Download | Programy

Jaká je bezpečnost sítě s přístupem přes webové rozhraní?

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

tommik

Jaká je bezpečnost sítě s přístupem přes webové rozhraní?

Příspěvek od tommik »

Ahoj,
měl bych dotaz na jednu věc, která mě celkem zajímá =). V poslední době často vídám WIFI sítě, které jsou "zabezpečeny" přes webové rozhraní (momentálně jsem přes jednu takovou připojen), každý to asi znáte. Jedná se o WIFI sítě s volným přístupem (připojit se tedy může každý). Při pokusu o přístup k internetu po připojení se zobrazí úvodní stránka poskytovatele (serveru DHCP) a přístup k internetu je zakázán. Konkrétně u mého poskytovatele (zřizovatel je MČ Prahy 9) je to vyřešeno tak, že se pro přístup k netu musíte zaregistrovat a posléze přihlásit, přičemž registrace i přihlášení neprobíhají ani přes HTTPS, což potom podle mě neni zrovna účelné. Po přihlášení je mi udělena IP adresa serverem a mám přístup k internetu.

Mě by zajímalo, jak moc je toto "zabezpečení" účinné třeba proti odposlouchávání paketů, když má každý uživatel svoji IP adresu. Zda se můžu v klidu připojit na aol, fb a mail a mít jistotu, že za chvíli se někdo cizí nepřihlásí za mě =). Nebo se jedná pouze o kontrolu připojených uživatelů, aby poskytovatel nemusel nést zodpovědnost za nelegální činnost? =)

Díky za odpovědi!
Odpovědět