Download | Programy

Pentium D 920 + ATi X1800XT - řešil jsem chlazení

Extrémní způsoby chlazení, chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a další

Moderátor: Moderátoři

LastHunter
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned říj 28, 2007 23:20
Kontaktovat uživatele:

Pentium D 920 + ATi X1800XT - řešil jsem chlazení

Příspěvek od LastHunter »

Hoj,
včera proběhla výměna chladičů v mém PC :)

Na Pentium D 920 jsem dal Freezer 7 Pro, na X1800XT Accelero S1 rev. 2 a do Fortrona 400W GLN jsem dal 12cm Noctuu s 800rpm. Takže jediné aktivní chladiče jsou teď na CPU a ve zdroji. Jinak je v té bedně už jen DVD mechanika a jeden disk.

Jsem v nějakém moddingu celkem začátečník a první zkušenosti mi říkají, že toto řešení, co jsem zvolil, nebude úplně ono :)

X1800XT to pasivní chlazení stačit nebude. To Accelero je dost horké a od té druhé strany grafiky stoupá horko přímo na toho Freezera na Pentiu. Ten se tím dost zahřeje - podržte se - na CPU mám 80 stupňů :/ Kámoš mi říkal, že může být blbě nasazený, to ještě musím zkontrolovat. Za důsledek to má, že se Freezer točí jak o život, většinou nad 2000 RPM (když je okolo 1100 RPM, tak je neslyšitelný, jak jsem si přál).

Pro Fortrona ta Noctua zatím očividně stačí, jde z něj vlažný vzduch jako předtím.

Jak to tedy lépe vyřešit? Mám dát nějaký 80mm fan dozadu do skříně (větší se nevejde) ? Či dát nějaký 120mm na Accelero?

Díky za každou radu a pohlavek :D
Odpovědět