Download | Programy

Jak zesílit audio stopu? (smart os)

Multimedia, úpravy zvuku a videa na PC, kodeky, audio a video programové přehrávače

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Jak zesílit audio stopu? (smart os)

Příspěvek od Pockmat »

Stáhl jsem si jeden dokumentární 45min. film, kvalita obrazu je dobrá, ale audio stopa je moc potichu. Já si to mohu doma zesílit, ale ve škole nejsou nic moc repro a tam by to bylo potichu. Nejde nějak audio stopa např.v VirtualDubu zesílit nebo v jiném programu?
Film je komprimován v Xvid. Díky

--------------------

Ano. VirtualDubem uložíš stopu zvlášť do WAV souboru. Pak programem Cool Edit Pro provedeš zhlasitění. A tady pozor: Cooledit má výbornou schopnost zabránit praskání u přebuzeného zvuku. Většina ostatních editorů ti ze zesíleného zvuku udělá nepoužitelný šmejd! Pokud nechceš shánět Cooledit, můžeš zdarma použít DSP plugin Audiostocker do Winampu a poslat výstup na disk Nullsoft DiskWriterem. Pozor - projevuje se ekvalizér, takže napřed všechno srovnej. Až budeš mít hotový WAV, tak použij opět Vdub k nahrazení zvukové stopy. Pozor - WAV by nepřiměřeně zvětšil AVI soubor, takže pokud ještě nemáš plný MP3 kodek, tak ho nejdřív nainstaluj. Výchozí MP3 kodek je jen do 64 kbps, což na dobrý film nestačí. Pak ho nezapomeň ve VD nastavit.

-----------------------

Hmm. to je krapet slozitejsi nez jsem si myslel! Sad
CoolEdit mam. Muzes mne pls detailne popsat postup v tom VirtualDubu a v CoolEditu? Ja v tom moc neumim.
Jaky plny kodek pro Mp3? Neexistuje nejaky programek, ktery toto udela sam a naraz?

-----------------------

VD - otevři video
File - Save WAV
(uložený)
Cooledit - ujisti se, že máš Waveform View - přepíná se F12.
File - Open (tvůj zvuk)
Effect - Amplitude - Amplify, nastav posuvník třeba na 10 dB, pokud vlnovky vyplňovaly asi půlku výšky grafu. Pokud vyplňovaly třetinu, nastav 15 atd.
OK a čekej.
File - Save. Zavři Cooledit.
VirtualDub:
Video - Direct Stream Copy
Audio - Full processing mode
Audio - WAV Audio... - vyber uložený WAV z cooleditu.
Audio - Compression... Vlevo vyber MPEG Layer-3 a vpravo 160 kBit/s, OK. Můžeš vybrat i jinou bitrate, ale nejdi pod 112, pak to už nezní dobře. Dobrý kompromis je pro šity pocházející z MPEG1 160 a 224 pro zvuky z DVD.
File - Save as AVI... a napiš jméno nově vytvářeného filmu. OK a čekej. Doporučuji zrušit obě označení Show... na okně průběhu, akorát to zdržuje. Po doběhnutí operace zkontroluj funkčnost výsledku. Pak buď uprav nastavení VD, nebo ho zavři.


-----------------------------

Mensi problem: v tom VD kdyz otevru to video, tak v zalozce File nemam zadny Save Wav.

-----------------------------

Tak se líp dívej, protože i ta nejstarší verze, co mám (z r. 2002) tu funkci má.
Nepoužíváš náhodou nějaký klon, jako třeba Nandub nebo VirtualDub-MPEG2?

------------------------------

Jsem si stahl novy VD a uz to tam je. Mel jsem verzi 1.5.


------------------------------

Dalsi mensi problem: ja mam CoolEdit 2000. Tam zadna zalozka Efect neni,ani to nejde prepnout... Mad

EDIT: Uz to mam. je to v jine zalozce. A funguje to!


-----------------------------

Jeste mam problem s tim MP3 kodekem. Kde sezenu nejaky, s kterym muzu komprimovat tak 128kb/s? Nebo lepe receno, kde sezeno napr. demo verzi?

-----------------------------

Demoverze" je to do 64k, co už asi máš.

-----------------------------

Také vypalovací komplet Nero obsahuje zvukovou střižnu a dá se laborovat se zvukem....
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Odpovědět