Download | Programy

Hardware --> CHYBA

Diskuze o základních deskách, nastavení biosu, flashování biosu apod.

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Yang

Hardware --> CHYBA

Příspěvek od Yang »

Dobrý den, instaloval jsem Windows XP vše jelo jak má (např. vytvoření oddílů, naformátování...,atd.)
,ale ,když se restartoval počítač tak se mi zbytek instalace neukázal, ale černá obrazovka kde bylo napsáno:

"Systém Windows nelze spustit z důvodu potíží s hardwarovou
konfigurací počítačového disku.
Ze zadaného spouštěcího disku nelze číst.
Zkontrolujte spouštěcí
cestu a hardware disku.
Požadavky na konfiguraci disku naleznete k dokumentaci k systému Windows.
Další informace naleznete v příručkách k hardwaru."

Nevím v čem je chyba, prosím o pomoc ? :cry:
PS: nevím to jistě, ale myslím si, že je chyba v nastavení BIOSu. Prosím někoho kdo má s tím zkušenosti.

Děkuji

Omlouvám se, že jsem tuto chybu náhlasil na Základní desky, ale nevím v čem je chyba.
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware --> CHYBA

Příspěvek od NSBM »

zdravicko,
chyba bude zrejme v jumperech nebo, jak rikate, v BIOSu (BOOT PRIORITY) ... zkuste pri zapnuti pocitaci mackat Delete (to by Vas melo hodit do BIOSu a tam nastavte na FIRST BOOT: HDD


pokud to ani dale nepujde juknete na
http://support.microsoft.com/kb/314477/cs
a zkuste reseni METODA 2 a METODA 3
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Hardware --> CHYBA

Příspěvek od Anonymous2 »

Ahoj mam problém s myší doufám že sem ve správný sekci ale snad jo nemůžu s ní ani hnout nevím čím to je ani nevím jak se jmenuje nemám ani páru jak by to šlo udělat
pls poradte už ste mi hodně pomohly
Prosím poradte MOC DÍKY
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware --> CHYBA

Příspěvek od Camazoo »

přes jaké rozhraní je myš zapojená, jaký je použitý OS ,nedá se zjistit typ myši ? V ostatních PC funguje normálně ?
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Hardware --> CHYBA

Příspěvek od Anonymous2 »

No tak to jdeš na mě moc tvrdě nevím jaký co je rozhraní ani OS a typ myši na začátku to nejde přečíst ale končí to CASE ale začatek fakt nevím a v ostatních pc sem ji nezkoušel ale přestala fungovat z ničeho nic nevím jak je to možný zapl sem pc chci najet na složku a nic nevím no
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware --> CHYBA

Příspěvek od NSBM »

Kapík píše:No tak to jdeš na mě moc tvrdě nevím jaký co je rozhraní ani OS a typ myši na začátku to nejde přečíst ale končí to CASE ale začatek fakt nevím a v ostatních pc sem ji nezkoušel ale přestala fungovat z ničeho nic nevím jak je to možný zapl sem pc chci najet na složku a nic nevím no

je dost mozne ze odesla.... to se u strasich mysi stava :-) rozhrani -> je pres PS2 nebo USB ?? (jestli nevis napis to do images.google.com a tam Ti to ukaze) ... OS = Operacni System .. predpokladam ze Windows XP nebo Vista ;-) pokud mas moznost vyzkousej mys na jinem PC.. pak se uvidi co dal ;-)
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Hardware --> CHYBA

Příspěvek od Anonymous2 »

jj tak nakonec odešla svině ale jinač diky vše sem vyzkoušel.
Ale mam vyjřičník u sběrnice je to sběrnice usb a myslim si že to mi zpomaluje pc je totiž pomalej od tý doby co tam je ten vykřičník mam tam totiž windows xp z visty pač ta byla pomalá nevíš jak ho mam dát pryč?
Díky
Uživatelský avatar
Tommy.86
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 308
Registrován: sob led 06, 2007 00:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware --> CHYBA

Příspěvek od Tommy.86 »

Yang píše:Dobrý den, instaloval jsem Windows XP vše jelo jak má (např. vytvoření oddílů, naformátování...,atd.)
,ale ,když se restartoval počítač tak se mi zbytek instalace neukázal, ale černá obrazovka kde bylo napsáno:

"Systém Windows nelze spustit z důvodu potíží s hardwarovou
konfigurací počítačového disku.
Ze zadaného spouštěcího disku nelze číst.
Zkontrolujte spouštěcí
cestu a hardware disku.
Požadavky na konfiguraci disku naleznete k dokumentaci k systému Windows.
Další informace naleznete v příručkách k hardwaru."

Nevím v čem je chyba, prosím o pomoc ? :cry:
PS: nevím to jistě, ale myslím si, že je chyba v nastavení BIOSu. Prosím někoho kdo má s tím zkušenosti.

Děkuji

Omlouvám se, že jsem tuto chybu náhlasil na Základní desky, ale nevím v čem je chyba.

presne tohle se mi stalo pred nekolika dny.. duvod je ten, ze boot.ini obsahuje cestu k operacnimu systemu.. jako ze na ktery disk se ma odkazat, a pokud mu zadas spatnou cestu.. hodi ti to presne tuhle hlasku, chyba se da opravit tim ze tam hodis cd od windows a opravis zavadec, nebo si dej hdd do jineho pocitace a rucne to prepis aby to bylo spravne ;)

asi tim jak jsi rozdeloval hdd a pridaval oddily, zmenilo se ti poradi disku a windows si to asi neopravil, tady je to hezky popsano jak se to znaci kdybys ten soubor opravoval rucne http://www.adminxp.cz/windows2000/index.php?aid=46
.
.: Gigabyte GA-EP45-UD3, Intel Core 2 Q9550 2.83MHz, A-Data Vitesta EE DDR2 2x2GB 800MHz cl4, WD Caviar 3.5" SATAII/300 640GB, Gainward GTX275 896MB, LG 22" 50000:1 300cd 2ms, Fortron Epsilon 80PLUS 600W:.
.
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware --> CHYBA

Příspěvek od NSBM »

Kapík píše:jj tak nakonec odešla svině ale jinač diky vše sem vyzkoušel.
Ale mam vyjřičník u sběrnice je to sběrnice usb a myslim si že to mi zpomaluje pc je totiž pomalej od tý doby co tam je ten vykřičník mam tam totiž windows xp z visty pač ta byla pomalá nevíš jak ho mam dát pryč?
Díky
nejspise nemas nainstalovany USB 2.0 driver... tento ovladac (driver) obsahuje v sobe service pack 2 (a vyssi) ... mas nainstalovany SP 2 ? (nebo vyssi)
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Návštěvník

Re: Hardware --> CHYBA

Příspěvek od Návštěvník »

NSBM píše:
Kapík píše:jj tak nakonec odešla svině ale jinač diky vše sem vyzkoušel.
Ale mam vyjřičník u sběrnice je to sběrnice usb a myslim si že to mi zpomaluje pc je totiž pomalej od tý doby co tam je ten vykřičník mam tam totiž windows xp z visty pač ta byla pomalá nevíš jak ho mam dát pryč?
Díky
nejspise nemas nainstalovany USB 2.0 driver... tento ovladac (driver) obsahuje v sobe service pack 2 (a vyssi) ... mas nainstalovany SP 2 ? (nebo vyssi)
Tak vše už je v pořádku tak vám moc děkuju jako ale fakt ste borci chtěl bych být jako vy fakt MOC DIKY
Odpovědět