Download | Programy

ASUS P5Q - problém s disky

Diskuze o základních deskách, nastavení biosu, flashování biosu apod.

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Twin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: ned čer 14, 2009 23:42

ASUS P5Q - problém s disky

Příspěvek od Twin »

Zdravím všechny, mám možná laický dotaz, ale po 3 dnech už si nevím rady. Pořídil jsem si desku ASUS P5Q, CPU 8400, grafika stará Radeon RX300, v PCI mám ještě kartu s dalšími dvěma IDE porty ​(mám 2 mechaniky IDE, 2 šuplíky IDE + jsem měl ještě na staré desce IDE HDD na systém​). Teď už chci IDE disky použít max. jen na přenos dat, vše už bych chtěl na SATA ​(mám asi 5 SATA disků​). Systém mám XP Prof. Zjistil jsem i z diskusí, že je asi trošku problém s touto deskou a ovladači, nicméně jsem se dopracoval k tomu, že na SATA disk systém dostanu ​(musí mít ale jen 1 oddíl, jakmile mám na disku 2 oddíly, ať 2 primární nebo 1 primární a 1 logický, tak systém nenainstaluju​). Používám Acronis Disk Image, jak jsem natáhl systém a ovladače, hned jsem si udělal obraz ​(pro případ problému při instalaci, což se i stalo​), a chtěl jsem obnovit tenhle obraz. Ovšem po spuštění zaváděcím médiem mi Acronis hlásí, že žádný disky nevidí, a když chci obnovit z windows, tak nastavení obnovení v pohodě, po restartu naběhne hned acronis na obnovu, ale než se rozjede obnova, tak se vypne ​(asi kvůli té neviditelnosti disku​) a nic víc s tím nepohnu.
Jsem laik a tak nějaký RAID či AHCI neřeším vůbec, v BIOSu mi disk vidí a nastavení SATA je na IDE. Už jsem fakt v koncích... :​-( Evidentně je problém s Acronisem, protože když si dám vytvořit obnovovací médium, tak to nějakou dobu chroustá, a pak mi vyřadí jednu mechaniku na IDE kabelu (vůbec ji už wokna nevidí, dokud nerestartnu).

Zapojení mám: IDE na desce - CDmech. SL a šuplík MA; IDE na kartě to stejný; disk na SATA1 (ostatní disky SATA zatím pro jistotu nezapojuju, jsou jen jako úložiště; šuplíky IDE taky prázdný, už je chci jen na přenos)
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS P5Q - problém s disky

Příspěvek od Camazoo »

to bych viděl spíš na problém Acronisu.Jinak pokud se ti nechce do RAIDu, tak bys mohl využít funkci Drive Expert.víc se dočteš v manuálu.
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Twin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: ned čer 14, 2009 23:42

Re: ASUS P5Q - problém s disky

Příspěvek od Twin »

No na tu se chystám. Sice jsem o ní nic nevěděl, ale když už tu desku mám, tak jak Express gate, tak i EZ Backup využiju. Proto jsem taky musel přikoupit ještě další SATA 640GB. :-D Jestli to teda bude chodit jak doufám a jak svou zběžnou angličtinou z manuálu pochopím...

Problém Acronisu to je, už jsem na to částečně došel, protože ani nejnovější Acronis Home 11 si s tím neporadí, neboť při zaváděcím médiu neumí podporu SATA. Umí to až Acronis 2009. Ale překvapuje mě, že i ATIH2009 mi před vytvořením zálohy nebo zaváděcího média vyhodí CD-ROMku, která je na IDE do desky a jako SLave... Ale to už asi řešit nebudu, max zkusím ještě nechat tu CD-ROM samotnou na MA a ten šuplík si hodit na tu kartu. Co já vím jestli si Acronis dělá nějakej jakoby virtuální disk na IDE a tím mi ji vypne nebo co, hlavně že druhá na druhej kšandách (z karty) jede a tudíž médium vytvořím...
Odpovědět