Download | Programy

potíže při zapojení druhého SATA HDD

Pevné disky, řadiče, pole, správa disků a zálohování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

riper

potíže při zapojení druhého SATA HDD

Příspěvek od riper »

Mám takovej menší problém. koupil jsem si druhej HDD a chtěl jsem ho zapojit (oba HDD mám na SATA + mechaniku taky na SATA) takže master / slave řešit nemusím že ne? . Zapojil jsem, zapnul, ale z neznámého důvodu mi nenaběhne ani monitor, je v powersaving modu, jako když je PC vypnutej(s rozdílem že uvnitř vše běží,i disky vapadaj, že se točej), tímpádem se nedostanu do BIOSu a ani mito nemůže nahlásit žádnou chybu. Ze speakeru mi nic nepípá jako že by něco bylo špatně zapojený a že by nemohl načíst API. pouze jsem před zapojením novýho HDD vypojil čtečku karet(štvala mě), ale to by nijak vadit nemělo ne? zdroj mám 500W, tak si nemyslím že by neměl štávu. Když jsem to dal vše do původního stavu(kromě tý čtečky, ta zůstala odpojená) tak to už ani tak nenaběhlo. fakt nevím co mám špatně, nebo co se pokazilo. Čekal jsem vše možný jen ne tohle. jestli mi někdo poradí tak budu rád.
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: potíže při zapojení druhého SATA HDD

Příspěvek od Camazoo »

tím že to nenaběhlo myslíš konkrétně co ? Jinak, klidně ti mohla odejít deska (statická elektřina když jsi zapojoval kabel do desky). Zkus ještě resetovat CMOS (na chvíli vyndej baterku z desky)
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
riper

Re: potíže při zapojení druhého SATA HDD

Příspěvek od riper »

tohle se už vyřešilo sice nemám páru jak, ale už to běží, prostě to najednou naběhlo. ale nevidím ho. BIOS, Everest a správce HW hlásí že tam je a přidání nového HW hlásí, že pracuje správně. ale v "mým počítači" a v total commanderu se nezobrazuje.
Uživatelský avatar
schwarzr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 02, 2010 10:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: potíže při zapojení druhého SATA HDD

Příspěvek od schwarzr »

No, nevím jaké jsou Vaše znalosti v oblasti IT, ale pokud jsou spíše na uživatelské urovni, předpokládám, že chyba je pouze v tom, že u disku nemáte zavedený filesystem. To však není žádná velká závada. Stáhněte si nějaký disk partition manager, přiřaďte disku filesystem (př. NTFS) a pouze naformátujte. :)
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: potíže při zapojení druhého SATA HDD

Příspěvek od Sedlo »

Na to by stačila úplně obyčejná správa disků ve winech.
pravým na tento počítač->spravovat->správa disků
Pokud neni chyba jinde tak tam ho musíš vidět.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Odpovědět