Download | Programy

Chlazení southbridge

Extrémní způsoby chlazení, chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a další

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
rocman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv črc 05, 2007 14:10

Chlazení southbridge

Příspěvek od rocman »

Potřeboval bych poradit, mám již starší počítač a asi před rokem se začal sám od sebe restartovat. Někde prostě ve windows při nečinnosti, nebo ve hře a snad nejvíc se restartuje když vlezu do BIOSu. Nejdřív jsem si myslel, že to dělá procesor, sice podle ukazatelů na něm nebyli vysoké teploty, ale přes to jsem si pořídil nový chladič. Nepomohlo. Výměna grafické karty taky nepomohla. V domění, že už mi zbýva jen nortbridge, koupil jsem nový chladič za 500Kč na nortbridge. Také nepomohlo. Pokud mám skříň otevřenou počítač jede naprosto v pohodě, ale pokud ji zavřu, tak se po pár hodinách začne restartovat (často i cyklicky). testoval jsem i paměti, těmi to také není. A dnes mě napadlo jestli to není southbridge. Na mojí desce není southbridge vůbec chlazen a to ani pasivně a když jsem na něj dal prst, tak byl teda dost rozpálený, delší dobu se na něm prst rozhodně udržet nedá. Potřebuji poradit jak south bridge chladit, případně poradit přímo nějaký chladič. Na desce nejsou žádné díry na šroubky, takže potřebuju nějaký chladič, který by byl třeba samolepící, něco ve smyslu malých chladičů na paměti na grafické karty.
Uživatelský avatar
Awast
Čestný člen
Příspěvky: 1786
Registrován: úte srp 29, 2006 20:14

Příspěvek od Awast »

Docela by pomohlo jméno oné desky...


Pokud se nebojíš a jsi trochu zručný, IMHO bude stačit přibastlit jakýkoli pasiv na kterém bude teplovodivá pasta přímo na chip, který se pravděpodobněpřehřívá...

Apropo jaké máš možnosti chlazení skříně?? Co zdroj?? Je to starý "osmicenťák" co netahá ze skříně nebo už má 12cm vrtuli a vysává teplo??

I když to máš otevřené, bylo by možná záhodno pořemýšlet o chlazení jako celku... nikoli jednotlivých komponent...
TT Mambo,FSP-400W, DFI Inf. X2 3600+ EE@2.8GHz, 2x1GB Corsair , HD2600XT@860/780, Seagate250GB, LG4167B, SB Audigy4, 5.1 Genius HT, Logitech G5+QCK4Dsteel +MicrosoftDigitalMedia
Uživatelský avatar
rocman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv črc 05, 2007 14:10

Příspěvek od rocman »

Omluvam se, ze pisu az ted, ale byl jsem ted 14dni na dovolene. Takze pro upresneni. Desku mam MSI KT6V. Zdroj mam sice EC, ale s 12cm vetrakem a naviv mam jeste jeden vetrak na tahani vzduchu z bedny ven ( http://www.computershop.cz/eshop/defaul ... er-lozisko ), takze to si myslim, ze jde. Na nortbridgi ted mam nove chladic THERMALTAKE Extreme Spirit II. Vsechno chladi slusne, takze jedine co zbyva je nechlazeny southbridge, ktery topi fakt slusne. Na desce nejsou u soutbridge zadne montazni otvory takze potrebuju nejaky chladic, ktery by se nejak prilepil. Jinde uz mi radili, ze ty samolepici jsou k nicemu, ze se samy odlepi a dostal jsem radu, natrit cip teplovodivou pastou a pak tam chladic proste prilepit sekundovym lepidlem, ale mam z toho trochu strach. Co si o tom myslite vy?
Uživatelský avatar
overclocker123
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 960
Registrován: úte lis 21, 2006 19:17
Bydliště: Rudník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od overclocker123 »

Toho se neboj ale nenapatlej ten vteřinák na pastu.
Uživatelský avatar
Awast
Čestný člen
Příspěvky: 1786
Registrován: úte srp 29, 2006 20:14

Příspěvek od Awast »

No na tohle budeš mít jeden pokus... vteřinovka je docela maso lepidlo....

Lidem se to radí... ale jestli bude něco špatně, už se nikdo nepřizná a neřekne sorry... ještě se Ti budou smát...

IMHO by stačila nějaká malá vzpěra, která by se vztyčila vespod "kejsu" a podepřela a zároveň uchytila pasiv na místě.

Tohle se taky dá vyřešit pastou a brutálním přitlačením pasivu na čip... vytlačíš všechen vzduch - podtlak a samo to nespadne... ale tohle mi zafunguje jenom někdy.
TT Mambo,FSP-400W, DFI Inf. X2 3600+ EE@2.8GHz, 2x1GB Corsair , HD2600XT@860/780, Seagate250GB, LG4167B, SB Audigy4, 5.1 Genius HT, Logitech G5+QCK4Dsteel +MicrosoftDigitalMedia
Uživatelský avatar
rocman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv črc 05, 2007 14:10

Příspěvek od rocman »

Tak ja jenom doplnim pro zajimavost aby jste vedeli jak to dopadlo. Nejdriv jsem teda chladic napatlal silikonem a poradne pritlacil, asi za dva dny se odlepil. Takze nakonec doslo na to sekundove lepidlo a chladic drzi a chladi a vse funguje skvele. Dekuji tedy vsem za rady.
Odpovědět