Download | Programy

ASUS Crosshair IV Formula - slabé pískání z desky

Diskuze o základních deskách, nastavení biosu, flashování biosu apod.

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Voloda_73
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 15, 2010 10:18
Bydliště: Liberec

ASUS Crosshair IV Formula - slabé pískání z desky

Příspěvek od Voloda_73 »

ahoj všem,
mám nově seskládaný počítač a ozývá se mi jemné pískání nejvice je slyšet při práci systémového disku. Stejně tak se to ozývá např. při prohlížení stránek když přejíždím myší po položkách na stránce. Nevíte čím by to mohlo být? zkoušel jsem odpojit všechny staré disky i mechaniku, zastavil jsem i postupně všechny větráky, repráky ani zvukovka to nedělá ty jsem měl odpojené taky. To jemné pískání je ale tam furt, vychází z desky ( je možné aby to dělalo třeba USB), setkal jste se s tím někdo?

Zdroj:Thermaltake ToughPower XT 750W 80plus BRONZE
ZD:ASUS Crosshair IV Formula
Procesor:AMD Phenom II X6 1090T Six-Core (125W), 3200MHz
Chladič: SCYTHE Ninja 3
Paměti: 8GB (KIT 2x4GB) DDR3 1333MHz PC10600 CL9-9-9-24, ZEPPELIN s chladičem GOLD, retail BOX
Grafická karta:ATI SAPPHIRE RADEON HD5870
Pevný disk systémový: WESTERN DIGITAL Caviar Black 1TB 64MB cache
Pevné disky datové(původní PC): 3x WESTERN DIGITAL Caviar SE16 320GB, SATA II, 16MB
DVD: Combo LG GH22NS SATA černá
Zvukovka:CREATIVE SOUND BLASTER X-Fi Titanium, pro PCI Express x1
CASE: CoolerMaster HAF 922
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS Crosshair IV Formula - slabé pískání z desky

Příspěvek od Sedlo »

Nechci tě strašit, ale jdi tu desku reklamovat. Na základní desce ma šanci pískat jen pár věcí. Elektrolytický kondíky nebo cívky. Obě ale pískat nesmějí jinak za chvili odejdou. Kdyby to byl kond tak to je jen otázka blízký budoucnosti kdy se odporoučí u cívky by se to snad nemělo zhoršovat. Ale tak jako tak je to výrobní chyba a dělat to nemá.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Voloda_73
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 15, 2010 10:18
Bydliště: Liberec

Re: ASUS Crosshair IV Formula - slabé pískání z desky

Příspěvek od Voloda_73 »

Tak jsem zjistil postupným testováním, že to dělá při přepnutí z tichého módu. Pokud jede v tichém modu tak je vše ok( větráky řídí soft a jsou v tichém modu), pokud ale zvednu výkon a nechám přetaktovat jádra začne se to ozývat a je to nastavením BIOSu, který v tomto případě řídí činnost větráků a protože jsem měl nastavené upozornění na minimální otáčky větráku výše než byla skutečnost ozývalo se tohle divné pískání... Jsou věci mezi nebem a deskou :-)
Když jsem nastavil ignorování minimálních otáček, vše je v pohodě :-)
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS Crosshair IV Formula - slabé pískání z desky

Příspěvek od Sedlo »

Teď jsem to úplně nepochopil, větráky pískaly nebo pískala deska kvůli větrákům? A pískalo to když jely pomalu nebo rychle?
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Voloda_73
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 15, 2010 10:18
Bydliště: Liberec

Re: ASUS Crosshair IV Formula - slabé pískání z desky

Příspěvek od Voloda_73 »

Sedlo píše:Teď jsem to úplně nepochopil, větráky pískaly nebo pískala deska kvůli větrákům? A pískalo to když jely pomalu nebo rychle?
Tak vývoj se po cca 5 měsících objevil... v pátek deska odešla do elektronického nebe společně s procesorem,naštěstí to je v záruce, takže mi v Alze vše vyměnili (přes víkend vyřízená reklamace - naprostá 1000% spokojenost :-)) a teď už vše běží jak má.
Takže opravdu i kvalitní věci se občas mohou pokazit. Sice byl opruz, že to vyšlo na pátek a víkend, ale jinak milionově oceňuji přístup reklamace v Alze.
Teď už nic nepíská, vše běží jak má...
Odpovědět