Download | Programy

Asus Xonar DX - problémy :(

Ovladače grafických karet, ovladače zvukových karet, ovladače tiskáren apod. ke stažení, nastavení ovladačů a řešení problémů s ovladači

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Uživatelský avatar
Eso Rimmer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 52
Registrován: úte čer 26, 2007 13:18

Asus Xonar DX - problémy :(

Příspěvek od Eso Rimmer »

Koupil jsem tuto zvukovku a trápím se s ní jako s žádnou jinou. Nevím co si o tom mám myslet. Mám 5.1 repráky Logitech Z-5500 se vstupy: analog, optika, coax

V pdf manuálu zvukovky píšou, že line-in/microfon jack je kombinovaný s digi výstupem:
"Coaxial and optical TOSLINK combo digital output jack. Connects to external digital decoder or digital speaker systems, Home Theater systems, AV receivers for outputting digital audio including PCM, Dolby Digital, DTS, WMA-Pro, etc."
- Když na něj připojím optikou tak všechno funguje.
- Když připojím jack/coax kabel, tak zvuk nejde (proč teda ale píšou, že ten jack je coax+optika?).
- Když zapojím analog 3x jack, tak v "Xonar DX audio center" nastavím 5.1 repro a dám testovat jednotlivé výstupy. Klikám opakovaně třeba na "Left speaker" a ono to 2x zahraje z levého předního, pak ze zadního pravého, pak z centeru atd. atd. a jakoby náhodně to vždycky pošle zvuk do jiného repráku i když celou dobu klikám pořád na ten samý. Dobře, možná haluz programu, ale jinak to funguje... tak pouštím mp3, film, atd a zjišťuju, že při každé písničce/filmu hrají repráky pokaždé jinak a zdá se, že vždycky jeden z nich nehraje vůbec (ale zase pokaždé jiný).
- V analog režimu když jede zvuk stereo (myslím i 4.0) tak jede se vzorkovací frekvencí 96kHz. Při přepnutí do 5.1 je najednou 96kHz zvuk úplně zkreslený a musí se snížit na 48kHz. Přitom repráky jsou 96kHz/24bit, takže by to myslím mělo jet na těch 96kHz i při 5.1.

Mám čistou instalaci winXP SP3 32bit, zkoušel jsem ovladače ke zvukovce jak z instalačního cd, tak novější verzi staženou z asusu. Zkusil jsem i kartu hodit do jiného PCIE slotu, ale taky žádná změna.
Athlon 4850e + Ninja 2 pasivně, Gigabyte MA78G-DS3H (HD3200), 2x2GB DDR2 800, ViewSonic VX912, Seagate 200GB+320GB, Xonar DX, Samsung SH-S203B, Logitech Trackman Wheel.
Non-PC: Xbox 360, Panasonic FX07, iAudio 5 2GB, Logitech Z-5500

Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
Ramses

Re: Asus Xonar DX - problémy :(

Příspěvek od Ramses »

Mas nejakou divnou mě funguje v pohodě. akorat nevim jak zapojit přední panel. v manualu tam vubec něni žádná zmínka o tom jak by to mělo byt... zkousel jsem to stejně jako se to zapojuje na zakladni desku a to nefunguje. tak nevim. Jinak ja mam 5.1. repraky zapojeny pres jacky a funguje to dobre.
Odpovědět