Download | Programy

Tiche a levne chlazeni GK.V1.01

Extrémní způsoby chlazení, chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a další

Moderátor: Moderátoři

modder
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 151
Registrován: pát bře 23, 2007 21:01
Bydliště: Presne mezi Klavesnici a Zidli
Kontaktovat uživatele:

Tiche a levne chlazeni GK.V1.01

Příspěvek od modder »

Jednou sem tak vecer popremyslel co mi dela v pocitaci nejvetsi hluk.Az na HDD to byl BOX chladic na Intel.Tak jsem ho vymenil za AC Freezer 4.Vsechno bylo vpohode do doby nez sem vymenil GK.Z predchozi GF440 sem upgradoval na MSI GF4200Ti (na moje CSko bohate staci).Bohuzel ta ma maly,ale vysokootackovy vetrak ,ktery vydaval podobny zvuk jako Box chladic.V noci jsem premyslel co s tim.Napadly me 2 varianty
1.Koupit nejaky tichy chladic
2.Vyrobit chladic z toho co jsem mel doma

Varianta 2 byla jasna uz ze zacatku :) .

Postup:
1.Z GK jsem oddelal vetrak (pasiv zustal)
2.Vycistil jsem od prachu pasiv
3.Sehnal jsem veci co sem potreboval.

1.Zaslepka ze stare pci karty(ta to cele drzi)
2.Kousek plexiskla
3.Vetrak
4.Kus dratu + molex konektor
5.Svorkovnice (cokolada)
6.Potrebne sroubky

Celkove to zabralo asi 3 hodiny prace i s promyslenim a vymerenim.A tady je vysledek.Jinak je to verze 1, protoze me to nadchlo budu pokracovat i dal, ale pristi verze uz bude obklopovat celou kartu a odvadet vzduch primo ven z case.
Obrazky:



Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Awast
Čestný člen
Příspěvky: 1786
Registrován: úte srp 29, 2006 20:14

Příspěvek od Awast »

Bravo!

Výsledek? Teploty? Stabilita? Hluk?
TT Mambo,FSP-400W, DFI Inf. X2 3600+ EE@2.8GHz, 2x1GB Corsair , HD2600XT@860/780, Seagate250GB, LG4167B, SB Audigy4, 5.1 Genius HT, Logitech G5+QCK4Dsteel +MicrosoftDigitalMedia
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

Jestli to na pasiv pusobi dostatecnym tahem, tak si to opravdu zaslouzi pochvalu :-) Zadarmo se daji delat divy.
Cliff
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 814
Registrován: čtv lis 23, 2006 13:01

Příspěvek od Cliff »

renox píše:Jestli to na pasiv pusobi dostatecnym tahem, tak si to opravdu zaslouzi pochvalu :-) Zadarmo se daji delat divy.
no zadarmo neni nic :) ale dobrá práce kutile ;-)
CPU:E4300 1,8GHz(2,7)+Noctua NH-U12F , Gigabyte DS4, Kingston 2*1Gb , ATI Radeon X1950XT+VGA ThermalRight HR-03 , Forton bluestrom II 500W, ASUS DvD RW, Tt Matrix..
modder
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 151
Registrován: pát bře 23, 2007 21:01
Bydliště: Presne mezi Klavesnici a Zidli
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modder »

Awast píše:Bravo!

Výsledek? Teploty? Stabilita? Hluk?
Mereno Digit.Multimetrem UNI-T UT39C

Pri zavrene Case(BIGTOWER jeste z pravyho plechu :) ):
Teplota v case: 32°C
Teplota na chladici:39°C v klidu
Teplota na chladici:45°C CS 1.6 90FPS

S vetrakem z vyroby jsem nemeril , ale pri sahnuti na chladic je ted mnohem chladnejsi.

Stabilita:Ani jednou se GK neprehrala a tak mam i v techto vedrech pusteny pocitac skoro 24h denne.

Hluk:Vzhledem k AC Freezer 4 na CPU a mymu novymu chlazeni jde slyset pouze HDD:) takze na filmy super :)

Jinak jsem rad ze se vam to libi a ze to opravdu funguje, protoze chci jeste toto leto udelat Case z plexi ale tam uz bude to chlazeni designove hezci :) .
Odpovědět