Download | Programy

Problém s připojením přes router (ZyXEL NGB)

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Návštěvník

Problém s připojením přes router (ZyXEL NGB)

Příspěvek od Návštěvník »

Prosím o radu.
Výchozí stav: internet přes kabel (UPC), PC připojeno přes modem, dlouhodobý bezproblémový provoz až na výjimečné výpadky na straně poskytovatele připojení

Nový stav: pořízen router ZyXEL NBG-419N
den 1) kabelem propojen modem a router, PC připojen kabelem na router, router úspěšně konfigurován (včetně změny hesla pro přístup ke konfiguraci), z PC bezproblémový přístup na internet
den 2) na router kabelem připojen notebook, bezproblémový přístup na internet z PC i z notebooku
den 3) konfigurována bezdrátová síť, WPA/PSK, MAC filter, notebook úspěšně bezdrátově připojen, bezproblémový přístup na internet z pevně připojeného PC i bezdrátově připojeného notebooku
den 4) bezproblémový přístup na internet z pevně připojeného PC i bezdrátově připojeného notebooku, v průběhu činnosti náhle nefunkční přístup na internet (PC i notebook) - www adresa nenalezena, ping příkaz neúspěšný, funkčnost připojení ze strany poskytovatele ověřena, router resetován, stav nezměněn...
CO SE MOHLO PŘIHODIT?
Díky.
Eva
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Problém s připojením přes router (ZyXEL NGB)

Příspěvek od zener »

Popravde se mi to nejak nezda. Samo od sebe se nic nedeje.

Zkusil bych odpojit router ze site a zprovoznit predchozi zapojeni (bez routeru) jen s PC. Pokud to pujde, pak restartovat router do tovarniho nastaveni a vse nastavit znovu.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Návštěvník

Re: Problém s připojením přes router (ZyXEL NGB)

Příspěvek od Návštěvník »

Po neúspěšném resetu routeru jsem zkusila jeho restartování do továrního nastavení ještě v den 4) a znovu konfigurovala - zadala vše stejně jako při prvním "úspěšném" pokusu - tentokrát výsledek funkční nebyl. Vše rozpojeno, PC připojeno přímo k modemu, vše šlape jak má - můj přístup sem je toho důkazem. Když jsem dnes na PC omrkla ipconfig, koukám, že se změnila původní IP adresa a výchozí brána - jsou jiné, než byly před prvním pokusem o zapojení routeru (což by mohlo být příčinou neúspěchu při druhém pokusu o konfiguraci, data jsem zadávala stejná). To je běžné (tato změna)?
Eva
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Problém s připojením přes router (ZyXEL NGB)

Příspěvek od zener »

Poprosil bych asi o konkretni udaje. Vety typu "jine nez predtim" mi toho moc nereknou. IP se muze menit v zavislosti na DHCP serveru, brana by pak mela byt porad stejna. Pokud neni, asi jsi to nenastavila tak jako predtim.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Návštěvník

Re: Problém s připojením přes router (ZyXEL NGB)

Příspěvek od Návštěvník »

Pokus číslo dvě o zapsání poslední příspěvku-dotazu. Výsledek předchozího pokusu má nečitelné znaky :?.
-----------
Před první úspěšnou konfigurací routeru jsem si připravila požadované hodnoty na základě příkazu ipconfig - IP adresu, masku, výchozí bránu, server DHCP. Zapsala jsem si je a při pokusu o opakovanou (a neúspěšnou) konfiguraci použila tytéž hodnoty - domnívala jsem se, že jde o neměnné hodnoty - při používání některých aplikací totiž vidím IP adresu svého PC a ta byla dlouhodobě stejná - z toho vyplynula moje, zřejmě špatná, úvaha. Po připojení PC zpět přímo na modem jsem příkazem ipconfig zjistila, že číslo IP adresy PC a skutečně i číslo výchozí brány neodpovídá hodnotám, které jsem si před první konfigurací routeru opsala a napoprvé úspěšně použila. Číselné hodnoty masky a DNS a DHCP serverů zůstaly stejné. Konkrétní čísla se mi tu psát nechce, netuším, není-li to zneužitelné.
1) překvapuje mne ta změna IP adresy a výchozí brány
2) pokud jde skutečně o dynamicky měnící se hodnoty, zřejmě byla chyba, že jsem již při první konfiguraci routeru zvolila jako Internet Connection Type volbu "ISP assigns a fixed IP adress" namísto další disponibilní volby "ISP assigns a dynamic IP adress", laicky teď usuzuji, jestli právě toto nemůže být důvodem, proč zdánlivě úspěšné připojení přestalo být náhle funkční --> je to možné??
3) jak "předem" poznám, zda moje PC má v síti, do které mi poskytovatel umožňuje připojení, pevnou nebo dynamicky přidělovanou adresu? Ve smlouvě žádný takový údaj není.
Díky.
Eva
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Problém s připojením přes router (ZyXEL NGB)

Příspěvek od zener »

Mas v tom asi trochu zmatek. Je dulezite si uvedomit, ze pokud mas na routeru nebo modemu DHCP server, nejsi primo pripojena k internetu, mas jakoby vlastni domaci sit, pomoci ktere se pripojujes k internetu. To, jestli mas od UPC dynamickou nebo pevnou IP adresu, to je ted uplne zcestne a nema to zadny vliv.

Prvnim pozadavkem je mit spravne nastaveny modem. To prepokladam, ze mas, protoze kdyz pripojis kabel primo do PC, internet Ti funguje.

Dalsi veci je pak konfigurace routeru. A tou se budeme zabyvat my. V prvni rade je nakonfigurovat WAN rozhrani. Tedy to, co do routeru vstupuje. To je kabel z modemu. WAN rozhrani pak nastav tak jako kdyz nastavujes PC primo pripojeny k modemu. Tedy pokud mas na modemu DHCP server, pak bude v routeru neco jako DHCP Client, popr. nastavis v routeru Fixed IP a vypises hodnoty rucne.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Odpovědět