Download | Programy

chyba hdd

Pevné disky, řadiče, pole, správa disků a zálohování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Uelel

chyba hdd

Příspěvek od Uelel »

Dobrý den, mám HDD Seagate ST3250410AS (250 GB, SATA II) už dva roky. Celou tu dobu v pohodě, až teď začíná zlobit - často mi explorer vyhazuje chybu (Neodesílat, Odeslat zprávu o chybě) a když sem nainstaloval Seagate tools a spustil tak mi problikne modrá obrazovka a restart ... To samý se děje při instalaci některých programů. Někdy počítač zcela zamrzne ... Myslím, že to může být jedině HDD a potřeboval bych poradit. HDD je zapojený přes SATA RAID pole. SEAGATE bohužel nemá českou podporu na stránkách, takže píšu sem. Prosím pomoc :cry:
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba hdd

Příspěvek od NSBM »

SATA RAID?? jakej RAID??

toto bych videl spis na Windows :-) hdd tohle vetsinou nezpusobuje.. zkousel jsi vymenit disky?? (aby videl ze to dela opravdu tenhle?? nebo ho aspon odpojit - bez nej to jede v pohode?)
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Návštěvník

Re: chyba hdd

Příspěvek od Návštěvník »

NSBM píše:SATA RAID?? jakej RAID??

toto bych videl spis na Windows :-) hdd tohle vetsinou nezpusobuje.. zkousel jsi vymenit disky?? (aby videl ze to dela opravdu tenhle?? nebo ho aspon odpojit - bez nej to jede v pohode?)
Žádnej druhej HDD neni - mám to připojený s mechanikou přes ten RAID ...
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Re: chyba hdd

Příspěvek od oyza »

az sem hodis tu chybovou hlasku a pripadne i jakej error je v prohlizeci udalosti, tak se ma smysl o necem bavit.
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
Návštěvník

Re: chyba hdd

Příspěvek od Návštěvník »

oyza píše:az sem hodis tu chybovou hlasku a pripadne i jakej error je v prohlizeci udalosti, tak se ma smysl o necem bavit.
Tak to může být způsobeno buď škodlivým softwarem nebo poškozenými soubory. Jinak těch chyb je hodně např.:
Chybující aplikace explorer.exe, verze 6.0.2900.5512, chybující modul atimcenc.dll, verze 9.14.0.60829, adresa chyby 0x00063054.
nebo:
Zařízení \Device\Scsi\nvgts1 neodpovídá v periodě časového limitu.
nebo:
Na zařízení \Device\Harddisk0\D byla při operaci stránkování rozpoznána chyba.
Zařízení \Device\CdRom0 má chybný blok.
Když kontroluji disk přes SUPERAntiSpyware Professional, tak mi to najde Adware v cookies, ale test se nedokončí, neboť se objeví známá modrá obrazovka a PC se restartuje:
Kód chyby 00000077, parametr1 c0000013, parametr2 c0000013, parametr3 00000000, parametr4 020c1000.
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba hdd

Příspěvek od Camazoo »

zapoj zvlášť mechaniku a zvlášť disk. Nebo mechaniku úplně odpoj.
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba hdd

Příspěvek od Sedlo »

Nevidim důvod proč zapojovat disk a mechaniku do RAIDu ??
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Návštěvník

Re: chyba hdd

Příspěvek od Návštěvník »

Sedlo píše:Nevidim důvod proč zapojovat disk a mechaniku do RAIDu ??
Mechaniku jsem musel zapojit do RAIDu protože v IDE modu nevypalovala. Moc tomu ale nerozumím - jak jinak jde mechanika zapojit než do RAIDu (IDE mod nepočítám) ? To mám něco nastavit ve správce polí (Detect Array), kde je uložená jako Array ?
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba hdd

Příspěvek od NSBM »

Návštěvník píše:
Sedlo píše:Nevidim důvod proč zapojovat disk a mechaniku do RAIDu ??
Mechaniku jsem musel zapojit do RAIDu protože v IDE modu nevypalovala. Moc tomu ale nerozumím - jak jinak jde mechanika zapojit než do RAIDu (IDE mod nepočítám) ? To mám něco nastavit ve správce polí (Detect Array), kde je uložená jako Array ?

vis vubec co je raid???? http://cs.wikipedia.org/wiki/RAID taky nechapu zapojeni CD-ROM s diskem do raidu
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Návštěvník

Re: chyba hdd

Příspěvek od Návštěvník »

NSBM píše:
Návštěvník píše:
Sedlo píše:Nevidim důvod proč zapojovat disk a mechaniku do RAIDu ??
Mechaniku jsem musel zapojit do RAIDu protože v IDE modu nevypalovala. Moc tomu ale nerozumím - jak jinak jde mechanika zapojit než do RAIDu (IDE mod nepočítám) ? To mám něco nastavit ve správce polí (Detect Array), kde je uložená jako Array ?

vis vubec co je raid???? http://cs.wikipedia.org/wiki/RAID taky nechapu zapojeni CD-ROM s diskem do raidu
A jak to mám teda zapojit jinak ? To mi wikipedie neřekne !
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba hdd

Příspěvek od NSBM »

ja hlavne moc dobre nechapu porad Tvoje zapojeni .. muzes to vyfotit zevnitr?? tim bych zacal :-)
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Návštěvník

Re: chyba hdd

Příspěvek od Návštěvník »

NSBM píše:ja hlavne moc dobre nechapu porad Tvoje zapojeni .. muzes to vyfotit zevnitr?? tim bych zacal :-)
SATA sloty:
http://img215.imageshack.us/i/30112009240.jpg/

Mechanika:
http://img228.imageshack.us/i/30112009241.jpg/

HDD:
http://img215.imageshack.us/i/30112009245.jpg/

Detect array:
http://img215.imageshack.us/i/30112009247.jpg/
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba hdd

Příspěvek od NSBM »

no moc jsem se toho nezdozvedel kdyz jsi to vyfotil vsechno zvlast :-D hmmm zkousel jsi treba vymenit kabely,? nebo otestuj HDD (pokud mas moznost) na jine sestave jestli taky zlobi .....
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Návštěvník

Re: chyba hdd

Příspěvek od Návštěvník »

NSBM píše:no moc jsem se toho nezdozvedel kdyz jsi to vyfotil vsechno zvlast :-D hmmm zkousel jsi treba vymenit kabely,? nebo otestuj HDD (pokud mas moznost) na jine sestave jestli taky zlobi .....
Ještě k předchozím příspěvkům - co se vám nezdálo na tom zapojení ? Je to snad špatně ? Nebo melu sračky ? :-o :)
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba hdd

Příspěvek od NSBM »

Návštěvník píše:
NSBM píše:no moc jsem se toho nezdozvedel kdyz jsi to vyfotil vsechno zvlast :-D hmmm zkousel jsi treba vymenit kabely,? nebo otestuj HDD (pokud mas moznost) na jine sestave jestli taky zlobi .....
Ještě k předchozím příspěvkům - co se vám nezdálo na tom zapojení ? Je to snad špatně ? Nebo melu sračky ? :-o :)
no spis jsem nevidel co jsem potreboval.. ale pak jsem si uvedomil ze mi staci jen ta prvni fotka :-D sracky nemeles... zkousel jsi HDD v jinem PC? zkus treba u kamarada.. jestli to bude blbnout.. nejdriv musime zjistit cim je to zpusobeno ..
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Návštěvník

Re: chyba hdd

Příspěvek od Návštěvník »

NSBM píše:
Návštěvník píše:
NSBM píše:no moc jsem se toho nezdozvedel kdyz jsi to vyfotil vsechno zvlast :-D hmmm zkousel jsi treba vymenit kabely,? nebo otestuj HDD (pokud mas moznost) na jine sestave jestli taky zlobi .....
Ještě k předchozím příspěvkům - co se vám nezdálo na tom zapojení ? Je to snad špatně ? Nebo melu sračky ? :-o :)
no spis jsem nevidel co jsem potreboval.. ale pak jsem si uvedomil ze mi staci jen ta prvni fotka :-D sracky nemeles... zkousel jsi HDD v jinem PC? zkus treba u kamarada.. jestli to bude blbnout.. nejdriv musime zjistit cim je to zpusobeno ..
Ta jsem to zkoušel na jiném PC a nic. Všechno jelo správně ... video, testy, instalace atd. Doma zapojím, spustím, modrá obrazovka a restart. Musí se to spustit přes poslední známou konfiguraci.v Asi přikročím k reinstalaci Windows, ale nejde to opravit i bez přeinstalování? :-o
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba hdd

Příspěvek od NSBM »

zkus vymenit kabely.. disk je evidente v poradku :-)
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Návštěvník

Re: chyba hdd

Příspěvek od Návštěvník »

Ještě�ych se chtěl�eptat, jaký r�díl j�mezi SATA RAID driver a SATA AHCI driver - http://www.gigabyte.cz/products/mb/driv ... s3_1x.html. Chystám se�otiž k př�nsta�ci Windows a slyšel jsem�ěco jako:�quote="Sedlo"]Nevidim důvod proč �pojovat�isk a mechaniku do RAIDu ??[/quote]
Jak jinak to teda jde, aby fungovala mechanika?
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba hdd

Příspěvek od Sedlo »

Že by normálně každej zvlášť? Jestli íš co je RAID tak žádná výhoda zapojení mechanika-HDD neni. RAID se použív při spojení dvou a více disků, kde máš buď větší přenosovou rychlost (data se zapisujou paralelně na oba disky naráz) a nebo se dělí na tři disky a pak když ti jeden z těch tří odejde tak se data dají poměrně jednoduše obnovit. To jsou ty dva nejpoužívanější módy.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Uživatelský avatar
schwarzr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 02, 2010 10:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba hdd

Příspěvek od schwarzr »

No, když si tak pročítam tuto diskuzi....napadá mě otázka. Jak je možné vytvořit diskové pole z optické mechaniky a pevného disku? Připadá mi to jako sci-fi, nemluvě o tom, že ani jako teorie to nemá moc opodstatnění. Po pravdě není možné vytvořit reálné diskové pole ani z různých druhů pevných disků, natožtak mechaniky a disku. Nebo se pletu? ;)
A jinak. Podle toho jak jsem se díval na zavaděč řadiče....nejsou v RAIDU, pouze na portech umožňující vytváření diskových polí. U této chyby bych se taky raději zaměřil na napájení.Často tento problém způsobuje nekvalitní zdroj. (EuroCase :lool: )
Naposledy upravil(a) Camazoo dne sob led 02, 2010 12:03, celkem upraveno 1 x.
Důvod: příště edit
Odpovědět