Download | Programy

Správné nanesení teplovodivé pasty.

Extrémní způsoby chlazení, chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a další

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Hozny
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: úte kvě 29, 2007 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Správné nanesení teplovodivé pasty.

Příspěvek od Hozny »

Víte někdo jak správně nanést třeba na CPU teplovodivou patu? Máte s tím zkušenosti? Potřeboval bych vědět jak na to. Třeba mi není jasné jak udělat extra tenkou vrsvu a ještě k tomu rovnou :D Dík
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

bezne se udela kapka doprostred a ta se pak tlakem rozplacne :)
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
Uživatelský avatar
Awast
Čestný člen
Příspěvky: 1786
Registrován: úte srp 29, 2006 20:14

Příspěvek od Awast »

Tohle nejde tak dobře odhadnout...

Použij něco na způsob kreditky, občanku... ať je to pevné a tenké...

Nemusí být rovná ani rovnoměrná... stačí aby z procesoru nekapala... vrstva tak 0.3mm.... nanejvýš 0.5... ale to už je IMHO moc...

Zbytek vyřeší přítlak...
TT Mambo,FSP-400W, DFI Inf. X2 3600+ EE@2.8GHz, 2x1GB Corsair , HD2600XT@860/780, Seagate250GB, LG4167B, SB Audigy4, 5.1 Genius HT, Logitech G5+QCK4Dsteel +MicrosoftDigitalMedia
modder
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 151
Registrován: pát bře 23, 2007 21:01
Bydliště: Presne mezi Klavesnici a Zidli
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modder »

Ja to delal vzdycky tak ze jsem dal po malickych kapkach do rohu a tak akorat doprostred .Nikdy mi to nepreteklo pres procesor a vzdy mam pokrytou celou plochu procesoru.Myslim ze to chce jen zkouset a zkouset.Jinak pozor na stribrnou pastu .... kdezto bila nevodi ,stribrna ano takze si musis davat pozor na prsty ze je nemas umazane sebe mensi dotyk na blbym miste kdekoliv na MB pak vetsinou znamena konec....A jeste posledni vec pred instalaci procesu je nutno se ujistit ze nehrozi ESD a ze si tak elektrostatickou elektrinou neznicis procesor nebo desku.Na vybiti elektriny staci dotyk radiatoru nebo cehokoliv co je uzemnene. Vim ze to nepatri tak uplne do tematu, ale zda se mi, ze na nektery veci se nema zapominat. :)
Estangol
Nováček
Nováček
Příspěvky: 64
Registrován: pát kvě 04, 2007 20:13

Příspěvek od Estangol »

Není lepší nanést pastu rovnou na chladič?
Uživatelský avatar
Hozny
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: úte kvě 29, 2007 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

dík

Příspěvek od Hozny »

Dík za odpovědi nák už si poradím. Na MB si budu dávat bach mám stříbrnou :D
Uživatelský avatar
patap
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 1362
Registrován: úte čer 19, 2007 17:37
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patap »

Estangol píše:Není lepší nanést pastu rovnou na chladič?
Tohle bych určitě nedoporučoval.
|Šrot 1||Celeron D 2,93Ghz|MSI 865PE Neo2-V|2GB RAM|Radeon 9550 256MB|Maxtor 160GB ATA + Hitachi 160GB SATA|LG 4163B + Samsung SH-S223Q|Fortron 350W|Samsung 940BW|Logitech X-230|A4tech X-750BF|HP PSC 2355| |Šrot 2||A64 2800+|MSI K8N Neo3|1GB RAM|Radeon X550 256MB|Seagate 200GB SATA|Benq DVD-RW|EC 400W| |High-end||PIII 800mhz|QDI SynactiX 5EP|512MB RAM|GF2|WD 30GB|Forton 200W|
modder
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 151
Registrován: pát bře 23, 2007 21:01
Bydliště: Presne mezi Klavesnici a Zidli
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modder »

patap píše:
Estangol píše:Není lepší nanést pastu rovnou na chladič?
Tohle bych určitě nedoporučoval.
S tim souhlasim ,to je ta nejvetsi hloupost co se da udelat.Tak to delaji jenom firmy, ktere chladice vyrabi, ale jim to tam davaji stroje a tak se nemuze stat ze by byla vrstva nerovnomerna.Stejne prvni co udelam, kdyz koupim takovy chladic je to, ze tu jejich pastu odstranim a dam si na svyho milacka takovou pastu o ktere na 100% vim ze je kvalitni.
Estangol
Nováček
Nováček
Příspěvky: 64
Registrován: pát kvě 04, 2007 20:13

Hmm

Příspěvek od Estangol »

Nevim teploty mám celkem v klidu a alespoň sem si nezkratoval desku ,ale skusim ji dát rovnou na ten procesor.... Jak že mám vybít tu statickou elektřinu?

Edit: Tak sem to nanesl na ten procesor.... Byl to docela adrenalin :). Jo neměl se ten procesor nejdřív vytáhnout ze základovky?

Ps: Mám o 5 stupňů nižší teploty :)
Odpovědět