Download | Programy

Co mám dokoupit? Prosím, poraďte

Poradna pro nákup nového hardwaru, nebo celé sestavy. Informace o nákupech.

Moderátoři: Sedlo, PCMark, Awast, DigitalDooM, Moderátoři

Reveance
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: čtv lis 01, 2007 20:27
Kontaktovat uživatele:

Co mám dokoupit? Prosím, poraďte

Příspěvek od Reveance »

Dobrý den, mám počítač (viz. níže) se kterým se mi průměrné hry dost často koušou, fps 20 a méně např. World of Warcraft, 1024x780 s nízkýmy detaily a při otáčení, ve velkých městech a při PvP duelech mam fps kolem 15, Tomb Raider: Legend defautní nastavení něco přez 10 fps!, NFS: Underground 2 na 1024x780 s malými detaily se mi taky škube... jaká část počítače způsobuje takový výkon? Vadí výkonu, když mám v počítači 2 OS?

Počítač: Procesor: AMD Sempron 2400+ 1677MHz
Deska: ASRock K7S41GX
RAM: 1024 MB DDR 400MHz
Graf.: ATI Radeon 9250, 256 MB 128bit
Lidi, neberte drogy... nikdy nikomu neberte drogy...
Dmnce Forever! Baf :D World of Warcraft - Sylvanas Official Character
Uživatelský avatar
Albert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 148
Registrován: ned pro 31, 2006 16:17
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Albert »

já bych to viděl na grafickou kartu, WoW by ti mělo s tímhle procákem a dobrou grafárnou chodit plynule
C2D E6550@2,8Ghz, ASUS P5K-E, ZOTAC 8800GTS 512MB, 4x1024MB A-Data 800MHz, WD 500GB, Seagate 500GB, Corsair 520W, Windows Vista 64bit, Acer AL2723W - 27" -SPVA
1742
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv led 03, 2008 22:28

Příspěvek od 1742 »

no WoW je šíleně náročné na ramku (co jsme se bavili na fóru, tak 3GB je optimum v hlavních městech na oficiálních serverech), každopádně nejvíc tomu vadí pravděpodobně ta grafika. Docela mě mrzí, že WoWko se kouše na hodně strojích, ono je totiž čím dál tím víc náročné díky patchům a hlavně díky tomu, že jen v MMO hrách potkáte 200 postaviček natěsnáno na obrazovce najednou.
Reveance
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: čtv lis 01, 2007 20:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Reveance »

Tak dikes, koupím nějakou lepší grafárnu, měl jsem NVidiu s aktivnim chlazenim a ta slapala dobre, ale tadle ATI s pasivnim asi nic moc :)

No hraju na officiálu tam sme šli dung ve 40 lidech, šlo po nás asi 10 ,,AI postaviček'' :) a byl jsem rád, že se mi wow neseklo nadobro :)
Lidi, neberte drogy... nikdy nikomu neberte drogy...
Dmnce Forever! Baf :D World of Warcraft - Sylvanas Official Character
Uživatelský avatar
vlkodlak99
Nováček
Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: pát pro 14, 2007 21:48
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlak99 »

1742 píše:no WoW je šíleně náročné na ramku (co jsme se bavili na fóru, tak 3GB je optimum v hlavních městech na oficiálních serverech), každopádně nejvíc tomu vadí pravděpodobně ta grafika. Docela mě mrzí, že WoWko se kouše na hodně strojích, ono je totiž čím dál tím víc náročné díky patchům a hlavně díky tomu, že jen v MMO hrách potkáte 200 postaviček natěsnáno na obrazovce najednou.
No tak na ramky zapomeň Xpčka stajně nedokážou pořádně pracovat s víc jak 2 giga paměti problém s novějšíma hrama je v grafice nějaká ta x1650 nebo cenově i výkonově lepší HD 2600 ale nevím jestli se oplatí dávat love za novou grafiku do agp možná by si měl uvažovat o nové sestavě nebo pokud nechceš tak koukni do nějakého bazaru po něčem jako je GF 6600gt do nějakých 1200 by ses mohl vejít ale i tak se to asi nevyplatí
1742
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv led 03, 2008 22:28

Příspěvek od 1742 »

Vlkodlak, 64b XP dokáží využít tuším 4GB, ale jde o to, že ty 3GB je optimum. Neříkám, aby si dokoupil hned ramku, ale poukazuji na poměrně dost velkou náročnost, i když si spousta lidí myslí, že WoW rozjedou na GF2 a Celeronu 800Mhz...
1742
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv led 03, 2008 22:28

Příspěvek od 1742 »

Reveance píše:Tak dikes, koupím nějakou lepší grafárnu, měl jsem NVidiu s aktivnim chlazenim a ta slapala dobre, ale tadle ATI s pasivnim asi nic moc :)

No hraju na officiálu tam sme šli dung ve 40 lidech, šlo po nás asi 10 ,,AI postaviček'' :) a byl jsem rád, že se mi wow neseklo nadobro :)
Btw. OT, jen rýpnutí, ale "dung ve 40 lidech" není dung, ale raid, popř. raid instance :-). Ale to hraješ jen WoW, bez BC, ne? V BC už se chodí jen 15 instance :-)

Jo a "AI postavičce" se říká mob, nebo beast :D
Uživatelský avatar
vlkodlak99
Nováček
Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: pát pro 14, 2007 21:48
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlak99 »

1742 píše:Vlkodlak, 64b XP dokáží využít tuším 4GB, ale jde o to, že ty 3GB je optimum. Neříkám, aby si dokoupil hned ramku, ale poukazuji na poměrně dost velkou náročnost, i když si spousta lidí myslí, že WoW rozjedou na GF2 a Celeronu 800Mhz...
no to sice ano ale kdo je má pár lidi se najde ale třeba já teda neznám osobně nikoho kdo by je měl a typuji že on je nebude mít taky takže proto ta reakce

no a spoustu lidí si myslí spoustu blbostí o spuštění různých her v různém rozlišení a i když se jim člověk snaží sděliti že na dané konfiguraci jim to prostě frčet naplno nebude tak mu nevěří nebo ho považují za blázna kterej kecá blbiny :?
Reveance
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: čtv lis 01, 2007 20:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Reveance »

1742: To jsem vysvětloval těm, kteří WoW nehrají :)
Hraju samozřejmě s TBC, ale podvědomě říkám dung protože když jsem začínal ještě bez TBC s low lvlem, tak jsem si na ten výraz už zvyknul, pore instance je moc dlouhý :D a raid používám jen ve smyslu grupy do nějaké té velké instance (dungu :D):)

Tu grafárnu to je dobrý nápad podívám se do bazaru tam to bude levný, nová výkoná sestava je teď už od 10 tisíc, takže myslím že v nejbližší době by se mohla koupit ale do té doby si vystačím s nějakou z bazaru :)
Lidi, neberte drogy... nikdy nikomu neberte drogy...
Dmnce Forever! Baf :D World of Warcraft - Sylvanas Official Character
Uživatelský avatar
Awast
Čestný člen
Příspěvky: 1786
Registrován: úte srp 29, 2006 20:14

Příspěvek od Awast »

vlkodlak99 píše: No tak na ramky zapomeň Xpčka stajně nedokážou pořádně pracovat s víc jak 2 giga paměti
Ale ty kecáš blbiny... 32bit win neumějí pracovat se 4GB pamětí - a to kvůli adresaci zařízení, která proběhne právě při 4GB RAM... podle toho co člověk má v kompu, tak uvidí cca 3.2 - 3.6GB

Takže 3GB na moderním chipsetu není žádný problém...


Oproti Tomu Radeonu 9250 bude lepší asi už všechno, osobně doporučuji 7300GT nebo X1650PRO do AGP...
TT Mambo,FSP-400W, DFI Inf. X2 3600+ EE@2.8GHz, 2x1GB Corsair , HD2600XT@860/780, Seagate250GB, LG4167B, SB Audigy4, 5.1 Genius HT, Logitech G5+QCK4Dsteel +MicrosoftDigitalMedia
Uživatelský avatar
vlkodlak99
Nováček
Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: pát pro 14, 2007 21:48
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlak99 »

Awast píše: Ale ty kecáš blbiny... 32bit win neumějí pracovat se 4GB pamětí - a to kvůli adresaci zařízení, která proběhne právě při 4GB RAM... podle toho co člověk má v kompu, tak uvidí cca 3.2 - 3.6GB

Takže 3GB na moderním chipsetu není žádný problém...
Ok to sem nevěděl :-o ..zas su o něco chytřejší .. :)
Ale efekt to asi moc velkej mít nebude tenhle prostor nic co znám a co používá běžný uživatel při běžném používání nepotřebuje a nepožaduje
Uživatelský avatar
Awast
Čestný člen
Příspěvky: 1786
Registrován: úte srp 29, 2006 20:14

Příspěvek od Awast »

To jednak není pravda a jendak nikdo se na to neptal ;)
TT Mambo,FSP-400W, DFI Inf. X2 3600+ EE@2.8GHz, 2x1GB Corsair , HD2600XT@860/780, Seagate250GB, LG4167B, SB Audigy4, 5.1 Genius HT, Logitech G5+QCK4Dsteel +MicrosoftDigitalMedia
gotti
Nováček
Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: sob čer 02, 2007 12:52

Příspěvek od gotti »

já mám taky "jen": athlon 3000+, 1024Mb ram, x1650pro a PC mám taky hlavně na hry a v pohodě.např.Medieval2:total war na střední detaily,doom3,Riddick,Far Cry na high detaily,takže jsem zatím spokojenej.
Athlon 3000+,Ati 1650pro,1024mb ram,
zatím stačí na každou hru střední detaily
xanathar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon bře 17, 2008 23:57

Re:

Příspěvek od xanathar »

1742 píše:no WoW je šíleně náročné na ramku (co jsme se bavili na fóru, tak 3GB je optimum v hlavních městech na oficiálních serverech), každopádně nejvíc tomu vadí pravděpodobně ta grafika. Docela mě mrzí, že WoWko se kouše na hodně strojích, ono je totiž čím dál tím víc náročné díky patchům a hlavně díky tomu, že jen v MMO hrách potkáte 200 postaviček natěsnáno na obrazovce najednou.
Tos mi teda sebral iluze, mam athlon 64 2500, 1,5 GB RAM, a většina her na tom jede slušně. (naposled Oblivion) Uvažuju právě že bych zkusil něco online, asi ten WoW a myslel jsem že to moje sestava v poho zvládne, ale 3GB RAM, to je síla.
Odpovědět