Download | Programy

Zdroj-bezpečný/nebezpečný

Zdroje, monitory, tiskárny, scanery, myši, klávesnice, zvukové karty, CD a DVD mechaniky a další

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Bombos

Zdroj-bezpečný/nebezpečný

Příspěvek od Bombos »

Ahoj mám zdroj.Značka Emko 200 W,napětí v pořádku.Větrák fouká docela dost,ale ten hluk je nesnesitelnej.Vevnitř už je docela od prachu,ale to by nebyl zas takovej problém.Rok výroby 1997!Používanej prý 2 roky.A já jsem ho dostal do mojeho třetího pc a chci se zeptat,zda-li je bezpečné ho používat.Bojím se třeba,že selže a výpálí mi pc v lepším případě,nebo jen oddělání něco jiného.Prostě mně zajímá jestli je vůbec vhodné ho používat.Hlavně ze stránky bezpečnosti.Zajímalo by mně,jestli třeba v novějších zdrojích od cca roku 2000 nejsou třeba nějaký pojistky,kvůly bezpečnosti,aby se nemohlo něco stát.Je to typ ATX.
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdroj-bezpečný/nebezpečný

Příspěvek od NSBM »

zalezi jaky mate zbytek sestavy :-) kazdopadne pokud Vam jde o kvalitni napajeni PC doporucuji koupit znackovy zdroj, urcite neprohloupite a nestoji to tolik.. napiste zbytek sestavy a vymyslime idealni reseni ;-)
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Bombos

Re: Zdroj-bezpečný/nebezpečný

Příspěvek od Bombos »

Zbytek je AMD 900mhz do budoucna cca. 1,7ghz.
512mb RAM,20GB disk,Nvidia Geforce MX 440 64mb RAM.dvě cdromky časem možná dvd a cd mechanika.Plánuji spojení s pc.Mělo by to být něco jako htpc.Spíš jsem myslel,jestli je ten zdroj vůbec bezpečný používat a tak.Maximální cena zdroje je 200kč-bohužel.
Bombos

Re: Zdroj-bezpečný/nebezpečný

Příspěvek od Bombos »

Oprava:Spojení s Tv.
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdroj-bezpečný/nebezpečný

Příspěvek od NSBM »

hmm tak pokud je Vase situace takove, tak doporucuji celou sestavu vycistit od prachu a myslim ze zdroj muzete bezpecne pouzivat :-)
narovinu: EMKO neni zadna super znacka, takze ten zdroj neni dobry (muze se stat zkrat, ci tak neco) - ovsem je to spise nepravdepodobne..

ja jel taky dlouho na no-name zdroji slabem a nikdy se mi nic nestalo :-) takze jen sestavu ocistete (at to ten prach nezahriva a nedela tam jinou neplechu) a normalne fungujte :-) melo by to slapat bezproblemove ;-)
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Bombos

Re: Zdroj-bezpečný/nebezpečný

Příspěvek od Bombos »

No ten zdroj jsem dostal k bedně.Celej počítač je úplně čistej nidke žádnej prach.Jenom ten zdroj ležel kdesi ve sklepě.Takže je od prachu docela dost.A nevíte co s tou hlučností?Jinak bych prosil názory také,vás ostatních díky.
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdroj-bezpečný/nebezpečný

Příspěvek od NSBM »

s hlucnosti neporadim ...
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Bombos

Re: Zdroj-bezpečný/nebezpečný

Příspěvek od Bombos »

Tak jsem ho vzal do pc prodejny a vyčistily mi ho kompresorem od prachu.Je těd daleko čistější.
Bombos

Re: Zdroj-bezpečný/nebezpečný

Příspěvek od Bombos »

Třeba mně ještě napadlo,jestli by nebylo možné ho otevřít a vyměnit větrák.
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdroj-bezpečný/nebezpečný

Příspěvek od NSBM »

Bombos píše:Třeba mně ještě napadlo,jestli by nebylo možné ho otevřít a vyměnit větrák.
vyzkousejte.. nerucim - nevim - neznam - nezkousel jsem - nemam overeno :-) jestli se k tomu odhodlate tak pak hodte echo, celkem mne to zajima.. pak napiste jaky typ ticheho vetraku jste koupit :D
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Bombos

Re: Zdroj-bezpečný/nebezpečný

Příspěvek od Bombos »

Zatím jsem neřešil jakej tam dám,ale něco s tím udělám časem.Myslíte teda,že to vyčištění od prachu pomůže k vyšší bezpčenosti-menší riziko zkratu?
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdroj-bezpečný/nebezpečný

Příspěvek od Sedlo »

Určitě, prach celkem dost vodivej a při určitý koncentraci při jiskře může i bouchnout. Vyčistit a pokud možno vyměnit větrák, je tam jen připojenej dvoupinovým konektorem, popřípadě tří pinem.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Bombos

Re: Zdroj-bezpečný/nebezpečný

Příspěvek od Bombos »

Je kompletně vyčištěnej a zjistil jsem,že větrák je v pořádku!Nějak ten zdroj píská.Reaguje i třeba na výměnu větráku an desce a tak.Nevíte co může to pískání v tom zdroji dělat?
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdroj-bezpečný/nebezpečný

Příspěvek od Sedlo »

Ty trafa tam jednou na vysokých frekvencích, většinou pískaj oni, jednou totiž na cca 20kHz což je hranice slyšitelnosti. A nebo tam bude pískat zpětná vazba - něco se mu nelíbí.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Zdroj-bezpečný/nebezpečný

Příspěvek od zener »

Sedlo (OT): Jeste jsem nevidel nikoho, kdo slysi 20 kHz :D
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Bombos

Re: Zdroj-bezpečný/nebezpečný

Příspěvek od Bombos »

Když na něj připojím víc věcí tak víc píská.
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdroj-bezpečný�ebezpečný

Příspěvek od Sedlo »

Hmm to by mohlo bejt buď trafo a nebo taky možnost nějakej umírající kondenzátor. Poradim ti ale na tvoje vlastní nebezpečí. Otevři zdroj a zapni ho. Pokud možno ne v počítači. Spojíš 4. pin horní řady se zemí (červenej nebo zelenej většinou a spojit černým drátem) a něčim to zatěž, něčim co jede na 12V třeba halogenku. A skus zjistit odkud to píská. Bude tam velký feritový trafo tak na něj zhora opatrně za chodu zatlač, ale pozor je pod síťovým napětím. jestli to nepomůže tak prohlídni elektrolytický kondenzátory na výstupu, jestli neni nějakej nafouknutej popřípadně to nějak šikovně vyfoť a já kouknu.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Uživatelský avatar
luigi693
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 208
Registrován: pon čer 08, 2009 20:23
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdroj-bezpečný/nebezpečný

Příspěvek od luigi693 »

zener píše:Sedlo (OT): Jeste jsem nevidel nikoho, kdo slysi 20 kHz :D
no pokial ja viem tak priemerny človek počuje od 20 až 20 000 Hz. ;)
CoolerMaster Elite RC330 * Seasonic S12II 500W * Asus P5QL PRO P43 * Intel C2D E7200@3,26GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus EAH 4870 * KingStone HyperX 800 2x2GB * HDD Seagate Baracuda 320GB
SAMSUNG 2253LW 8000:1, 2ms GTG
Windows Vista Ultimate 32 * Vista inspirat index 5,9
Bombos

Re: Zdroj-bezpečný/nebezpečný

Příspěvek od Bombos »

Takže mám vyfotit zdroj?Jinak an takovéhle operace nejsem dost zkušený.
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdroj-bezpečný/nebezpečný

Příspěvek od Sedlo »

JJ tak ho vyfoť zevnitř.

luigi: z vlastní zkušenosti vim že tak to neni. Mám celkem solidní repro jak víš a jsem schopen slyšet zvuk již od cca 10Hz ale jen to nějakých 17kHz a i tak od tich 15kHz musim trochu bystřit abych to slyšel. Takže do 20kHz normální člověk neslyší.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Odpovědět