Jak správně vybrat webhosting

Programovací jazyky, grafika, tvorba webu, SEO, programy pro práci s webem, vyhledávače

Moderátor: Moderátoři

Jak správně vybrat webhosting

Příspěvekod PCMark v sob srp 12, 2006 16:23

Webhosting místo je místo na serveru poskytovatele, kde budou uloženy vaše webové stránky. Pokud si vyberete špatně, budete mít hodně problémů a dost ztraceného času i návštěvníků.
Hlavní rozdělení hostingů je na:

Freehostingy – jsou webhostingy, za které sice neplatíte, ale nevýhody jsou značné. Obvykle si umístí reklamu na vaše stránky. Většinou se vytvoří doména 3. řádu neco.nazevhostingu.cz Nemáte však u nich garantované vůbec nic, stabilita a kvalita takovýchto webhostingů je velice špatná. Na přeplněných serverech je umístěno mnoho webů a tak rychlost načítání stránek je velice pomalá, což mnoho návštěvníků odradí a raději se podívají jinam. Časté výpadky a nedostupnost webů jsou tak běžné. Z hlediska prestiže váš web taky vypadá jako amatérský jen díky tomu, že je umístěn na freehostingu. Taky jsem začínal na freehostingu a už bych stejnou chybu nikdy neudělal. Mnohem jednodušší je koupit si vlastní doménu a kvalitní webhosting, přičemž kvalitní neznamená drahý.

Placené webhostingy – za webový prostor sice platíte, ale máte určitou (někdy žádnou, někdy skutečnou) garanci funkčnosti služeb (i když u některých taky ne). V případě problému se můžete obrátit na technickou podporu, která by Vám měla vyjít plně vstříc. Ne svých stránkách nebudete mít umístěnou otravnou reklamu hostingu. Kvalita takovýchto hostingů je obvykle mnohem vyšší. Existují však i placené hostingy, které se svou kvalitou podobají těm zdarma. Je třeba si hosting správně vybrat.

Podle čeho vybrat hosting ?


Ceny opravdu kvalitních hostingů se pohybují v rozmezí asi 50 – 200 KČ na měsíc. Záleží na velikosti vaší webové prezentace. Hostingů je výběr opravdu mnoho, při výběru se musíte rozhodnout podle toho, jaké služby potřebujete a kolik jste za ně ochotni platit. Kvalita hostingů lze posoudit i podle toho jak jsou s ním ostatní uživatelé spokojeni. Pokud má hosting své fórum, tak je dobré do něj nahlédnout, občas to hodně prozradí. Bohužel se však často stává, že negativní ohlasy na kvalitu služeb, cenzuruje majitel hostingu.
Zajímavé je taky podívat se na http://mereni.kyblsoft.cz/ kde je seznam českých a slovenských hostingů a je u nich uvedena jejich dostupnost. Podle těchto informací bych se však příliš neřídil, protože měřeno je obvykle jen pár stránek hostingu, které dá majitel hostingu na ten nejkvalitnější server co má k dispozici. Potom se může stát, že u hostingu, který má uveden dostupnost na kyblsoftu 100% je tato dostupnost reálná jen u pár vyvolených stránkách u ostatních pak může razantně klesnout. Důležité tedy je, aby vám hosting určitou dostupnost garantoval. Pokud vám třeba hosting garantuje 99% dostupnost, tak to sice může na první pohled vypadat dobře, ale ve skutečnosti je to dosti slabé. 1% nedostupnosti odpovídá asi 14 minut výpadku každý den, což dobré není. Je hezké, když máte garantovanou nějakou dostupnost. Co se ale stane, když tu dostupnost provozovatelé serveru nedodrží a mají tam stále výpadky? Většinou nic, dělají úsměvy a posílají faktury. Takže si vyberte hosting, který má uvedené v obchodních podmínkách nějaké penále za nedodržení dostupnosti. Obvykle můžete mít třeba v měsíci, kdy byla dostupnost porušena, hosting zadarmo.
Důležitá je také podpora .htaccess a mod_rewrite. Díky .htaccess a mod_rewrite si můžete zlepšit optimalizaci svých stránek pro vyhledávače. Pokud se chystáte provozovat větší aplikace (třeba v PHP), které mají být dobře optimalizované pro vyhledávače, vyberte si hosting, který mod_rewrite nabízí.

Levný hosting s vysokou dostupností (99,9%) a s rychlou a kvalitní podporou (běžná doba reakce je 10min) je http://www.onebit.cz, hostuji tam pár svých projektů a jsem velmi spokojen.
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín

Zpět na Programování a web

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron