Jabber??? je uz cas???

Volná diskuze, film, kultura, foto, zajímavosti, dění kolem nás, a to co jinam nepatří

Moderátor: Moderátoři

Jabber??? je uz cas???

Příspěvekod Runn3r.cze v úte kvě 22, 2007 20:47

zdravim...
v posledni dobe mi casto pada u nas tak oblibene icq a proto jsem se zacal pokoukavat po necem jinem...
zajimave vypada treba jabber... uz jsem se sice zaregistroval, dokonce i nasel klienta (sem musel opustit QIPa a prejit na mirandu), ale zatim nemam zadny kontakty...
se chcu hlavne zeptat nekterjech zkusenejsich s timto protokolem, jak ste s tim spokojeni, hlavne co se tice stability, rychlosti, poctu uzivatelu apod??? pls poradte...
Obrázek
Runn3r.cze
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Jackal v úte kvě 22, 2007 21:21

Neznám, ale rád se přiučím. Jinak jsem spokojený uživatel programu GIP. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Příspěvekod POM4R4NC v úte kvě 22, 2007 22:18

mam, ale v kontakt liste mam aj tak len icq-userov, teda az na jedneho co ma jabber
POM4R4NC
Nováček
Nováček

Příspěvekod Runn3r.cze v stř kvě 23, 2007 14:34

to je na tom prave to nejhorsi... ze vsichni maj icq... a dokud to pojede, tak stejne nikdo nikam neprejde... proto nevim jestli ma vubec smysl prechazet... si pak budu moct pokecat tak sam se sebou
Obrázek
Runn3r.cze
Uživatel
Uživatel

Re: Jabber??? je uz cas???

Příspěvekod pavlix v stř kvě 23, 2007 16:43

to Runn3r.cze

Jabber sis registrovat nutně nemusel, už jsi ho měl (máš gmail a gtalk - gtalk jede na Jabberu).

Stabilita a rychlost je téměř libovolná (záleží na provozovateli serveru). Například google má neskutečně stabilní server. Jabbim.cz je přiměřeně stabilní a má navíc lepší služby.

Počet lidí je velký, ale vzhledem k decentralizaci sítě se počítají stejně špatně jako třeba u e-mailu. Každopádně podle informací na webu má Jabber více uživatelů než ICQ (neplatí pro česko).

Další informace a odkazy najdeš na http://www.xmpp.cz/ a http://www.jabber.cz/

Takový malý rozbor nedostatků ICQ najdeš na http://icq.xmpp.cz/ - hodí se i k tomu, abys nepřešel na něco, co má stejné problémy.

Jabber+Mail: pavlix(at)pavlix.net
pavlix
Nováček
Nováček

Příspěvekod Runn3r.cze v stř kvě 23, 2007 19:43

aaa tady tomu asi nekdo rozumi... bych toho hned nejak vyuzil, jestli muzu...
porad su z tech mnoha serveru tak trochu zmatenej...
je mozny mit vcie uzivatelu se stejnymy nicky, kdyz budou na ruznych servrech???
a jak je to s vyhledavanim uzivatelu registrovanych na jinem serveru... podle toho c mi miranda vraci za vysledky, tak se mi zda, ze hleda jenom na tom, kde su registrovanej ja...
Obrázek
Runn3r.cze
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod pavlix v čtv kvě 24, 2007 20:21

Ahoj, nespoléhej na to, že si všimnu reakcí, co tu proběhnou....

Nicky (username) na Jabberu se chovají stejně jako na E-mailu. Takže samozřejmě na jinym serveru může být stejný username. Nick jako přezdívka je libovolný a nemusí být unikátní, stejně tak jako jméno a příjmení.

Vyhledávání uživatelů je možné v rámci serveru (u těch uživatelů, co vyplnili údaje na serveru), celosvětově (u těch, co navíc vyplnili na jabber.org) a nebo v nějaké databázi.

Toť současný stav, záleží to převážně na zájmu lidí.

Samozřejmě není možné udělat seznam všech, to je podobné jak tvořit seznam uživatelů e-mailu :)

Kdyby bylo něco nejasného...
Mail+Jabber: pavlix(at)pavlix.net
pavlix
Nováček
Nováček

Zpět na Pokec