Download | Programy

Podezření na spyware

Instalace, nastavení, programy ke stažení zdarma, pouze freeware, shareware, trial a demo

Moderátor: Moderátoři

Johny Fontane

Podezření na spyware

Příspěvek od Johny Fontane »

Zdravim,
mám problém - včera odpoledne mi zahlásilo Kerio, že se průzkumník chce připojovat na adresu "customer.vpls.net". Tak jsem to zakázal, ale v přeheldu vidím, že se to neustále snaží o spojení.
Zkusil sem projet PC Spybotem a Ad-Awarem, jestli to není spyware a nic. Nic nehlásí ani AVG
Jediný, co sem našel přes Google je:

http://spywaredetector.net/spyware_ency ... nooper.htm

Ovšem žádný z těch souborů nemůžu najít (samozřejmě sem dal prohledávat i skryté soubory). Něco sem našel i na stránkách Symantecu, ale nic co by to potvrzovalo.
Jinak sem dneska odinstaloval Kerio a nainstaloval Comodo (viním z toho totiž Kerio - párkát mi po zapnutí počítače nenaběhlo a musel sem ho spustit ručně. A někdy sem to několik hodin nepostřehl a počítač byl nechráněnej). A ten mi hlásí zajímavou věc - po asi třech hodinách práce mi vyběhl požadavek, že se průzkumník snaží spojit s touto adresou přes svchost.exe a že je to podezřelá akce. Když to dám zakázat, tak mi spadne připojení. Tohle chování je fakt podezřelý, takže určitě v tom PC něco je, jenom nevim co...

Nenapadá vás něco?

Předem díky za odpověď.
Odpovědět