Download | Programy

Problém s RAID1

Pevné disky, řadiče, pole, správa disků a zálohování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Vit86

Problém s RAID1

Příspěvek od Vit86 »

Zdravím,

mám základní desku ASUS A8N-SLI Premium a po zakoupení dvou disků WD10EALS, jejich připojení k integrovanému SATA RAID řadiči Sil3114 dochází bez zjevné příčiny k tomu, že se pole označí jako "Reduced" a začne probíhat "Restore Redundancy", která trvá cca 10 hodin. Po provedení této operace vypadá pole v pořádku, ale po restartu je opět označeno jako "Reduced" a opakuje se "Restore Redundancy". Oba disky mají pořád status "Healthy" Používám Windows 2003 SBS a pro konfiguraci RAID pole "Sil Array Manager" od výrobce desky. Zkoušel jsem jiné kabely k HDD, připojit diky na jiné konektory řadiče a vytvořit pole znovu. Nemá někdo nějaký nápad nebo radu, kde by mohl být problém?

Díky za rady.
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s RAID1

Příspěvek od Sedlo »

Jak je na tom baterka na desce? Jestli nemáš možnost jí proměřit, tak kup novou, je to otázka pár korun.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Vit86

Re: Problém s RAID1

Příspěvek od Vit86 »

Opět zdravím, díky za rady, problém vyřešen updatem firmwaru řadiče. Kdyby měl někdo podobný problém, postup updatu je následující. Nelze updatovat firmware jako takový a ASUS ve svých updatech BIOSu nemá novější verzi zakomponovánu. Stáhnul jsem firmware řadiče od Silicon Image a soubor pro update BIOSu od Asusu a pomocí utilitky CBROM nahradil v souboru BIOSu firmware pro řadič. Poté update BIOSu. Nyní je firmware řadiče 5.4.0.3 a vše již funguje bez zatím bez problémů.
Odpovědět