Download | Programy

Zvukovka ACL888 - problem

Zdroje, monitory, tiskárny, scanery, myši, klávesnice, zvukové karty, CD a DVD mechaniky a další

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Zvukovka ACL888 - problem

Příspěvek od zener »

Instaloval jsem znamemu PC, vse probehlo oukej, ale ted je problem se zvukem. Driv zvuk bez problemu fungoval, ted ne! Pry "ono samo", ale nevim. Zkousel jsem nove ovladace, vsechno nastaveni, jestli neni nekde ztlumeny zvuk, nikde nic.

Nejzahadnejsi je fakt, ze zvuk nekdy jde a nekdy ne. Pry asi dva dny to jelo, pak to vypadlo, nasledne opet ok. Ted nic. Kdyz pripojim konektor od repra, neukaze se info o pripojenem zarizeni (puvodne ano). Zkousel jsem i vice repro, nic, chyba je v PC.

Konfigurace: Gigabyte P35-DS3L, Realtek HD Audio (ALC888), WXP Pro.

THX za kazdy nazor :prayer:
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

Neco podobneho jsem jednou resil, problem delala prave ta aplikace ktera oznamuje, ze repro bylo pripojeno tam a tam. Takze sem sel do registru (local_machine-software-microsoft-windows-current_version_run) a tu aplikaci odstranil, od te doby uz to hralo normalne.
EDIT: jediny, co ta utilitka vzdycky spolehlive zvladla bylo, ze mi uspesne pila krev...
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

renox píše:Neco podobneho jsem jednou resil, problem delala prave ta aplikace ktera oznamuje, ze repro bylo pripojeno tam a tam. Takze sem sel do registru (local_machine-software-microsoft-windows-current_version_run) a tu aplikaci odstranil, od te doby uz to hralo normalne.
EDIT: jediny, co ta utilitka vzdycky spolehlive zvladla bylo, ze mi uspesne pila krev...
Zkousel jsem tu realtek aplikaci odstrelit jen tak zkusmo pres msconfig (nastroj pro konfiguraci systemu). restartoval jsem to a porad stejny... :roll:

jinak ta kamoska rikala, ze vsechno (PC, repro atd.) vypinaji z elektriny a kdyz prijdou a zapnou to, jde to. pak to restartuji a nejde. to je jakoby to melo malo napeti nebo fakt nevim. ale znas to - zensky :D (ehm, nic proti nim) :?
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

Mame jistotu, ze neblbnou repro? Jsme v zelenem konektoru a nespolehame na nejake prepinani prave tou aplikaci? Asi bych byl pro preinstalovani tech zvukovych ovaldacu, nejdriv odinstalovat vse co s tim souvisi a pak aktualizovat ovladac zarizeni z adresare s drivery. Tj. ne pres instalator (setup.exe apod.) At je jistota, ze nam ten zvukovy ovladac nemuze nic blokovat.
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

renox píše:Mame jistotu, ze neblbnou repro? Jsme v zelenem konektoru a nespolehame na nejake prepinani prave tou aplikaci? Asi bych byl pro preinstalovani tech zvukovych ovaldacu, nejdriv odinstalovat vse co s tim souvisi a pak aktualizovat ovladac zarizeni z adresare s drivery. Tj. ne pres instalator (setup.exe apod.) At je jistota, ze nam ten zvukovy ovladac nemuze nic blokovat.
Vsechno jsem zkousel... K PC jsem pripojoval jine repro - nic. Puvodni repro jsem zkousel k mp3 prehravaci - OK. Tudiz jsem repraky vyloucil. Ovladace jsem taky preinstalovaval. Asi uz na 100 zpusobu :D Reinstall rucni, automat, vypnuti zvukovky v BIOSu, pak odinstalace, zapnuti a zase instalace. Opravdu nevim :roll:
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

Takze mame integrovanou zvukovku, ktera funguje po zapnuti pc, ale po restartu uz ne. Zkusil bych reset cmos, mozna jeste vyzkouset s jinym zdrojem, jestli to jde. I kdyz sem na problem zvuk-zdroj jeste nikdy nenarazil...
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

renox píše:Takze mame integrovanou zvukovku, ktera funguje po zapnuti pc, ale po restartu uz ne. Zkusil bych reset cmos, mozna jeste vyzkouset s jinym zdrojem, jestli to jde. I kdyz sem na problem zvuk-zdroj jeste nikdy nenarazil...
no hele, to "po zapnuti jo, po restartu ne", to bych bral spis tak nejak s rezervou :D

podle me musi byt chyba ve zvukovce... nebot kdyz pripojim repraky do zvukovky, neukaze se proste to okno s nove pripojenym konektorem :roll: ani pak v tom realtekovskym softu se neukaze, ze je pripojene repro.
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

co spravce hw, neni tam nejaky problem? A ve chvili, kdy zvuk nejede, neni treba u neceho vykricnik? Prohlizec udalosti (eventvwr), treba tam budou v logu nejake chyby vztahujici se k nasemu problemu. Nebo zkus v mixeru treba wave kanal ztlumit (zaskrtavatkem) a zase povolit (tohle jsem sice videl u jine zvukovky, ale zkusit se to muze). SP2 uz tam asi mas, ovladace jsou taky nove. Jeste me napadlo, jestli to nemuze souviset s nejakym rizenim spotreby, mrknout se do biosu a trosku to postelovat. Uz moc nevim.
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

renox píše:co spravce hw, neni tam nejaky problem? A ve chvili, kdy zvuk nejede, neni treba u neceho vykricnik? Prohlizec udalosti (eventvwr), treba tam budou v logu nejake chyby vztahujici se k nasemu problemu. Nebo zkus v mixeru treba wave kanal ztlumit (zaskrtavatkem) a zase povolit (tohle jsem sice videl u jine zvukovky, ale zkusit se to muze). SP2 uz tam asi mas, ovladace jsou taky nove. Jeste me napadlo, jestli to nemuze souviset s nejakym rizenim spotreby, mrknout se do biosu a trosku to postelovat. Uz moc nevim.
Vsechno jsem zkousel... Akorat do vypisu udalosti jsem se nedival. Nikde zadne vykricniky, zadny konflikt preruseni apod. proste nic :roll: SP2 + rool-up aktualizace do 10/2007 (nema net) jsou nainstalovany. Taky nevim, vidim to asi na reklamaci bo fakt nevim. Kazdopadne dikes ;)
Odpovědět