Download | Programy

vylepšení pc

Poradna pro nákup nového hardwaru, nebo celé sestavy. Informace o nákupech.

Moderátoři: Sedlo, PCMark, Awast, DigitalDooM, Moderátoři

mirkuh

vylepšení pc

Příspěvek od mirkuh »

Dobrý den mám počítač asus nevým přesně cotoje za typ ale chtěl bych ho vylepšit mám tam 8 rychlostní dvd vypalovačku, harddisk 80gb grafickou kartu nvidia Gforce 6200 512MB, 2GB ram, procesor intel pentium 4 CPU 3.00GHz a chtěl bych poradit co si do toho mám koupit aby stoho byl fakt dobrej kompl na hry a kolik asi do toho investovat
shadye
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv čer 09, 2011 20:07

Re: vylepšení pc

Příspěvek od shadye »

Určitě sestavu prodat za pár tisíc a investovat do zcela nové. Smysl v tom ho vylepšovat bych neviděl, narvete do toho pár tisíc a za půl roku by byl stejně naprosto nepoužitelný, nemluvě o stáří a problémech spojených s ním.

Pokud jde o práci, na počítač bude bohatě stačit nějakých 7000,-

Pokud jde o hraní her, klidně nejnovějších na rozumné detaily, připravte si kolem 10 000,- až 14 000,-.. Byl by to počítač spolehlivý a rozhodně dostatečně výkonný, několikanásobně proti tomu, co vlastíte teď Vy.


Udělal jsem návrh na 2 výkonné herní sestavy s ohledem na kvalitu, výkon a cenu. Na těchto sestavách by se dalo i šetřit, pokud by Vám například stačil jen 320GB disk, horší skříň (mimochodem, tato tam být nemusí, Cooler Master má těchto kvalitních ve své nabídce víc i bez zbytečných LED diod na venitilátorech, ale tuto bych vřele doporučil) a dalších prkotinkách. Většinou však ale značně na úkor výkonu.

Obrázek

-----------------------------------------------------------------------------------
A tady je druhá, dražší ale výkonnější (Grafika o 25%, procesor mnohem)

Obrázek

Obě sestavy nabídnou naprosto jiný výkon než stará sestava, ta druhá má lepší procesor (4jádro - projeví se to při spouštění více aplikací, nebo při náročných hrách) a grafickou kartu (zhruba 25% nárust výkonu oproti sestavě předchozí).

Co se týče výkonu těchto sestav oproti Vaší staré - je to naprosto nesrovnatelné. Tady poběží všechno neskutečně rychle.

Pokud chcete ještě zkusit sestavit počítač za nižší cenu (kolem 9 000,-), napište. Bylo by to značně na úkor výkonu ale stále lepší než vylepšovat starou sestavu.

Počítače jsem skládal na http://www.alfacomp.cz.

S pozdravem shadye
shadye
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv čer 09, 2011 20:07

Re: vylepšení pc

Příspěvek od shadye »

Pokud by jste však chtěl i přesto chtěl jen vylepšit Váš počítač, chce to především lepší grafickou kartu. Potřeboval bych vědět jestli máte AGP nebo PCI-E slot. Předpokládám ale že to bude spíše PCI-E. Každopádně opakuji, je lepší sestavit něco nového, to co máte nebude zvládat žádnou novou hru.
Odpovědět