Download | Programy

Roccat Kone[+] - Z pohledu hráče (Recenze)

Zdroje, monitory, tiskárny, scanery, myši, klávesnice, zvukové karty, CD a DVD mechaniky a další

Moderátoři: Awast, Moderátoři

SiMpLe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 508
Registrován: čtv kvě 17, 2007 13:31
Kontaktovat uživatele:

Roccat Kone[+] - Z pohledu hráče (Recenze)

Příspěvek od SiMpLe »

Celá recenze je udělaná z pohledu hráče hrajícího FPS hry, jde spíše o zkušenosti z hraní než-li programové testy (senzor a podobně).

Myš jsem testoval s nejnovějšími drivery V1.29/ FW1.23, Windows7 64bit na podložkách Roccat Taito a Roccat Sense.

Obrázek

Přišla mi ve velice efektní krabici na které je zobrazena myš spolu s popisem všech jejích funkcí a jak už od Roccat bývá zvykem, dovnitř se můžete podívat odklopením dvířek s magnetickým připínáním. Uvnitř krabice najdeme samotnou myš, navíc zabalenou v malém plastovém sáčku. Pod ní se nachází instalační CD s driverem, ruznými wallpapery a fotkami ostatních produktů. Spolu s CD je uvnitř manuál, registrační Roccat karta a balení závažíček (4x po 5g).

Obrázek

Než se vrhnu na instalaci driverů, zde si můžete prohlédnout základní specifikace udávané výrobcem:

Rozměry (V x Š x H)
45 x 135 x 78 mm
Hmotnost
126 - 146 g (podle závaží)

6000DPI PRO-AIM LASER SENSOR
1ms odezva, 11750fps, 10.5megapixelů, 30G accelerace.
Pro maximální přesnost.
EASYSHIFT[+] BUTTON DUPLICATOR
Až 22 různých funkcí na myši.
4-LED LIGHT SYSTEM
Pro inviduální barvy + efekty.
TRACKING & DISTANCE CONTROL UNIT
Ultimátní tracking (snímání); Minimalizuje "čtení senzoru" po zvednutí myši.
ROCCAT™ DRIVER + MACRO MANAGER
Obsahuje macro manager pro hry a aplikace.
ONBOARD MEMORY (576KB)
Interní paměť pro 5 herních profilů.
4 EASY-TO-CLIP-IN WEIGHTS (4x5g)
Pro inviduální váhu myši.
8 MOUSE BUTTONS
Programovatelná tlačitka + precizní 4D (čtyřsměrné) kolečko myši.
ULTRA QUIET
Minimální tření a tichý pohyb teflonů.

Obrázek

Provedení

Celý povrch myši je vybavený protiskluzovým potahem s velmi příjemnou a přilnavou strukturou - velice dobře se drží. Tento potah je také na bocích myši. Na levé straně jsou dvě tlačítka, mají příjemný a jasný stisk. Na pravé straně nenalezneme tlačítko žádné, osobně jsem je tam nikdy nevyužil. Roccat to vyřešil jednoduše - pokud zmáčknete levé spodní tlačítko myši [>], můžete k jakémukoliv tlačítku na myši přiřadit další funkci. Tím je na myši tlačítek hned 2x tolik. Kolečko je 4směrné, přechody má jasné, je poměrně pevné - celé vypadá velice robustně a kvalitně. Sám výrobce tvrdí, že je vyrobené a přizpůsobené pro dlouhodobé hraní a jeho kvalitu. Věřím že toho vydrží opravdu hodně. Klikání do stran je také bez problému. Pod kolečkem jsou 2 tlačítka pro změnu dpi, velice příjemně se mačkají a jdou (stejně jako všechny ostatní) nastavit k jinému účelu. Velice se mi líbí sklon myši - celá ergonomie je dělaná pro praváky, sklon je mírně doprava, a opravdu vše sedí tak jak má. Myš bych určil pro uživatele disponující střední velikostí ruky, takový průměr. Z vlastní zkušenosti nedoporučuju majitelům opravdu malé ruky =).

Obrázek

Spodek myši disponuje obrovskou plochou černého teflonu, což je podle mého názoru velice zajímavé a účinné řešení - myš klouže po podložce jako po másle a teflony ještě dlouho vydrží. Uprostřed nalezneme 6000DPI Pro-Aim Laserový senzor spolu s rychlostí snímání 1000Hz odezvou 1ms a TDCU systémem. Na spodku je místo, kde můžeme odendat krytku a vložit vyhovující počet 5g závažíček - sedí tam opravdu pevně, někdy je až problém je opět vyndat, doporučuji nějaký nožík nebo drátek.

Obrázek

K provedení bych neměl absolutně žádné výčitky kdyby nebylo plastového kabelu. Je sice tluštčí než normálně a také dostatečně dlouhý (2m) ale jako hráč mám zkušenosti s tím že kabel který vede po stole a vzadu dolů při tahání myší nahoru dolu mírně drhne o záhyb stolu a může to být cítit na pohybu myši, protože plastový kabel je méně ohebný než plátěný. Tento problém se však dá jednoduše vyřešit koupením nějakého úchytového systému, nebo přilepením kabelu s potřebnou rezervou po pohyb, někdo však tento problém ani nezaznamená (už jsem hold za tu dobu hraní a práci s grafikou citlivka) nebo vede svůj kabel myši jinak.
Tento problém se tedy netýká všech. Stejně tak bych také mohl vytýkat nepozlacení USB konektoru ale jak se to má s reálným účinkem na odezvu nemám tušení a nejspíš by jej stejně nikdo nijak nezaznamenal.

Obrázek

Už po zapojení do USB se myš rozsvítí a začne pulsovat barevné podsvícení které je velice efektní. Žádný strach, dá se také vypnout. Myš se dá používat i bez nainstalování driverů, jenže to nebude můj případ, mám-li myš alespoň nějak objektivně a alespoň amatérsky (bez podrobných programových testů, pouze ze zkušeností získaných hraním a používáním) recenzovat.

Obrázek

Při instalaci driveru jsem narazil na problém - při spouštění CD mi Avast hlásil virus. Co vím od jiných uživatelů, setkali se s tímto problémem také. Věřím že je to jen špatným nastavením, nebo v tom antivir vidí pouze falešnou hrozbu. Doporučuji ho na chvilku vypnout a nebo stáhnout nejnovější drivery z oficiálních stránek Roccat. Ty problémy nedělají. Samotná instalace proběhla rychle, po instalaci byl vyžadováno vytažení a vrácení USB myši, žádný restart - myš se dá ihned nastavovat.

Obrázek

Software

Software Roccat Kone+ je velice bohaté, lze nastavit téměř vše, co si jen uživatel může přát. V tomto ohledu Roccat chválím. Určitě si zde užijí především hráči MMORPG her a dalších, kde se nastavení maker a dalších funkcí na myší hodí stejně jako nastavování klávesnice.

Už jen v první záložce (Main Control) z pěti lze nastavit základní sensitivita myši, rychlost scrollování kolečka, horizontální posuv kolečka myši, DPI Switcher - 5 různých variant nastavení pro DPI (které jdou nastavit inviduálně po 100dpi krocích - 100dpi až 6000dpi), které potom měníme pomocí dvou tlačítek pod kolečkem, popřípadě můžeme nastavit jinam. Při změně DPI vám hlas (který můžete znát z představovacích videí produktů Roccat) oznámí, na kolik DPI jste myš přepli. Vypadá to jako blbost, ale rozhodně dokáže potěšit pokud jste zrovna ve hře, v horším případě můžete hlas brát jako mluvícího kamaráda.. Samozřejmě se dá také vypnout. Také se zde dá nastavit a otestovat rychlost "doubleclicku" - rychlého dvojitého kliknutí.

Obrázek

V druhé záložce (Button Assignment) lze nastavit vše co se maker týče (přiřazování tlačtek různým funkcím). Je toho opravdu neuvěřitelně mnoho. V levé části můžeme nastavit tlačítka myši a přiřadit jim jednotlivá makra. Pokud použijeme pro jedno z tlačítek (boční 4 nebo 5) funkci EasyShift [+] tak můžeme přiřazovat funkce tlačítkům, které spolu se stisknutým EasyShiftem mají nové místo pro makro. Tím vznikne dvojnásobek možných pozic pro další makra. Funkcí které můžeme nastavit je také nespočet. Nejprve jde o základní "windows" funkce jako třeba přepínání webů, scrollování a podobně. Dále pak můžeme nastavit makra pro jednotlivé hry. V každé hře můžete mít na stejném tlačítku jiné funkce a kdyby vám to nestačilo, je tu ještě dalších 5 profilů, kam si můžete svá makra ukládat a různě mezi nimi přepínat. Lze také nahrát různé kombinace a ty následně několikrát přehrávat po kliknutí na jediné tlačítko myši. Místa a kombinací je tu extrémně mnoho, alespoň se tu mají ti hyperaktivnější hráči možnost pořádně vyřádit.
Jelikož jsem především FPS hráč, o jiných funkcích maker nevím. Sám makra nevyužívám, jde mi především o rychlost a přesnost senzoru myši. Určitě to ale někdy vyzkouším.

Obrázek

Obrázek

Ve třetí záložce (Color Control) je nastavení barev a stylů podsvícení. Zde si můžeme vybrat z mnoha možností - plné podsvícení (Fully Lighted), blikání (Blinking), bití srdce (Heartbeat), dýchání (Breathing) a vypnutí podsvícení (All lights off). Barevná paleta obsahuje 33 různých odstínů základních barev, jediná která však zcela chybí je bílá. Černé světlo bohužel neznáme. Můžeme nastavit buď jedinou barvu, nebo různé přepínání z barevné palety. Stejně tak je tu možnost nastavit v každém rohu myši (4 LED diody) jinou barvu podsvícení nebo jej zcela vypnout. Změnit rychlost efektů podsvícení není taky žádný problém. Samotná myš svítí výrazně a přechody jsou velmi pěkné.

Obrázek

Ve čtvrté záložce (Advanced Control) nastavením Advanced Sensitivity můžeme nastavovat jednotlivě rychlost pohybu myši v ose X a Y - moc si neumím představit, proč bych měl mít potřebu toto nastavení měnit. Dále tu máme možnost vypnout/zapnout Tracking Control Unit (TCU). Po zapnutí se s myší nesmí chvilku hýbat a musí se nechat na povrchu/podložce, kterou hodláme používat. Senzor si jí "přečte" a poté má pracovat přesněji. Dále je tu Distance Control Unit (DCU) aneb funkci, která přestane snímat povrch po zvednutí do určité výšky. Vynikající funkce pro hráče, kteří hrají na malou sensitivitu ve hře, s myší hodně jezdí a také ji často nadzvedávají. OFF (Default) mi stále snímal do 3cm od zvednuté myši, NORMAL - 2cm, LOW - 1cm a Extra Low v řádech milimetrů. Vše je bráno odhadem, přesné vzdálenosti jsem neměřil. Dále v Polling Rate můžeme změnit rychlost myši, Sound Feedback zase ovládá zvuky, například hlas informující o změně DPI můžeme zesílit nebo zcela vypnout. Windows: Pointer Speed je víceméně jen nastavení které můžeme nalézt i v ovládacích panelech Windows. Můžeme zde však povolit také akceleraci myši a nebo echo pohyb za kurzorem. Pak už je tu jen tlačítko Driver Reset které restartuje nastavení do základních hodnot.

Obrázek

Poslední záložkou je Update/Support. Zde jak již název napovídá můžeme upgardovat driver myši, zkontrolovat verzi driveru a firmware nebo se obrátit na support od firmy Roccat. Myslím si že Roccat má software velice uživatelsky přívětivý a funkční jako málo která z dnes dostupných myší.

Kdybych měl známkovat jako ve škole, bez námitek za 1.

Obrázek

Z vlastních zkušeností (hodnocení)

O software a myši samotné jsem už napsal až až, na řadě je hodnocení po pár dnech hraní. Budu hodnotit velmi objektivně. Rukou mi už prošlo mnoho myší, od A4tech, Genius, SteelSeries, Logitech, Gigabite, Razer až po Roccat. Berte prosím v úvahu že mám velmi malou ruku oproti průměru - sedí mi užší, menší a nižší typy myší jakou je například Razer Lachesis.

Senzor
Pracuje na jedničku, je přesný, neuskakuje a pracuje tak jak má (testováno pouze na podložkách Taito a Sense, ne na jiném povrchu). Vyhovuje mi změna DPI za chodu, velice užitečné například při práci v grafickém programu.

TCU
Po zapnutí se senzor zkalibruje a pracuje přesněji. Jaký je v tom rozdíl oproti normálu bohužel neprozradím, tuto funkci jsem jinak než zapnutím, následným hraním a vypnutím netestoval. Pokud však při hře často zvedáte myš nad podložku, rozhodně si TCU nezapínejte. Jakmile se nadzvedne a senzor ztratí kontrolu nad povrchem, po jeho navrácení myš asi sekundu pracuje velmi pomalu (jako kdyby se na chvilku snížilo DPI z 6000 na 400) a až poté se opět normálně rozběhne. Pokud jej však nenadzvedáváte, měla by být myš ještě o něco přesnější a jistější - já rozdíl nepoznal.

DCU
Určitě pro "nadzvedavače" doporučuji Extra Low. Vynikající funkce.

Kvalita myši
Vše vypadá velice pevně, líbí se mi jak precizní kolečko tak jistý stisk ostatních tlačítek, potah celé myši a velké kvalitní teflony. Ještě k tomu designově nádherně zpracovaná myš v luxusním balení.

Podložky:
Roccat Sense - Klouzavější a rychlejší pohyb - vhodné pro akční FPS hry.
Roccat Taito - Pomalejší, přesnější pohyb - vhodné pro grafické aplikace.

Obrázek

Verdikt
Celková myš je opravdu vynikající pro lidi kteří využijí rychlost a přesnost 6000dpi, hrají jakékoliv typy her a nebo se věnují grafickým aplikacím a chtějí ergonomickou myš pro dlouhodobou práci. Vše funguje bezproblémově, mě osobně se velice líbila. Jediný důvod proč bych jí nemohl vlastnit je její velikost. Mám opravdu malou ruku oproti průměru a proto mě po dlouhém hraní bolela ruka držením myši při rychlých akcích (je pro mě moc široká). Doporučuji spíše majitelům "střední" velikosti ruky - těch je většina. Bohužel je tato myš konceptována pouze pro praváky, leváci mají smůlu. O to víc je ale držení myši pro praváky příjemnější. Škoda snad jen pořizovací ceny (11.11.2010) kolem 1 900,-. Za kvalitu se ale platí. Roccat Kone[+] je momentálně jednou z nejlepších myší na trhu. A právem.

Moje hodnocení 8.8 z 10.

+
Ergonomie
Přesný senzor 6000DPI + TCU
DCU pro "nadzvedače" (FPS hry)
Velké množství Maker
Vynikající software
Design a možnosti podsvícení
Možnost používání bez driveru
Hmotnost + závažíčka

-
Pouze pro praváky
Momentální cena (11.11.2010 - 1900,-)

Obrázek

Snad jsem uvedl vše co jsem chtěl, celá recenze byla brána z pohledu hráče. Je to moje první recenze, snažil jsem se být objektivní. Doufám že bude alespoň někomu užitečná.
<3 Progaming, grafika, moviemaking, počítače.
Intel QuadCore Q9550 2,76GHz @ 3,66GHz, Kingston HyperX 4GB BlackEd. 1064MHz, Asus P5Q-E, 1,32T HDD's (1T Seagate Barracuda 32MB, 7.200 + 320GB Seagate Barracuda 16MB, 7.200 [backup]), DVD Samsung SH-S223B, CM Dominator 690 KWN1 NVIDIA Edition, GIGABYTE GTX275 OC 896MB , Xigmatek Dark Knight, Cooler Master Real Power 620W.
Návštěvník

Re: Roccat Kone[+] - Z pohledu hráče (Recenze)

Příspěvek od Návštěvník »

Čáu právě jsem si koupil tuto myš.
A mám problém s ovladačemi že v ních nic nejde nastavovat.
Například na kolečko si dám scrool up a dám apply a jakoby nic. Totéž dpi .. nastavím třeba na 5000 a vůbec se nezmnění.
A totéž podsvícení..
Děkuji za odpověd.
Popřípadě odepiš na e-mail rxxoox@gmail.com
Fact už nevím co s tím
looptrop

Re: Roccat Kone[+] - Z pohledu hráče (Recenze)

Příspěvek od looptrop »

zdravím,

nevím, jestli je to zrovna mou myší, nebo zda-li to dělají i ostatní, ale levé tlačítko (které se použí opravdu hodně) mi vydává divné pazvuky. Jak kdybych klikal a ozíval se zvuk jakoby ze studny.

Je to na reklamaci nebo si mám zvyknout? Pravé tlačítko bez problému, chodí tiše a tak jak jsem zvyklí na ostatních myších.

Díky za odpověď, prosím odepsat na looptrop@seznam.cz

Děkuji moc ;)
Odpovědět