Download | Programy

Problem s RAM, jedou jen s CPU na def.

Problematika SDRAM, DDR SDRAM, DDR2 SDRAM, RDRAM, SO DIMM a další

Moderátoři: Awast, Moderátoři

DrzkaCZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: sob dub 24, 2010 20:03

Problem s RAM, jedou jen s CPU na def.

Příspěvek od DrzkaCZ »

cus, poridil jsem dalsi ramky (8GB CL9 1,65V). Nejdriv sem je nemol nastavit, aby jely vsechny 4 na CL9 bez BSOD, nakonec to bylo v Trfc0 for DIMM1,2,3,4 ...jedny ramky byly nastaveny na 110ns a druhy na 160ns, ale to nejak haprovalo, samej BSOD... tak sem nastavil vsechny na 160ns, pak to jelo v pohode, ale to sem steloval jenom ramky, procesor bezel na zaklad. Ted kdyz sem ty ramky konecne vykoumal, tak sem chtel nastavit ten procesor zpet na 4GHz, ale... zacalo to delat uplny pi*oviny. Kdyz sem nastavil to puvodni nastaveni se staryma ramkama =>Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Kdyz sem trochu snizil frekvence, tak to hodi BSOD. A ted tu na me vylez jeste Windows=>Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Fakt nechapu tohleto.. nastavil sem BIOS na default a jede to... zase 2,8GHz a CL11... :x :?

Dík za jakoukoli radu.

Tady jeste datasheet tech ramek:
http://www.valueram.com/datasheets/KHX1 ... K2_8GX.pdf
http://www.valueram.com/datasheets/KHX1600C9D3K2_4G.pdf

UP: Kdyz byl procik na default, tak pameti jely v pohode. Testoval sem to hodinu v OCCT. Na 1600 9-9-9-24 1,75V vsechny... bez problemu. Ale jak sahnu na nastaveni procesoru, tak je to v r*ti a to jedou pameti uplne stejne, jako kdyz byl procik na def... :-(. Je mi jasny, ze kdyz osadim 4 sloty, tak je to narocnesji na radic pameti, ale i ten sem zkousel snizit z 3GHz na 2,6GHz... nic delalo to ty nesmysly, jak sem psal.

UP:Ted to mam na 4GHz se staryma ramkama a jede vsechno v poradku.
Nedelam neco blbe v BIOSu? Nema se tam nastavit neco, pri osazeni vsech 4 slotu?
Co tohle Trfc0 for DIMM1,2,3,4 ?
Podle datasheetu maji jedny 110ns a druhy 160ns. Kdyz to bylo takhle nastaveny, pro kazdy ramky jinak, tak to nejelo ani s BIOSem na default.

Zkousel sem to nastavit podle datasheetu (Trfc0 for DIMM na 160ns), v BIOSu a vymenit ramky, kdyz uz to bylo na 4GHz. Pri nacitani woken to hodi BSOD. Zkousel sem ramky dat i na 1100Mhz s 1,65V... nic stejny, zase BSOD. Snizoval sem i NB... nic, ale dostal sem se aspon do BIOSu, kdyz osadim vsechny 4, tak to dela to co vcera, pousti se to dyl a BIOS se sam prenastavi s FSB na default auto 200MHz. Fakt uz nevim co stim... Nemuze to bejt BIOSem? mam F8G BETA...novejsi neni :-(
CPU:AMD Phenom II X6 4,05GHz/3GHz NB 1,392V,CPU cooler: Alpenföhn Brocken 2x12cm,MB: Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,RAM: Kingston 12GB DDR3 1600MHz,GPU: ASUS HD 5870,HDD: Samsung Spinpoint F1 1TB+Samsung F4 2TB,PSU: Corsair TX 750W,CASE: CoolerMaster CM690 OC MOD....pozivam dva nicky na forech: mouldy,drzkacz
Obrázek
DrzkaCZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: sob dub 24, 2010 20:03

Re: Problem s RAM, jedou jen s CPU na def.

Příspěvek od DrzkaCZ »

Novy pameti jsem nerozjel. Tyhle: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=91619
Nejsou kompatibilni nejspis, nevi nekdo o nekterych, ktery na 100% funguji s touhle deskou?
CPU:AMD Phenom II X6 4,05GHz/3GHz NB 1,392V,CPU cooler: Alpenföhn Brocken 2x12cm,MB: Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,RAM: Kingston 12GB DDR3 1600MHz,GPU: ASUS HD 5870,HDD: Samsung Spinpoint F1 1TB+Samsung F4 2TB,PSU: Corsair TX 750W,CASE: CoolerMaster CM690 OC MOD....pozivam dva nicky na forech: mouldy,drzkacz
Obrázek
DrzkaCZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: sob dub 24, 2010 20:03

Re: Problem s RAM, jedou jen s CPU na def.

Příspěvek od DrzkaCZ »

Z PCT fora:
Ty 4GHz nastavuješ jak?
Ručně nastavíš nebo dáš načíst OC profil? Pokud OC profil, tak když dáš vše auto, nastav to ručně. Mně často OC profily po výměně HW dělaly neplechu
Nastavuju to pokazdy rucne. :)
1,7V je málo bych šel bych na 1,8-1,85
Jedny RAM maji 1,7-1,9V, ale ty novy maj 1,65V, takze to radsi zkouset nebudu.
Ted jedu na tohle nastaveni a je to 100% staibilni a funkcni.
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
U tech cervene podtrzenych cisel nevim, co mam nastavit, takhle to funguje, ale mozna by to slo nastavit lip...

Tohle mi to hodilo kdyz sem se stim s*al a nekolikrat jsem mazal CMOS
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
WTF? :D

Jinak na 4GHz to porad nejde, zkousel sem zvysovat napeti NB, snizovat frekvenci CPU i NB... nic
Co treba napeti SB? Je to asi blbsot, ale na to jsem nikdy nesahnul...
CPU:AMD Phenom II X6 4,05GHz/3GHz NB 1,392V,CPU cooler: Alpenföhn Brocken 2x12cm,MB: Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,RAM: Kingston 12GB DDR3 1600MHz,GPU: ASUS HD 5870,HDD: Samsung Spinpoint F1 1TB+Samsung F4 2TB,PSU: Corsair TX 750W,CASE: CoolerMaster CM690 OC MOD....pozivam dva nicky na forech: mouldy,drzkacz
Obrázek
Odpovědět