Download | Programy

Nenabootuje mi OS

Pevné disky, řadiče, pole, správa disků a zálohování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

koyak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 01, 2007 10:02
Kontaktovat uživatele:

Nenabootuje mi OS

Příspěvek od koyak »

Cau lidi, postavil jsem si novej komp, deska Gigabyte GA-965P-DS3, proc Pentium dual core E2160, graf.Palit X1950, zdroj Fortron FSP400-60thn-P 400W. Tak jak tu DD radi :)
S tím, že disky si ponechám z původního stroje. Jsou to Hitachi 133 ATA IDE 250 GB, 8MB. Mám je rozdělené na 2 partisny 25 a 225, s tím,že na obou velkých mám spoustu muziky a videa, o kterou nechci přijít. Nabootuju z CD, zformatuju malou partisnu a nainstaluju OS, po naslednem rebootu uz mi OS nenabehne s chybovou hlaskou, boot failure ci chyba cteni disku. Zkusil jsem tam dat jeste prastary disk WD 6 GB 5400, ktery funguje. Oba disky jsem pripojil k tomu staremu, zkontroloval PArtition Magicem 7 a zadna chyba, data na nich jsou vsechna a jdou bez problemu cist. Zkousel jsem i nastavovat Partisny na Primary Activ primo v PM a nic. Pak jsem zkusil jeste maxtora 160 GB, ktery neni rozdelen a opet ten samy problem. Uz nejak nevim, co s tim. Diky.
Uživatelský avatar
Daniel Hadra Štach
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon led 22, 2007 18:13
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Daniel Hadra Štach »

dnes se mi stalo to same: deska G DS4 disk SATAII 300 WD160GB. Dal jsem jen na disk Pasiv nexus a vlozil do slotu pro mechaniky - hlaska: boot s hdd selhalo vložte system disk. Nakonec jsem zmenil vetev ze zdroje a strcil to do jineho SATA konektoru - vse jede jak ma.
Rád bych se tedy zeptal zkušenějších. Mohl být problém v kontaktu sata - jsou to dost viklátka - (moc nepředpokládám), nebo nastavení v biosu? Záleží na tom v jakém SATA konektoru mám DVD a hdd - mám 0-6? v nastavení RAID atd,. se nevyznám, nikdy jsem nepotřeboval - takže vše v biosu mám default - měl bych něco "zčekovat"? Díky moc...
"Poselství DNA - migrace do vesmíru."-T. Leary - Využijte svůj počítač! http://www.8mag.net/spacefamily -- GA-P965 DS4, C2Duo E6400 @ 3,2GHz, 2x512Mb Geil + 2x1Gb A-Data 800MHz, X1650PRO DDR3 256Mb, WD 160GB, Fortron 350W, Cooler Master Centurion 5
Odpovědět