Download | Programy

Sata + Pata na MSI desce a systému Vista 32bit.

Pevné disky, řadiče, pole, správa disků a zálohování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

noubody.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 18, 2009 09:26

Sata + Pata na MSI desce a systému Vista 32bit.

Příspěvek od noubody. »

Já už toho víc nezvládnu, vyzkoušel sem vše co mne napadlo :).
V PC mám Pata disk se systémem, programy a k němu, chci přidat další 500GB Sata disk.
Jestli to k něčemu je, Pata je Seagate, Sata Western Digital.
Základ. deska

Kód: Vybrat vše

http://global.msi.eu/index.php?func=proddesc&maincat_no=1&cat2_no=&cat3_no=&prod_no=149
- Bios aktuální, vše aktualizuju ;).
Systém Vista Bussines 32bit

V Biosu sem povolil "Pata + Sata", ale Win ho stejně nenašel. Zjistil sem, že na tý Satě nelze nastavit Master nebo slave, ale ten Pata je na Master. Tak nevim, jak si pohrat s tema jumperama. V Biosu sem ale zkoušel snad všechny možnosti.. Poradíte? :x
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sata + Pata na MSI desce a systému Vista 32bit.

Příspěvek od Sedlo »

Klikni na tento počítač pravím a dej spravovat, najeď do správa disků a tam by se ti měl objevit. Nevím jak visty ale XP většinou nezobrazí nenaformátovaný disk v tomto počítači. Jinak na SATA se nenastavuje master a slave, to jen na PATA kde na jedný kšandě můžou být zapojený dvě zařízení.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
noubody.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 18, 2009 09:26

Re: Sata + Pata na MSI desce a systému Vista 32bit.

Příspěvek od noubody. »

:eek: Mno díky moc za tuhle radu, ale tohle bylo to první, co sem udělal, když sem ten disk připojil :/.
Momentálně toe tak ,že když dám v Biosu "Pata + Sata", tak mi to nenajde DVD mechaniku, ktera je pripojena pres Ide kabel, ani ten novej disk :/. Dalsi moznost prosím? :x
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sata + Pata na MSI desce a systému Vista 32bit.

Příspěvek od Sedlo »

Tak mě napadá když píšeš že při povolení SATA + PATA v biosu ti přestane jít i mechanika, nemáš ten disk náhodou zapojenej na stejný kšandě jako tu mechaniku a nemáš náhodou na obou nastavenou stejnou prioritu? Vytáhni z obou jumpery, tím zajistíš cable select (komp si master a slave nastaví sám).
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
noubody.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 18, 2009 09:26

Re: Sata + Pata na MSI desce a systému Vista 32bit.

Příspěvek od noubody. »

No me ze zakaldky vedou 3 kably ;), jeden do mechaniky, druhej do disketovky, treti do toho Pata disku.
I kdyz sem vytahl jumpery, tak mi to ten Satovej nenaslo :/, ani kdyz sem dal ten Pata s Mechanikou na jeden kabel :? Ja uz netusim, cim to muze bejt.
Odpovědět