Download | Programy

Externí disk - Western Digital Passport II - >=250 MB

Pevné disky, řadiče, pole, správa disků a zálohování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Katie.BS
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv srp 30, 2007 09:24

Externí disk - Western Digital Passport II - >=250 MB

Příspěvek od Katie.BS »

Ahoj, chtěla bych si koupit výše uvedený externí disk.
Chtěla bych na něm instalovat mini-SAP a pracovat přímo na něm.
Něco málo jsem si o tom přečetla, ale jsem spíše SW orientovaná ;)

Můj notebook Dell Latitude D505 - (Pentium(R)M 1.60 GHz 589 MHz,
512 MB RAM - 40 GB Disk), není k této činnosti zrovna ideální stroj.

Dle rady známého, by to šlo řešit wirtuálním Win-serverem 2003,
ale muselo by se butovat právě z toho externího disku.

Chtěla bych vědět zda je to možné, jestli se dát tímto směrem, nebo zvolit spíše něco jiného. Jestli je kombinace můj notebook a tento disk vůbec možná. Navíc dost často narážím na články s problémem s napájením pokud je přes USB.

Předem díky za info. Katie
Bard
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 01, 2007 20:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bard »

no řekl bych, že externí disky by měly fungovat na jakémkoliv novějším NB. Je fakt, že napájení to potřebuje opravdu 0,5 A, ale na svém HP ani na starším NB jsem neměl problémy s nízkým proudem na USB.

jinam nevím jak je tomu u WD Passport, ale můj externí disk (mnou smontovaný ;) má USB rozdělenou na dvě, takže když je nízký proud, jednoduše se zapojí i druhá koncovka USB do dalšího portu a proudu je hned víc... ;)

s bootováním z USB zkušenosti nemám, ale rozhodně to musí hlavně podporovat BIOS notebooku
Bard Uzdroje - moje osobní stránky
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Abych pravdu rekl, Mini-SAP mi nic nerika. Ani jsem toho prilis moc nevygooglil. Kdyby k tomu bylo vice informaci, urcite ziskas vic odpovedi. To potrebuje jako vlastni server nebo co? Trosku se rozepis ;)

Jinak v nadpisu je chybne uvedeno 250 MB misto GB, to je ale jen detail :P
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

SAP je ekonomicky software (aspon doufam) Ale k tomu bootovani. Podle me neni vubec potreba pro ten virtualni server, to si se v tom mozna jen trochu zamotala. Na notesu nabehne normalne tvuj dosavadni system a v nem pustis ten virtualni server, ktery fyzicky bude ulozeny na externim disku. Na notebooku ti zaroven pobezi dva systemy. Z usb pak vlastne nic bootovat nebude.
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

renox píše:SAP je ekonomicky software (aspon doufam)
Aha, dekuji za info, v ekonomickych programech prehled opravdu nemam :?

Kazdopadne porad nevidim problem. Ten software potrebuje nejaky serverovy OS? To je tak veliky, ze je potreba dalsi disk?

Zkratka bych chtel vedet, co ten software potrebuje. Pak bychom treba vymysleli reseni :)
Odpovědět