Download | Programy

Lachesis - nejhorší myš na trhu ?

Zdroje, monitory, tiskárny, scanery, myši, klávesnice, zvukové karty, CD a DVD mechaniky a další

Moderátoři: Awast, Moderátoři

PC

Lachesis - nejhorší myš na trhu ?

Příspěvek od PC »

Musím říci že jsem krutě zklamaný. Nedávno (ani ne čtrnáct dní zpět) jsem si koupil Razer Lachesis - kterou vesměs všechny weby -včetně ddworldu opěvovaly. Ovšem podle téhle diskuze: http://razerblueprints.net/forum/index.php?board=57.0 je to těžce nepovedená myš. Jakmile jsem ji koupil tak jsem v ní updatoval firmware. Dobře, to se asi má ale - bohužel - když píšu a já píšu rychle tak kurzor myši skáče. Jezdí sem a tam, tam a sem. Ve hrách je v pohodě, nezaznamenal jsem žádné problémy, ovšem v praxi... Opravdu si myslíte že myš kterou rozhodí blbé psaní na klávesnici, myš za čtrnáct-patnáct stovek je dobrá ? Ano má vysoké DPI, jenže tohleto ježdění není ovlivněno DPI.... Ať tam nastavím co tam nastavím kurzor bude jezdit tu dopravda tu doleva, tu nahodu tu dolu... Musím říci že mě to zklamalo. Razer dělá nádherné kousky hardwaru ovšem jak je vidno - s funkčností jsou občas na štíru. Druhá myš od Razeru kterou mám - DeathAdder zase - hřeje ! Ano, hřeje, krásně od spodu se zahřívá jako kamínka. Jinak je dokonalý ale věřte tomu že hřející myš není zrovna 2x příjemná v těhle vedrech. Je to šílená škoda... Možná jsem si měl vzít radši Logitecha G9, i když se mi vzhledově vůbec nelíbí a senzor má horší... Tedy papírově... Prostě není všechno zlato co se třpytí a budete li se ptát jestli je Lachesis nejlepší myš na trhu tak - asi ne... Kdyby byla nebylo by na ni tolik stížností a neputoval by jí kurzor. Na druhou stranu musím přiznat že ve hrách se mi zatím nestalo to co popisují někteří uživatelé že zamrzla - sama od sebe nebo ustřelila bůhví kam. Pouze když jsem neprozřetelně stiskl tlačítko s nastavením profilu stalo se to že nereagovala, což je ale normální.

Takže pokud bych měl Lachesis hodnotit - 70%. Za hezký design, citlivý senzor, ale zbytek.... Škoda slov.
Uživatelský avatar
patap
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 1362
Registrován: úte čer 19, 2007 17:37
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Lachesis - nejhorší myš na trhu ?

Příspěvek od patap »

jj, o tomhle jsem už slyšel. Celkem škoda u téhle značky.
|Šrot 1||Celeron D 2,93Ghz|MSI 865PE Neo2-V|2GB RAM|Radeon 9550 256MB|Maxtor 160GB ATA + Hitachi 160GB SATA|LG 4163B + Samsung SH-S223Q|Fortron 350W|Samsung 940BW|Logitech X-230|A4tech X-750BF|HP PSC 2355| |Šrot 2||A64 2800+|MSI K8N Neo3|1GB RAM|Radeon X550 256MB|Seagate 200GB SATA|Benq DVD-RW|EC 400W| |High-end||PIII 800mhz|QDI SynactiX 5EP|512MB RAM|GF2|WD 30GB|Forton 200W|
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Lachesis - nejhorší myš na trhu ?

Příspěvek od zener »

Kdyby mi tohle delala mys, hned bych se pidil po deailech, jestli to dela i ostatnim uzivatelum. Pokud ne, hned bych ji reklamoval.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
39WL3

Re: Lachesis - nejhorší myš na trhu ?

Příspěvek od 39WL3 »

Někdo tvrdí že jo, někdo že ne. Každopádně v call of duty 4 to nedělá. Abyste pochopili on ten kurzor neskáče nějak extrémně ale hýbe se... Na reklamaci jsem se ptal prý pošlou myš do opravy... No nevím, nějak bych asi nechtěl rozpitvanou myš... (teflonky jsou na šroubech.) Je to fakt škoda. Ovšem žádná recenze to nezmiňovala :(
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Lachesis - nejhorší myš na trhu ?

Příspěvek od zener »

Ja bych se reklamace nebal. Dokonce i na opravu (reklamaci) se vztahuje zaruka. Takze pokud oni udelaji nejakou chybu behem opravy - viz poskozeni teflonu - mas pravo na reklamaci. A pokud reklamujes 3x stejnou zavadu, mas narok na vymenu zbozi a nebo vraceni penez.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
PC

Re: Lachesis - nejhorší myš na trhu ?

Příspěvek od PC »

Toto mi odpověděl rakouský uživatel lachesis. Jestli jsem to dobře pochopil tak myš snímá 3D...

Yeah this is a bug. In fact it is because of the Z-Axis tracking I described already in a different thread.

The Lachesis is able not only to track on x- and y-axis but also on z-axis, which is intended for adjusting the lift-off distance. But they screwed this up, so the cursor moves on screen if you lift your mouse and put it down again. The same effect happens if you click the mouse buttons and use a soft mousepad, if you have a subwoofer under the desk and turn the music a bit louder, and last but not least if you type a bit more aggressively on your keyboard. This all happens because the mouse always jumps a bit up high and the sensor registers it. Razer isn't really reacting on this though.
Cs

Re: Lachesis - nejhorší myš na trhu ?

Příspěvek od Cs »

Mám DeathAdder a nehřeje! Reklamuj.
Uživatelský avatar
MIZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte bře 11, 2008 12:46
Bydliště: Krkonoše, Czech Republic, Europe, 3rd from the Sun
Kontaktovat uživatele:

Re: Lachesis - nejhorší myš na trhu ?

Příspěvek od MIZ »

Mám Razer Lachesis už pár týdnů a žádného problému jsem si nevšiml.
CPU AMD Phenom X4 9850BE; motherboard GIGABYTE MA790FX-DQ6; CPU chladič Scythe Zipang; RAM 2*2GB 1066MHz CL5-5-5-15 Transcend; disk WD Velociraptor; grafika ATI Powercolor 4870; zdroj Enermax MODU82+ 625W; case Antec P182; monitor NEC MultiSync LCD 2090UXi (IPS, 20", 1600*1200); myš Razer Lachesis
Vista 64b: Minefield (FireFox 3 64b), Email/News Client (ThunderBird 64b), MS Visual FoxPro 9, Open Office 3, C&C3-Tiberium Wars
Mé skóre na distribuovaných výpočtech: BOINC projekty, český projekt
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Lachesis - nejhorší myš na trhu ?

Příspěvek od Anonymous2 »

Mam tuto mys uz mesic a zadny z problemu se mi neprojevil.
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Lachesis - nejhorší�yš � trhu ?

Příspěvek od Anonymous2 »

Pavel86 píše:Mam tuto mys uz mesic a zadny z problemu se mi neprojevil.
Já má�s ní �dninný p�blém. �to je držení �ši�.. �j jiste víte lach�is je v předu zaob�ná a já odk�ený � tech a �novo a microsoft a podobné sračky... t� ty �li vždycky rovné a �hle je zao�ená mám s tím problém. �obné �ufám že�i na to �sím t�rv�zvyknout proto� je to poprve co držím tenhle typ mysi. Muze��i nekdo pls poradit co bych mel delat?
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Lachesis - nejhorší myš na trhu ?

Příspěvek od Anonymous2 »

Zdravím,
To lítání kurzoru je o něaký "jumping issue" .., který by měl vyřešit nový firmware a drivery.. které už si můžeš stáhnout. Aspoň podle tehle diskuse to tak je..: http://www.tech-forums.net/pc/f78/new-r ... es-189607/

tady jsou odkazy na ty soubory:
http://www.techpowerup.com/75212/Razer_ ... ssues.html

Já jsem na tohle narazil, když jsem dneska dones myš domů a zkusil ji eště předtím než si ji vytáhnu z pod stromka.. Ale zjistil jsem že je něco špatně. kdyžkliknu na jakékoliv tlačítko myši, tak se mi kurzor sekne na místě asi tak na 2 vteřiny.. a během toho mi bliká podsvícení.. Když přestane blikat, a kurzor se zas rozjede, tak pc neak nereaguje na to, ze jsem neco zmackl..

Nevíte co s tím ?
alcapooone

Re: Lachesis - nejhorší myš na trhu ?

Příspěvek od alcapooone »

mne vyšie problémi vôbec nerobí ale zato mi nejde updatovat firmware fíčim na 1,00 xD
Odpovědět