Download | Programy

chlazení skříně

Extrémní způsoby chlazení, chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a další

Moderátor: Moderátoři

Návštěvník

chlazení skříně

Příspěvek od Návštěvník »

Mám problém s chlazením skříně původně byl vě skříni jen jedne 120x120 ventilátor který byl hned pod zdrojem a po se mě vůbec nelíbylo , protože se k cpu dostalo jen málo čerstvého vzduchu.Chci toto nějak vylepšit protože ze předu nemůžu dát ventilátor (protože tam mám plastový kryt ) rozhodl sem se dát do bočnice 80x80 ventilátor kteřý bude foukat do skříně pak tak 2 sloty pod grafiku do slotu bude foukat taky do skříně ten pod zdarojem posunou trochu dolů a nahoru ( na strop skříně ) dát jeden 120 x 120 který bude foukat ze skříně

Jenom se chci ujistit jestli je to dobře nebo jestli axistuje nějaké lepší řešení ;)

Díky za odpověď !!!
Uživatelský avatar
Awast
Čestný člen
Příspěvky: 1786
Registrován: úte srp 29, 2006 20:14

Příspěvek od Awast »

OMG

Ten 120mm vzadu nech, je jen dobře že pomáhá zdroji odebírat teplo.
Máš-li možnost dát 120mm i dopředu, učiň tak a vyzkoušej jak ti to "fičí" a chladí...

Na strop jej určitě nedávej a ke grafice, pokud ji nemáš extra žhavou a s pasivem, pak jí taky nepomůžeš...
TT Mambo,FSP-400W, DFI Inf. X2 3600+ EE@2.8GHz, 2x1GB Corsair , HD2600XT@860/780, Seagate250GB, LG4167B, SB Audigy4, 5.1 Genius HT, Logitech G5+QCK4Dsteel +MicrosoftDigitalMedia
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

jo ale ten 120 x 120 vzadu fouká dovnitř ( né ven ) a dopředu bohužel dát 120 x 120 nemůžu protožě je tam vývod na usb
Uživatelský avatar
Awast
Čestný člen
Příspěvky: 1786
Registrován: úte srp 29, 2006 20:14

Příspěvek od Awast »

To si děláš srandu!! Tak ten zadní rychle otoč!! To co nasaje je hned odsáto zdrojem, tedy pokud vlastníš "normální" skříň!

A že je tam vývod USB vadí?? Dej ho bokem, máš-li tam možnost rozměrově napasovat 12cm větrák tak neváhej!!

http://www.ddworld.cz/case-a-zdroje/chl ... na-to.html rohle přečti a pak se bavme dále...
TT Mambo,FSP-400W, DFI Inf. X2 3600+ EE@2.8GHz, 2x1GB Corsair , HD2600XT@860/780, Seagate250GB, LG4167B, SB Audigy4, 5.1 Genius HT, Logitech G5+QCK4Dsteel +MicrosoftDigitalMedia
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

no právě pro to ale když ho otočím tak mě do skříně nepůjde žádný vzduch ( větřákem ) a ten předek mě zabírá celý přední plastový kryt ve kterém je to usb
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

já jsem tam ten větrák tak blbě nedal .!!!!!
proto hledám náhradní řešení .
Uživatelský avatar
Awast
Čestný člen
Příspěvky: 1786
Registrován: úte srp 29, 2006 20:14

Příspěvek od Awast »

Neboj, půjde. A že jsi ho tak nedal, se nerozčiluj, kdo ho tak dal je Ko**t!!

Určitě je na šroubcích, takže ho jednoduše otoč, aby vzduch vysával.

Jakou máš konkrétně skříň?? Vývod na USB ti určitě nevede přes možné uchycení větráku, určitě se dá vést jinudy. A to že ti jej překrývá plast neřeš, určitě je tam "díra" kde když zatáhneš, vytáhneš čelní plastový panel a tam bude mezírka na tahání vzduchu.

Pokud už ani tohle nepomůže, pak jsi marný případ :roll:
TT Mambo,FSP-400W, DFI Inf. X2 3600+ EE@2.8GHz, 2x1GB Corsair , HD2600XT@860/780, Seagate250GB, LG4167B, SB Audigy4, 5.1 Genius HT, Logitech G5+QCK4Dsteel +MicrosoftDigitalMedia
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

no tak s tou skříní to bude proglém protozě si myslím že že je to nějaká skříň s předělaným předním krytem ve kterém je na tom místě kde má být ten otvor ( v tom krytu ve skříni je ale jen na 80 x 80 ) je takový malý otevýraci otvor ve kterém je 2 x usb a výstup a vztup zvukovky
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

jo a ještě mě napadlo jestli by sem ho nemohl dát zbočnice hned ze předu a nějak ho nasměrovat aby foukal do prostřed
Uživatelský avatar
Awast
Čestný člen
Příspěvky: 1786
Registrován: úte srp 29, 2006 20:14

Příspěvek od Awast »

To už se pak pouštíš na tenký led a cokoliv vyřežeš či vyvrtáš bude nevratné. Teda aspoň do původního stavu. Může to fungovat, už jsi obrátil ten zadní větrák??

Prosímtě, jakou máš skříň ať se pohnem z místa??
TT Mambo,FSP-400W, DFI Inf. X2 3600+ EE@2.8GHz, 2x1GB Corsair , HD2600XT@860/780, Seagate250GB, LG4167B, SB Audigy4, 5.1 Genius HT, Logitech G5+QCK4Dsteel +MicrosoftDigitalMedia
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

jo už sem ho obrátil dávno ale teď to asi nemá stejně význam protože mám sundanou bočnici . Jo a kde mám zistit co je to za skříň když nevím kde mám od toho ten leták
Uživatelský avatar
Awast
Čestný člen
Příspěvky: 1786
Registrován: úte srp 29, 2006 20:14

Příspěvek od Awast »

V dodacím listu....

Jinak ty nepotřebuješ vědět jak se jmenuje, ale jak ji zprovoznit k tvé spokojenosti...
TT Mambo,FSP-400W, DFI Inf. X2 3600+ EE@2.8GHz, 2x1GB Corsair , HD2600XT@860/780, Seagate250GB, LG4167B, SB Audigy4, 5.1 Genius HT, Logitech G5+QCK4Dsteel +MicrosoftDigitalMedia
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

no právě nevím kde je ------ no nic co se dá dělat musím ho najít
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

v dodacím listu mám jen jednu věc kód přepravce a popis a v popisu LYNX eXpress
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tak podle čeho to mám zistit jakou mám skříň když v dodacím listu to nemám už sem hledal i na internetu není to ní ani zmínka ale to se těžko hledá když nevím název
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tak už sem to zistil z nějakého časopisu ta skříň by měla být černá H600 ATX
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

POZOR !!! při hledání na internetu já jsem narazil na typ který je podle mě starší a značí se stejně Rozdíly : Má malý repruduktor pod pozicemi 3,5 já ho tam nemám místo něho jen malé ( sluchátko ) z boku skryto za pozicemi 5,25 dále nemám možnos dát pod zdroj dva ventilátory ale jen jeden a za pozicemi 3,5 ( na spodu ) nemám možnost umístit větrák ( z boku )
Uživatelský avatar
Kacab
Nováček
Nováček
Příspěvky: 97
Registrován: čtv říj 19, 2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

chlazeni

Příspěvek od Kacab »

podle mne bude rozumne kdyz sem das foto a tim vyresis vse o tom jak nikdo nevi co myslis
OPTERON RULEZZZZ!!!! 2,9GHZ fpoho :-)
Nej WoW server
Uživatelský avatar
Wthulmann
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 28, 2006 21:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wthulmann »

teda nechci nejak stourat....
ale nebylo by vyhodnejsi nez nakupovat vetracky a pripadne nejake regulatory tad... koupit si nejakou novou skrin?
das za to 1000-2000 dle miry luxusu a muzes se divat na neco hezkeho co si budes moc nechat i pro pripadny dalsi komp.
Kdyz jsem resil chlazeni a dokupoval ruzne tiche vetracky a podobne serepeticky, tak jsem se tenkrat dostal skoro na 800.. koupit si tehdy novou skrin, mohl jsme usetrit. Ale to je jen návrh.

jinak věc, která nejvíc pomohla mé prastaré skříni bylo to, že jsme ji prachsprostě zvedl. jakože jsem podložil nožičky. Ten nasávací otvor vepředu dole tak začal kupodivu sloužit. Pak jsem ho ještě zvětšil. A jelikož je to zespoda tak moje neumětelství nebylo moc vidět.
Nesnáším ACER

09 F9 11 02 9D 74 E3 5B D8 41 56 C5 63 56 88 C0
Odpovědět