Download | Programy

Upgrade staré mašiny

Poradna pro nákup nového hardwaru, nebo celé sestavy. Informace o nákupech.

Moderátoři: Sedlo, PCMark, Awast, DigitalDooM, Moderátoři

ABOMiNABLE

Upgrade staré mašiny

Příspěvek od ABOMiNABLE »

Rozhodl jsem se upgradovat můj starší PC. Potřebuju poradit s výběrem procesoru.

Původní sestava:
MB: ASUS P4S533-MX / CPU: Celeron (478) / GK: Radeon x1650 / RAM: 1GB / HDD: 80GB / Zdroj: 350W

Upgraded:
MB: ASUS P5PE-VM / CPU: ??? (775) / Zbytek stejný

Chci se tedy zeptat jakým procesorem osadit (přemýšlel jsem o dual core).
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade staré mašiny

Příspěvek od Camazoo »

to mi přijde celkem nešťastné. Pokud nemáš peníze na nový PC, tak bych to zatím viděl na desku s nějakou kepší integrovanou grafikou (kupovat desku s AGP jenom kvůli té šunce nemá valný význam, navíc podpora proceosrů tou deskou taky bude slabá). Kolik financí na to teď máš ?
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
ABOMiNABLE

Re: Upgrade staré mašiny

Příspěvek od ABOMiNABLE »

V současné době si nemůžu dovolit vrážet peníze do nového počítače. Vím, že to budé pořád i na dnešní dobu slabé (originální sestava někdy z roku 04), ale na PC nějak extra výkonné aplikace nepoužívám a hry (novinky) taky nehraju. Jen jsem se chtěl zeptat jaký procesor by byl ke zbytku sestavy vhodný.
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade staré mašiny

Příspěvek od Camazoo »

kolik financí ?!
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
ABOMiNABLE

Re: Upgrade staré mašiny

Příspěvek od ABOMiNABLE »

Jak jsem řekl moc obětovat nechci takže tak do litru. Vím, je to málo :|
BlueMind

Re: Upgrade staré mašiny

Příspěvek od BlueMind »

Doporučoval bych nějaké nízké Pentium Dual Core, teoreticky i C2D ale to je podle mě už zbytečně výkonné. Dvoujádrový Celeron E3200 se pohybuje okolo toho litru tak můžeš jít třeba do něj nebo se podívej na ebay/aukru/v bazarech u vás ve městě a třeba se ti poštěstí a najdeš nějaké to Pentiumko za dobrou cenu.
Návštěvník

Re: Upgrade staré mašiny

Příspěvek od Návštěvník »

Měl jsem na mysli třeba E2160. Na aukru se tyhle věci dají sehnat poměrně lehce.
ABOMiNABLE

Re: Upgrade staré mašiny

Příspěvek od ABOMiNABLE »

Návštěvník píše:Měl jsem na mysli třeba E2160. Na aukru se tyhle věci dají sehnat poměrně lehce.
Pardón. Můj post.
Odpovědět