Download | Programy

Nespravny cas v BIOS-e

Diskuze o základních deskách, nastavení biosu, flashování biosu apod.

Moderátoři: Awast, Moderátoři

maltrabob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 21, 2008 13:03

Nespravny cas v BIOS-e

Příspěvek od maltrabob »

Zdravim, prosim o radu, ak mal niekto podobny problem poradte mi. Mam dosku Gigabyte GA-M57SLI-S4 rev2.0 a myslim ze poslednu verziu BIOS-u - verziu FG. Problem je ten ze ak vypnem PC bud na zdroji alebo odpojim od el. siete na niekolko hodin, po jeho zapnuti mi zobrazuje nespravny cas. Cim dlhsie je pocitac vypnuty, tym viac je cas posunuty. V BIOS-e je to take iste, cas tam je tak isto zly, presne ako ho ukazuje aj Windows XP. Vsetko zacalo po tom ako som povodny BIOS (verziu si nepamatam, tusim bola z januara 2008) nahradil terajsim. Po jeho instalacii som ale zistil ze nieco nie je v poriadku, kedze graficka karta pracovala len na polovicny vykon. Preinstaloval som ho este raz, resetoval som na doske CMOS pouzitim pera (nemal som poruke "jumper"). Grafika OK, ale prestalo mi zobrazovat spravny cas vo Win XP a v BIOSE. Vymenil som bateriu na MB za novu, cas bol OK, ale vydrzala asi tri mesiace, presne do vcera :-(. Cim to moze byt? Dufam ze som tym perom nieco neskratoval a nesposobil ze bateria sa prestala nabijat. Predtym ako skusim preinstalovat BIOS, resp. ho downgradovat na predoslu verziu, chcem sa uistit ze neexistuje ziadne ine riesenie co by mohlo pomoct, okrem kupovania novej baterie, to problem neriesi, len oddaluje. Za pripadne rady dakujem.
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nespravny cas v BIOS-e

Příspěvek od NSBM »

zkusil bych ten downgrade(nebo jinou verzi proste) a pak se uvidi (dej pak vedet) ...
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Uživatelský avatar
bk2601
Nováček
Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: úte črc 15, 2008 12:55
Bydliště: Prostejov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nespravny cas v BIOS-e

Příspěvek od bk2601 »

Tuhle desku znám moc dobře,řekl bych že jsi to neflasnu zrovna nejlépe,ale doporučil bych ti obnovit bios se zálohy a potom nahrát nový,jiný než máš ted,jinak Flashovani biosu provádím jen když je to opravdu důležité,třeba na používáni 1 TB disk se nový bios hodí,a na podobné věci,jinak to Flashovat jen proto aby jsi měl nejnovější,není zrovna růžové :)
Cpu:Amd Atlhlon 6000+ @ 3.27 Ghz,Ram 3,25Gb EE 800Mhz, Gk 2x Sli nVidia GeForce 7950Gt,MB Gigabyte M57S4-SLi,HDd Samsung 2x250Gb 16 MB cache; Sound Creative Labs Sound Blaster X-FI Extreme Audio ;Repro Logitech x530;Zdroj CoolMaster Real Power M620 620 W
maltrabob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 21, 2008 13:03

Re: Nespravny cas v BIOS-e

Příspěvek od maltrabob »

NSBM píše:zkusil bych ten downgrade(nebo jinou verzi proste) a pak se uvidi (dej pak vedet) ...
Pozriem sa na to cez vikend, dam potom vediet. Diky.
maltrabob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 21, 2008 13:03

Re: Nespravny cas v BIOS-e

Příspěvek od maltrabob »

bk2601 píše:Tuhle desku znám moc dobře,řekl bych že jsi to neflasnu zrovna nejlépe,ale doporučil bych ti obnovit bios se zálohy a potom nahrát nový,jiný než máš ted,jinak Flashovani biosu provádím jen když je to opravdu důležité,třeba na používáni 1 TB disk se nový bios hodí,a na podobné věci,jinak to Flashovat jen proto aby jsi měl nejnovější,není zrovna růžové :)
Skusim ten BIOS flashnut este raz. Ja som ho menil myslim preto ze mal mat lepsiu podporu dvojjadrovych procesorov X2. Dik za odpoved.
Uživatelský avatar
bk2601
Nováček
Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: úte črc 15, 2008 12:55
Bydliště: Prostejov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nespravny cas v BIOS-e

Příspěvek od bk2601 »

Pak dej vědět co a jak
Cpu:Amd Atlhlon 6000+ @ 3.27 Ghz,Ram 3,25Gb EE 800Mhz, Gk 2x Sli nVidia GeForce 7950Gt,MB Gigabyte M57S4-SLi,HDd Samsung 2x250Gb 16 MB cache; Sound Creative Labs Sound Blaster X-FI Extreme Audio ;Repro Logitech x530;Zdroj CoolMaster Real Power M620 620 W
maltrabob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 21, 2008 13:03

Re: Nespravny cas v BIOS-e

Příspěvek od maltrabob »

Takze som downgradol BIOS z verzie FG na predoslu verziu FF a po zapnuti pocitaca mi Win XP ukazal cas aky bol vtedy ked som ho vypol. Takze to vyzera ze BIOS bol odstaveny hned po vypnuti PC. NO nic, flashnem to opat na poslednu verziu a kupim si novu bateriu, uvidime kolko vydrzi.
Odpovědět