Download | Programy

Video

Programovací jazyky, grafika, tvorba webu, SEO, programy pro práci s webem, vyhledávače

Moderátor: Moderátoři

Bluebell
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: sob kvě 12, 2007 16:47
Kontaktovat uživatele:

Video

Příspěvek od Bluebell »

pekny den prajem vsetkym hladam niekoho kto ovlada PHP +shellLinux potrebujem konvertovat video. ked niekto vlozi svoje sukromne video na mojej stranke aby sa prekonvertovalo a aby sa mohlo pozerat podobne ako ma youtube.Dakujem
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Pises to trochu zvlastne. Bud se to normalne uploadne a nic se s tim nebude delat a nasledne se to jen vlozi jako video na stranku.

Dalsi moznost (jak jsi zminoval napr. server youtube). To je reseno pomoci Flash prehravace. Video se uploaduje, prevede do FLV, s kterym si jiz poradi Flash.
Bard
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 01, 2007 20:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Video

Příspěvek od Bard »

Bluebell píše:pekny den prajem vsetkym hladam niekoho kto ovlada PHP +shellLinux potrebujem konvertovat video. ked niekto vlozi svoje sukromne video na mojej stranke aby sa prekonvertovalo a aby sa mohlo pozerat podobne ako ma youtube.Dakujem
no myslím, že to není příliš reálné...

protože na serverech s PHP je vždy omezen běh scriptu na cca 30 sec. a za tu dobu se počítám video nepřevede. nemluvě o tom, že by na to musela být nějaká třída nebo...

jedinou třídu se kterou jsem se onehdy setkal, byla třída na vytvoření obrázku z prvního snímku videa, ale fungovalo to jen na 3GP videa

Doporučuju řešení: ať to návštěvníci pošlou na youtube a na své stránky to video poté můžeš vložit v kódu... ale pro návštěvníky to asi bude dost složité ;)
Bard Uzdroje - moje osobní stránky
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Video

Příspěvek od zener »

Bard píše:no myslím, že to není příliš reálné...

protože na serverech s PHP je vždy omezen běh scriptu na cca 30 sec. a za tu dobu se počítám video nepřevede. nemluvě o tom, že by na to musela být nějaká třída nebo...

jedinou třídu se kterou jsem se onehdy setkal, byla třída na vytvoření obrázku z prvního snímku videa, ale fungovalo to jen na 3GP videa

Doporučuju řešení: ať to návštěvníci pošlou na youtube a na své stránky to video poté můžeš vložit v kódu... ale pro návštěvníky to asi bude dost složité ;)
Vsechno je realne. Projekt temer dokoncen :P

www.videotube.sk
Bard
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 01, 2007 20:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Video

Příspěvek od Bard »

zener píše: Vsechno je realne. Projekt temer dokoncen :P

www.videotube.sk
nj ale toto nedocílíš jako obyčejný člověk co si koupí webosting za 100 kč / měsíc.

do toho už moc nevidím, ale asi se na to spouští nějaký linuxový script (python nebo co já vím tam všechno je) a nebo je nějak obejito omezení na běh PHP scriptu na 30s.

pokud víš jak, poděl se jak to vyřešili
Bard Uzdroje - moje osobní stránky
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Video

Příspěvek od zener »

Bard píše:nj ale toto nedocílíš jako obyčejný člověk co si koupí webosting za 100 kč / měsíc.

do toho už moc nevidím, ale asi se na to spouští nějaký linuxový script (python nebo co já vím tam všechno je) a nebo je nějak obejito omezení na běh PHP scriptu na 30s.

pokud víš jak, poděl se jak to vyřešili
No, ja jsem ten videotube celej programoval :x

Nevim, jak je to s omezenimi, ale malokdo Ti povoli na serveru uz jen spoustet skripty (v PHP shell a shellExec). Navic je treba na server nahrat plugin ffMPEG pro prevadeni videa do FLV. Nebo pokud znas jiny, tak ten. Ja znam - a pouzivam - jen tento. Nehlede na to, ze konverze videa generuje enormni zatez CPU na serveru. Na "normalnim" hostingu to asi moc realne neni :cry:

Jestli chces konkretne www.videotube.sk, ten jede na samostantem serveru. Jednam kvuli - jiz zmineneme - zatezi serveru a jednak kvuli obrovske datove narocnosti. Jak HDD, tak i traffic.
compnet
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 31, 2007 21:30

Příspěvek od compnet »

čau, řeším teď to stejné, můžeš mi poradit jak na to, automatickou konverzi jsem zatím zavrhnul, ale budu se muset k ní vrátit, teď bych potřeboval vědět ja z flv udělat jpg pro náhled videa.
díky
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

compnet píše:čau, řeším teď to stejné, můžeš mi poradit jak na to, automatickou konverzi jsem zatím zavrhnul, ale budu se muset k ní vrátit, teď bych potřeboval vědět ja z flv udělat jpg pro náhled videa.
díky
teze ffMPEG. nastavis, aby se "nahral" jeden snimek a jako vystupni format zvolis JPG :P
compnet
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 31, 2007 21:30

Příspěvek od compnet »

aha, takže to bez toho ffmpeg nepůjde, předpokládám , že na hostovačce to nepůjde, takže vlastní server, dá se nainstalovat ffmpeg i na wokna nebo je to jen pro linux?, existuje pak někde manuál pro php ? jak to použít v kódu? díky
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

compnet píše:aha, takže to bez toho ffmpeg nepůjde, předpokládám , že na hostovačce to nepůjde, takže vlastní server, dá se nainstalovat ffmpeg i na wokna nebo je to jen pro linux?, existuje pak někde manuál pro php ? jak to použít v kódu? díky
Chlape, staci hledat :P Hned prvni vysledky na googlu :D

ofic stranky
http://ffmpeg.mplayerhq.hu/

dokumentace
http://ffmpeg.mplayerhq.hu/ffmpeg-doc.html
compnet
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 31, 2007 21:30

Příspěvek od compnet »

dík zkusím to prolouskat
Odpovědět