Download | Programy

Asus M2N-E

Diskuze o základních deskách, nastavení biosu, flashování biosu apod.

Moderátoři: Awast, Moderátoři

rgrg
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned zář 03, 2006 16:38

Asus M2N-E

Příspěvek od rgrg »

Zdravim,

zajimaly by me prakticke zkusenosti vlastniku M2N-E s pretaktovanim.

Sam se potykam se znacnymi problemy, danymi hlavne nemoznosti nastavit napajeni pameti na vic nez 1.95 - detaily viz forum k tomuto clanku -
http://www.ddworld.cz/procesory-a-pamet ... -s939.html

To co se podarilo jeho autorovi clanku (Digital Doom), mi po vlastnich zkusenostech a problemech mnoha ostatnich pripada jako neuveritelne. Vetsina lidi ma problem vyhnat FSB na teto desce na 250 (sam mam na 259), pricemz autor se dostal na 315!

Jiste lze namitnout, ze zalezi na CPU, v mem pripade se ale vzdy pri zvednuti fsb rozpiska board (problem s pametmi, ktery jsem pri nizsich fsb resitelny u teto desky jedine zvednutim napeti pro pameti), pricemz CPU ma v mem pripade jeste zjevne rerezvy. Sel jsem tak daleko, ze jsem si sehnal i zcela stejny typ pameti jako je zminovan v clanku a problem je stejny, neli horsi.

Proto bych chtel poprosit Digital Dooma, zda by nas nechal nahlednout pod poklicku sveho OC hrnce ;-) a rekl jake parametry svym Geilum v recenzi presne nastavil, z clanku to bohuzel poznat nejde. Vedla napr. cesta k vysimu fsb pres zmenu z CL5 na CL4 nebo byl pouzit nejaky jiny figl? Predem diky za odpoved.

Abych tu jen nezadonil, pridam i vlastni zkusenost - pokud o desce uvazujete, bezte do ni jedine za predpokladu, ze nechcete delat zadne, opakuji zadne OC (slogany Asusu pro tuto desku ve stylu Exceptional overclocking" jsou jen bohapuste marketingove kecy). Kdo neveri at se mrkne na forum asusu resp. anandtech, pctuning apod). Pokud totiz zvednete FSB a system nabootuje a bezi stabilne jeste zdaleka nemate po problemech - zustane vam minimalne jeden "drobny" a to je nemoznost udelat soft restart z Windows - system sjede dolu , ale znovu nenabootuje a je nutno pridrzet power aby doslo k vypnuti celeho stroje a pak znovu aby nabehl) - vcelku tristni ze? Pokud tedy zvazujete desku pro nejaky servrik, ktery by jste pretaktovali a pak jej chteli pripadne manazovat na dalku, tak se desce obloukem vyhnete. Dalsi dotaz na Digital Dooma - nazrazili jste pri testech i na tento problem?

Jedine pozitivum, ktere jsem u desky nasel, byla moznost ulozit si 2 ruzna nastaveni biosu do profilu, takze v pripade problemu se slo relativne lehce vratit zpet.

Tot vse. Dekuji vsem predem za pripadne reakce a rady.

RG
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

Každý kus HW je jiný a záleží tu i na více faktorech, třeba jak je systém chlazen. Paměti při CL5 by měli zvládnout vyšší frekmenci, ale nevím jestli tě brzdila deska nebo paměti.
Pokud rád riskuješ můžeš zkusit nějaký V-mod desky, ale je to dost riskantní záležitost.
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
DigitalDooM
DDWorld team
Příspěvky: 53
Registrován: čtv srp 10, 2006 09:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DigitalDooM »

no každé testování provází problémy a taktování jsou ty největší ... u každého se pořádně zapotíme a mohu říci, že u toho ASUSu to nebylo jiné, ale podařilo se.

Bohužel už jsi nepamatuji ty nastavení nedělal jsem to totiž z velké většny já, ale kolega ... nicméně vím, že mě to taky nešlo dostat se přez 275 - ale to jsem řešil i na starších deskách. nakonec jako vždy pomohly nastavení pamětí, kdy ručně nastavil určité položky. (sám se v nich ale nevyznám :( ) Určitě ale také náš výsledek byl díky velmi velmi dobrému kousku procesoru, jehož majitel je opravdu šťastlivec, protože tak dobrý kousek se opravdu jen tak nevidí :) s jinýma se obávám že i 270MHz je strop :)

Takže bohužel řeku to, co vždy - stejný taktovací výsledek zopakujete jedině když vám pošlu naší sestavu jinak je taktování prostě věc kusu a můžete zkusit 100kusů a stejně bude taktovat každý jinak :) mi jsme měli extrémně dobrý kus procesoru a asi i štěstí na ram, i když kdo ví, co to bylo za moduly, protože byly zapůjčeny kdo ví odkud ... některé věci jdou stále mimo mne :) jsem rád, že mi někdo něco otestuje a já se mohu soustředit na psaní ...

ale problémy jsem u tohoto asusu zaregistroval, také jsem ho přestal více doporučovat a nyní se mi velice pozdává DFI i když na starším chipsetu ...
DigitalDooM - můj WEB, můj hrad :)
rgrg
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned zář 03, 2006 16:38

Příspěvek od rgrg »

dik moc za reakci, zkusim jeste polaborovat
rgrg
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned zář 03, 2006 16:38

tak jsem se tohou Ašusu zbavil

Příspěvek od rgrg »

update

Dalsi laborovani nikam nevedlo, ani bios 0305, kterz jsem splasil nekde v polsku nepomohl. Dosla mi trpelivost , vstricny prodejce mi umoznil vymenu za DFI Infinity Ultra II M2 a je po problemech.

rgrg píše:dik moc za reakci, zkusim jeste polaborovat
Uživatelský avatar
Awast
Čestný člen
Příspěvky: 1786
Registrován: úte srp 29, 2006 20:14

Příspěvek od Awast »

Tomu já říkám změna!!!!! A kolik je teda maximum CPU???
TT Mambo,FSP-400W, DFI Inf. X2 3600+ EE@2.8GHz, 2x1GB Corsair , HD2600XT@860/780, Seagate250GB, LG4167B, SB Audigy4, 5.1 Genius HT, Logitech G5+QCK4Dsteel +MicrosoftDigitalMedia
rgrg
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned zář 03, 2006 16:38

prvni zlepseni oproti asusu

Příspěvek od rgrg »

No jeste nebyl cas si s tim nejak hrat, ale jen tak ze srandy jsem tam hodil fsb 270 (pri nasobici 9) a drzi stabilne, coz by u asusus nedostizny sen (tam bylo max fsb 259). Kdyz se vezme v potaz ze nominalsni fsb cpu ktery mam je 200 a ze tam mam orig. box. chladic, tak to neni spatny zacatek :o)

Awast píše:Tomu já říkám změna!!!!! A kolik je teda maximum CPU???
Drapek

Cpu

Příspěvek od Drapek »

Tak já jsem ses touto deskou a cpu x2 3600+ dostal na 3ghz-chůazeno vodou-teploty burn 43..FSB 300,natrefil jsem na super kousek cpu i desky :D
Uživatelský avatar
Tommy.86
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 308
Registrován: sob led 06, 2007 00:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy.86 »

ja se dostal max na 230 ale pak to spadlo :(
Robin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 19, 2007 20:58

Re: Cpu

Příspěvek od Robin »

Drapek píše:Tak já jsem ses touto deskou a cpu x2 3600+ dostal na 3ghz-chůazeno vodou-teploty burn 43..FSB 300,natrefil jsem na super kousek cpu i desky :D
Co používáž za paměti? :cool:
Uživatelský avatar
Tommy.86
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 308
Registrován: sob led 06, 2007 00:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cpu

Příspěvek od Tommy.86 »

Robin píše:
Drapek píše:Tak já jsem ses touto deskou a cpu x2 3600+ dostal na 3ghz-chůazeno vodou-teploty burn 43..FSB 300,natrefil jsem na super kousek cpu i desky :D
Co používáž za paměti? :cool:
DDR2 Kingston HyperX 512MB, PC800, cl4 :cool:

Problem uz jsem vyresil, musel jsem snizit nasobic na 9x pak jsem se dostal s FSB na 267MHz coz mi stacilo, dal uz jsem nepotreboval :oops:
Odpovědět