Download | Programy

uživ.účet zpět do normálu

Pevné disky, řadiče, pole, správa disků a zálohování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Uživatelský avatar
zaxic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon črc 09, 2007 21:37
Bydliště: Písková Lhota
Kontaktovat uživatele:

uživ.účet zpět do normálu

Příspěvek od zaxic »

cau , moc prosím o co nejrychlejší odpověd

hrál sem hru a a ta chtela neco nastavit neco jako virtualni RAM,tak sem si s necim hral zmenil sem :strankovaci soubor z min 384 MB a max 768 MB na ruzne hodnoty vim ze na min 1000 MB a max 2000 MB a pak na min 4096 MB max 4096 MB od tech dvou to psalo ze to chce restart a pak jsem tam teda nastavil min 1000 MB a max 2000 MB mimochodem dal jsem pak jeste v Ovládací panely/Systém/Upřestnit/Výkon nastavení a tam kartu upřesnit a nad Virtuální pamět(kde sem změnil stránkovac. soub.) je Využití paměti tam jsem dal Mezipamět systému ______a dám konečně restart ...... .... naběhne logon(přihlašovací) obrazovka kde jsou uživ. učty a nahle se zacinaj zobrazovat errory ze tohle blabla ze byly data ztraceny nebo co ,ze mam zkusit jine umisteni pro ne a takhle jsem odklikal cca 100 erroru a konecne nabehnul uzivatel a pri tom errory v liste sekal se,na plose nic nebylo CTRL+ALT+DELETE neslo ani ovladaci panely nic jen start(ani odhlášení nešlo a to samé vypnutí) a to je vse sem to restartnul(delalo to pak kontrolu konzistence,ale stejne to neslo)tak sem pak da spustit v nouzovem rezmu dal zpatky ten strankovac.soub.a tu mezipamet sem nedal a restart pak to nabehlo vpoho ale uziv byl jako novej zadny(jako když vytvorim novyho) soubory nic a spustil se pruvodce systemem windows. Kouknul jsem to documents and settings a viděl jsem dva nové uživatele, jeden měl jméno jako ten původní uživatel, akorát za jeho názvem bylo .OEM-GYXPR28Q2ML a za druhým .OEM-GYXPR28Q2ML.000 a pak jsem se kouknul do složky [nazev uzivatele] jako myslím ten s tim originálním názvem, a tam bylo všechno (dokumenty a vše v nich, plocha a v ní složky, co jsem měl, ...). Zjistil jsem, že teď běží uživatel ten s tim OEM-GYXPR28Q2ML.000 a ten kde mam svoje veci nebezi tak se chci zeptat jak udelam to abych kdyz kliknu v přihlašovací obrazovce na [nazev uzivatele] aby se zapnul [nazev uzivatele] a ne [nazev uzivatele].OEM-GYXPR28Q2ML.000

jo a mam Windows XP professional RAM 512 graf kartu 128mb kdyby nahodou

##EDIT 16.3.2008 0:13 ##
sorry za very big clanek a dik za odpovedi a sorry za chyby blbnou mi nejaka tlacitka
Zelvuska
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: stř led 02, 2008 22:57

Re: uživ.účet zpět do normálu

Příspěvek od Zelvuska »

Tak prekopiruj obsah celeho [uzivatel] do toho [uzivatel].OEM... Melo by ti to vratit strukturu dokumentu a take nastaveni plochy atd. No neni to teda uplne elegantni reseni, nicmene by melo byt funkcni a pouzijes ho alespon do te doby nez ti nekdo zbehlejsi poradi jak prejmenovat uzivatele. Teoreticky by to melo jit kdyz se prihlasis na administratorsky ucet (tedy pres login Administrator...) - mel bys mit moznost tvorit, mazat a prejmenovavat uzivatele, ale nemam Windows abych to vyzkousel a popsal jak presne se to dela...
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: uživ.účet zpět do normálu

Příspěvek od Sedlo »

nechce se mi to číst takže budu reagovat na to co poslala zelvuska. No s tím přesypáním souborů si nejsem jist asi by to poškodilo přístup k registrům a spousta věcí by přestala správně fungoat. Jinak dej si Oládací panely Uživatelské účty a klikni na účet kterýmu chceš změnit jméno. Hned jako první položka po tom kliknutí bude Změnit jméno
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Uživatelský avatar
zaxic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon črc 09, 2007 21:37
Bydliště: Písková Lhota
Kontaktovat uživatele:

Re: uživ.účet zpět do normálu

Příspěvek od zaxic »

1. hele co kdybych smazal ty [nazev uzivatele].OEM-GYXPR28Q2ML a [nazev uzivatele].OEM-GYXPR28Q2ML.000 myslite ze se smaze ten uzivatel nebo nejak system tam udela neco tak aby se zapinal [nazev uzivatele]

2.nebo neda se nekde nastavit nebo prepsat v nejakym konfigu jaka slozka ke kteremu uzivateli patri?
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: uživ.účet zpět do normálu

Příspěvek od zener »

Ovladaci panely --> Nastroje pro spravu --> Sprava pocitace --> Systemove nastroje --> Mistni uzivatele a skupiny --> Uzivatele.

Tam jsou vsechny uzivatele a daji se nastavit jmena, hesla i domovske adresare.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Uživatelský avatar
zaxic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon črc 09, 2007 21:37
Bydliště: Písková Lhota
Kontaktovat uživatele:

Re: uživ.účet zpět do normálu

Příspěvek od zaxic »

zener píše:Ovladaci panely --> Nastroje pro spravu --> Sprava pocitace --> Systemove nastroje --> Mistni uzivatele a skupiny --> Uzivatele.

Tam jsou vsechny uzivatele a daji se nastavit jmena, hesla i domovske adresare.
a napíšeš co podrobně tam udělat? protože sme tma zkoušel měnit něco ale nic to neudělalo třeba to dělám špatně,dík
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: uživ.účet zpět do normálu

Příspěvek od zener »

zaxic: Vyberes uzivatele, ktereho chces menit. Kliknes pravym, das "Vlastnosti". Prepnes se na zalozku "Profil" a do polozky "Cesta k profilu" a zaroven i do "Mistni cesta" zadas adresu, kde chces mit ten profil ulozeny. Neco jako "C:\Documents and Settings\Jmeno_Uzivatele". Pak se staci odhlasit (restartovat apod.) a v casti "Ukladani nastaveni..." uvidis, jak Ti disk pohrabe a budou se kopirovat data ze stareho do noveho profilu.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Uživatelský avatar
Zdenek
Čestný člen
Příspěvky: 205
Registrován: stř zář 20, 2006 19:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: uživ.účet zpět do normálu

Příspěvek od Zdenek »

Rada od zener vypadá dobře, nicméně já to řeším takhle: Tento počítač - vlastnosti, Název počítače, Změnit, Další, zrušit zaškrtnutí Změnit primární příponu DNS... OK OK OK, restart. Náběh, přihlášení pod Administratorem. V uživ. účtech odeberu účet Pepa. Vše OK. Vymažu Pepa.123456 i Pepa.123456.000. Přejmenuju Pepa na Pepa.GOOD. (důležitý krok). Pustím uživ. účty, vytvořím Pepa. Odhlásím se, přihlásím se jako Pepa. Počkám na náběh. Odhlásím. Přihlásím se jako Administrator. Smažu Pepa. Přejmenuju Pepa.GOOD na Pepa. Restart. A jedu se starým profilem.
Vypadá to složitě, ale smysl je vlastně triviální.
Zdenek
Odpovědět