Download | Programy

Mizící DVD mechanika během kopírování CD/DVD

Zdroje, monitory, tiskárny, scanery, myši, klávesnice, zvukové karty, CD a DVD mechaniky a další

Moderátoři: Awast, Moderátoři

WAAWE
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon črc 23, 2007 19:41
Kontaktovat uživatele:

Mizící DVD mechanika během kopírování CD/DVD

Příspěvek od WAAWE »

Zdravim vás a předem děkuji za všechny dobře míněné rady. Mám nový počítač, u kterého mne zlobí kopírování CD/DVD. Pokud chci vypálit data z harddisku, nemám sebemenší problém. Pokud ale zadám kopírování CD, NERO vytvoří obraz, vyjede mechanika, NERO mne požádá o vložení prázdného média a počítač zcela zatuhne. Kontrolka HDD svítí a po pár minutách se počítač zase rozjede s tím rozdílem, že NEVIDÍ DVD-mechaniku!!! Zároveň se mi objeví hlášení, že k rozbočovači USB bylo připojeno vysokorychlostí zařízení USB, které bude fungovat se sníženou rychlostí a že ho mám odpojit z aktuálního portu a připojit k rozbočovači na jiný port. Počítač musím restartovat a DVD mechanika se zase objeví a vše funguje, jak má.

Nejdříve jsem myslel, že je potíž v NERU, tak jsem nainstaloval Alcohol 120%, ale problém se objevil i tam.

Jedná se o DVD mechaniku LG DVD±R/±RW/RAM, GH22LS30, SATA http://www.losancomputers.cz/?Mode=Sti&StiId=43797
Mám desku GA-EP45-UD3R (rev. 1.0) http://www.gigabyte.cz/products/mb/cpul ... 3r_10.html, tak jsem zkusil aktualizovat všechny ovladače, které jsou k desce na stránkách GigaBytu (Intel ICH9R/ICH10R SATA RAID Driver + Chipset INF installation + GIGABYTE SATA2 Driver). Nepomohlo to. Zkusil jsem také odebrat mechaniku a zase nainstalovat, nebylo to k ničemu.
Osobně si myslím, že to nějak souvisí s rozhraním SATA.

Mám HDD Western Digital Caviar Black 3.5" 640GB WD6401AALS http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... chSubmit=1, zapojen v režimu SATA.

Nastavení v BIOSU mám toto:

SATA RAID/AHCI Mode - AHCI
SATA Port0-3 Native Mode - Enabled
Onboard SATA/IDE Device (GigaByte SATA2 chip) - Enabled
Onboard SATA/IDE Ctrl Device (GigaByte SATA2 chip) - IDE

Ještě bych měl upozornit na jednu asi související věc:

když jsem nainstaloval Windows XP PRO, zjistil jsem, že systémový disk je veden jako I:, DVD mechanika jako H: a čtečka karet jako C:, D:, E:, F: a G:
Jelikož mi Opera hlásila chybu o chybějícím disku, dočetl jsem se na webu, že stačí přejmenovat jednotky čtečky a problém je odstraněn. Nyní mám tedy systémový disk veden stále jako I:, DVD-ROM ale jako J: a čtečku V: - Z:

Jednotky jsem přejmenoval ještě před instalací NERA i Alcoholu, kromě kopírování DVD/CD vypalovačka, čtečka i HDD fungují, jak mají.
V tuto chvíli myslím, že už jsem vyzkoušel všechno, ale určitě existuje řešení. Můžete mi, prosím, někdo poradit, nasměrovat? Díky za váš čas.

Waawe
Přílohy
Toto je oznámení, které se mi po 5ti minutovém čekání objeví, zatímco mi zmizí DVD-ROM.
Toto je oznámení, které se mi po 5ti minutovém čekání objeví, zatímco mi zmizí DVD-ROM.
Vypalování - hlášení.png (21.29 KiB) Zobrazeno 4384 x
Naposledy upravil(a) WAAWE dne ned dub 19, 2009 21:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Mizící DVD mechanika během kopírování CD/DVD

Příspěvek od zener »

Zkus mechaniku v jinem pocitaci. Zjistis tim, jestli je chyba v mechanice nebo v systemu.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
WAAWE
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon črc 23, 2007 19:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Mizící DVD mechanika během kopírování CD/DVD

Příspěvek od WAAWE »

Tak jsem DVD mechaniku zapojil do toho fialového Gigabyte řadiče a najednou vše funguje, jak má.
Vůbec to nechápu. Mohu to tak nechat?
Odpovědět