Download | Programy

Rada ohledně projektu

Volná diskuze, film, kultura, foto, zajímavosti, dění kolem nás, a to co jinam nepatří

Moderátor: Moderátoři

Ergroilnin

Rada ohledně projektu

Příspěvek od Ergroilnin »

Dobrej den. Potřeboval bych pomoc. Mám do školy vypracovat prezentaci na téma "Podstata Kódování" minimálně na šest slidů, ale nevím co bych měl psát. Učil jsem se, že podstatou kódování je zobrazení určité kombinace bitů na výstupním zařízení. To je ovšem jedna věta a mě nenapadá co bych měl dál psát. Pokud by to bylo možné, nemohl by jste mi někdo prosím napsat alespoň pár dalších myšlenek, který bych mohl uvést a případně nějak dál rozpytvat? Díky mockrát.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Rada ohledně projektu

Příspěvek od zener »

Mas realtivne snadnou prezentaci, jelikoz okolo kodovani se toci vsechno, ac si to nekdo uvedomuje.

Hodne bych to zameril na unicode kodovani, kde jsou kodovany vsechny abecedy. Takze v ramci jednoho kodovani jsou dostupne vsechny znaky (latinka, azbuka, arabstina...). Nevyhody jsou vyssi datova narocnost, kde se chytis k internetu - driv pomale linky, kde to bylo podstatne usetrit kazdy bajt, nyni neni potreba a je prakticky nutnost vyuzivat Unicode.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Odpovědět