Download | Programy

problem s A-Data x gigabyte GA-X38-DQ6

Problematika SDRAM, DDR SDRAM, DDR2 SDRAM, RDRAM, SO DIMM a další

Moderátoři: Awast, Moderátoři

rarasek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 16, 2008 01:29

problem s A-Data x gigabyte GA-X38-DQ6

Příspěvek od rarasek »

Koupil jsem si tyhle věcičky a dal dohromady:

CPU INTEL Core 2 Quad Q6600 2,40GHz(1066MHz)
2x A-Data Vitesta EE 2048MB (kit 2x1GB) 800+ MHz CL: 4-4-4-12 2T, voltage: 2,0-2,1V
MB Gigabyte GA-X38-DQ6
Nvida 8800GT
Disk Raptor 70GB
Zdroj Enermax Liberty 500W DXX

a vsechno dal do kupy.

Nainstaloval Vista business 64 a chvili to vypadalo ok, ale na druhy den, kdy jsem doinstalovaval ostatni programy tak to zaclo padat. Ze pry to a to bylo necekane ukonceno. Sem tam neslo neco nainstalovat, protoze to zahlasilo uprostred instalace nejakou chybu (asi nemohl neco precist). A dost casto se objevila modra obrazovka s nejakou chybou - win byl ale moc rychly s restartem, nestacil jsem to ani precist. A protoze pak mnozstvi padu, hlavne soucasti win. pribyvalo, chtel jsem udelat reinstalaci. Ta se ale nedokoncila, protoze pc se naraz restartlo... Zkusil jsem i xp, ale tez se to pri dokonceni instalace neocekavane restartlo, ale xp uz mi nechali cas na opsani chyby: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL STOP:0x0000000A (0xFFBD6EB8, 0x00000001, 0x00000000, 0x805108AA) a jeste tam bylo, ze mozna pomuze zakazat napr. v biosu pametem ukladani do mezipameti, stinove rizeni atd. - to jsem ale nikde v biosu nenasel.

Nevite co s tim? Muj odhad je problem s pametemi. Nkede jsem cetl, ze 4GB muzou delat problemy. Pred rokem a neco jsem skladal pc kde byla tez deska gigabyte a pameti a-data a musel se bios nastavit na safety (ci tak nejak se to jmenovalo), tady to ale nepomaha :(
rarasek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 16, 2008 01:29

Příspěvek od rarasek »

jeste me napada, ze jsem nahral novy bios, ale uz jsi nejsem jist, jestli takhle vyrazne problemy - ted totiz se nedokonci ani instalace win, byli uz pred updatem biosu, nebo az po. Rozhodne ted nevim jak se toho noveho biosu zbavit, kdyz win mi nejdou a jen v biosu nevim jak na to.
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Co reset BIOSu, nepomůže to ?? Měl by jít resetovat do zakladního nastavení, pak možná pustí do windows. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
rarasek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 16, 2008 01:29

vyreseno

Příspěvek od rarasek »

Byl jsem chvili pryc, takze se omlouvam, za pozdni reakci.

Problem byl vyresen. Nakonec mi jeden znami poradil programek memtest (myslim, ze se tak jmenuje) spolu s nejakym live cd. Takze jsem tam otestoval pameti a hned na zacatku to vyhodilo chybu. Pak jsem stridanim pameti zjistil, ktera to je - samozrejme az ta posledni zkousena :).
Takze ponauceni mam pro sebe, nejprve testuj a jdi od zakladniho problemu k tem slozitejsim.

rarasek
Odpovědět