Download | Programy

RAID 1 a Asus P5K PRO

Pevné disky, řadiče, pole, správa disků a zálohování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

RAID 1 a Asus P5K PRO

Příspěvek od Pockmat »

Zdravím lidi, mám menší problém s instalací RAIDu na desku Asus P5K PRO. Mám jeden systémový disk, který nechci mít v RAIDu a 2 stejné HDD. Vytvoření RAIDu na ty 2 HDD jde, ale když připojím ten systémový a začnou nabíhat Windows Vista 64bit, tak spadnou,hodí na cca 0,5s modrou obrazovku(nejde to pauznout) a restartuje se to. Nouzový režim taky nejede. Všechny disky jedou, když nejsou v RAIDu a přeinstalovávat Windows, který je cca 3 týdny starý, se mně už nechce! Na technické podpoře Asus si s tím nevěděli rady, tak to přeposlali do Taiwanu, ale ještě nic nepřišlo. Nemá s tímhle někdo zkušenost? Díky předem ;)

PS:Vím, že Windows potřebuje na RAID ovladače, ale četl jsem, že je potřebují jen v případě, když systém běží na samotném RAID discích. Podlě mého mínění, když systém je na jednom HDD a dva HDD v RAIDu, tak by je měl BIOS ukazovat systému jako jeden HDD, ne? Jinak, i když jsem chtěl nacucnout ty ovladače do Windows, tak to prostě nešlo a při už zapojeném RAIDu nenaběhnou... :(
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: RAID 1 a Asus P5K PRO

Příspěvek od Pockmat »

No, tak zatím jsem se dobral toho, že na několika zahraničních forech, řeší obdobný problém a zatím zavěrem toho je, že Microsoft Windows Vista a Intel nemá kompatibilní ovladače pro RAID na této MB. :?
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: RAID 1 a Asus P5K PRO

Příspěvek od Pockmat »

Hele lidi, poradíte někdo?
Už jsem snad kontaktoval všechny technické podpory. Od Intelu jsem se dozvěděl jednu věc, že se RAID má vytvářet před instalací Windows, což se tomu docela divím... Další věc je, že Asus vydal update Biosu, kde se zmiňují o nějakém problému s RAIDem... :cry:
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: RAID 1 a Asus P5K PRO

Příspěvek od Anonymous2 »

Zdravím, mám naprosto stejný problém, původně jsem měl RAID u této desky i na systému, ale bylo to celé nestabilní a zpomalilo se bootování. Po několika experimentech a přelomené klávesnici :o) to asi bude muset být uděláno tak, že v BIOS se RAID musí nastavit před instalací systému, do RAIDu se ale propojí jen nesystémové HD, ovladače RAIDu se musí nahrát při instalaci windows. Doufám, že toto snad bude fungovat, protože všechny ostatní varianty nefungují.
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: RAID 1 a Asus P5K PRO

Příspěvek od Pockmat »

Ano, úplně souhlasím. Po několika týdnech jsem se dobral k závěru, že se musí v Biosu místo IDE dát na RAID, nainstalovat systém a až potom nastavit disky do RAIDu. Takhle mně to funguje.
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: RAID 1 a Asus P5K PRO

Příspěvek od Pockmat »

Jinak pro zajímavost, tady je jeden článek a docela zajímavý: http://myego.cz/item/citovat-zdroj-inte ... prosty-blb
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Odpovědět