procesory AMD, Intel, VIA a další, přetaktování a řešení jejich problémů

Moderátoři: PCMark, Awast, Moderátoři

MadAMD
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte bře 20, 2007 20:49

Možná chybná identifikace typu CPU?

Příspěvek od MadAMD »

Dobrý den,
měl bych jeden dotaz.
Můj bratranec si u jedné nejmenované firmy nechal upgradnout počítač (+1GB RAM a 250GB disk).
Zjistil jsem však, že najednou má místo typu Athlon XP 2800+ (přibližně 2,1GHz) typ Athlon XP 2200+ (1,66GHz).
Po chvíli jsem zjistil, že má hnuto i s vnitřním taktem (má takt 133MHz * násobič 12.5 a měl by mít 166*12.5).
Je možné, aby díky novým RAM a tím pádem nejspíš změně taktů došlo i ke změně pojmenování typu procesoru? Pokud vím, tak CPU by mělo mít svůj název typu stejný a neměl by se měnit podle toho na jaké běží frekvenci ne? (můj taktovaný Athlon 64 ho tedy nemění) Změnu typu, frekvence atd. jsem rovněž testoval v CPU-Z.
Jde mi o to jestli je více možné, že se mu špatně díky jiné frekvenci detekuje typ procesoru nebo jestli má úplně jiný procesor.
Desku má MSI (bohužel si nepamatuji typ) a paměti noname DDR.
Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

at si normalne v biosu nastavi spravne FSB.
MadAMD
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte bře 20, 2007 20:49

Příspěvek od MadAMD »

Tak ted jsem zjistil, ze ty dva CPU se lisi L2 Cache (2200+ ma 256 a 2800+ ma 512) a ze maji mit i jinej nasobic (13,5*133 pro 2200+ a 12,5*166 pro 2800+).
Takze staci, kdyz mi nahlasi typ L2 Cache z CPU-Z a hned budu vedet, jestli se tam dneska v desti pozenu mu nastavovat spravnou FSB (a cestou budu nadavat na prodejce, co mu ji pri upgradovani PC zmrsili) nebo jestli ho preposlu na ty same prodejce, ze mu vymenili CPU za jiny.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

jo :)

u nas je celkem hezky :)
Odpovědět